mortavsan
mortavsan
2 yıl
sorum bunu bilen birilerine. bugün sağlık bakanlığı'ndan gelen elemanlardan form doldurup organ bağışında bulundum. hocamizdan biri daha vardı orada. neyse ben şimdi çok istediğim birşeydi zaten. ne zaman öleceğim belli olmadığından öldükten sonra faydam dokunsun insanlara dedim. kalp,karaciğer,böbrek, cok temiz olmasa da cigerlerimi bağışladım. sonra bi kaç arkadaşım günah falan oldugunu söyledi bu seder de vicdan rahatsız edip duruyo beni. şimdi organ bağışlamak günah mı değil mi? bana açıklayıcı içimi daraltacak ya da ferahlatan bi cevap lazım aslında. faydalı olacam diye allah'in karşısında mahçup olmayayım. 😟😟😟

Yorumlar

anonim
anonim
2 yıl
arkadaş organ nakli ile ilgili birseyler sormuş evet diyanet fetva hattında açıklama yapilmis arkadaşlarda buraya yazmista ananim bay sen ne diye konuyu dövmeye getiriyosun ben anlamadim ama madem bide dövmeye günah diyolar dedin “rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem):
‘peruk takan ve taktıran, kaşlarını alan ve aldıran vücuduna dövme yapan ve yaptıran lânetlenmiştir!’ buyurdu.” direk kuranda aman haram dinden ciktin gunah bittin yazmiyorsada belki, allahin ve peygamberin lanet ettiği seyleri yapmak bizim ne kadar yararimiza sen karar ver.