mahrez61
mahrez61
1 yıl
merhaba arkadaşlar bugün size doğum anımı anlatmak geldi içimden..benden önce ablam doğmuş tabi ablam da doğarken gözlerinde katarakt varmış çok doktorlara getirmişler ama doğuştan olduğu için hiçbir çaresi yokmuş ve halâ daha getiriyorlar annem ve ablam bugün ankara ya gitti hayırlısı olur inş.her neyse ablamdan sonra benim doğum zamanım gelmiş tabi 4 sene sonrasına ama annem ve babam beni dünya ya getirtmek istememiş bende doğuştan sakat doğarım diye aldırmak istemişler.dayımın kaynanası annemleri ikna etmiş sakat doğarsa o çocuğu ben alacağım sen doğur demiş bu günaha girme ailem de böyle ikna olup beni dünya ya getirmiş ve allah a şükürler olsun ki sağlıksal olarak hiçbir problemim yok.dayımın kaynanasından allah razı olsun ailemi bu büyük günahtan kurtarmış.bende iyi ki bu dünya ya gelmişim her halime şükrederek yaşamaya devam :)

Yorumlar

Maviş 🐣
Maviş 🐣
1 yıl
öncelikle çocuk aldırmak günah değil bu algını kırmanı isterim. sen sakat doğmamışsn fakat artk günümüzde ultrason ile çoğu hastalık anne karnında farkediliyor. bir anne çocuğunu her koşulda doğurur onun canı kanı fakat ailesine bişey olsa o sakat çocuğa kim bakacak ? İnan ki başkaları umursamaz dahi işte bunun gibi sebeblerden aldırmak günah değil. mesela aldırılsa ve dediğiniz gibi bir canı olsa o canlının yaşaması lazım fakat yaşamıyor o yetisi yok. o yüzden günah düşüncesini kafanda sil dostum
mahrez61
mahrez61
1 yıl
@mavis bir insanın sakat doğacak olması o aile için imtihandır.sakat diye sen o çocuğu öldüremezsin.günah mı kısmına gelirsek ben inançlı bir insanım ve kuran da insanı öldürmek günahtır yazıyor.dinimizde şahısların söylediği bence günahtır bence günah değildir diye birşey yoktur kitapta ne yazıyorda odur.