efekentli
bugün çok yazdım son mesajımı atayım. samsun atakum nasıl biryer diyecek olursanız nasıl bir şehir anlatayım. 3-4 sene öncebaşıma gelen bir olay final büt arası yazın hava nasıl sıcak ev arklarımda denize gidelim dedik. denizden dönüşte ev arkadaşlarımdan birinin üzeri çıplak boynunda havlu var t-shirtü poşette getiriyor. apartmanın girişinde 6-7 kişi sohbet ediyorlar içlerinde iki kat aşağımızda oturan 30 lu yaşlarda bir çiftte var neyse tam asansöre bindik kapıyı açtı adam burası aile apartmanı böyle girip çıkamazsınız dedi tersledi üstü çıplak diye arkadaşı. ben adamın eşi kapalı muhafazakar rahatsız olmuştur diye özür diledim abi bir daha olmaz dedim. adam ona rağmen bizi ev sahibine şikayet etti. aynı adamı 3-4 ay sonra okula döndüğümüzde olimpiyat cafede gördüm 2 erkek 2kadın içiyorlardı. adamın evine gidip eşine söylicektim daha dikkatli bakınca o mini etekli sarışın kadın bizim aptdeki kapalı kadınmış adamın eşiymiş allah sizi bildiği gibi yapsın dedim. bunun gibi pek-çok olayla karşılaştım samsunda. egeliyim samsun bizim oraya göre daha muhafazakar ama bizim orda hiç yoktan insanlar neyse onun gibi görünüyor. özellikle atakumda toplum yapısı farklı biraz. bu yüzden sevmiyorum samsunu dışardan göç alan illerin hepsi böyle malesef.

Yorumlar

egeli
egeli @egeli
1 yıl
bende sevemedim. bizi egede dış görüşünüyle yargilayan olmaz. burda oyle olmuyor. millerin
egeli
egeli @egeli
1 yıl
burda insanlar ne giysen bakıyorlar. rahatsiz edici bi sekilde. samsunun acik insanina gore gayet de kapali giyiniyoruz. cok örnek var ama bende sevemedim samsunu.
efekentli
valla insanları yargılayamam ama memleketinde kapalı samsuna gelince açılan veya mahallesinde kapalı diğer yerlerde açılan insanlar ve bunu normal gören erkeklerden iğreniyorum. tamam toplum aile baskısı olabilirde bi açınıp bir kapanmak nedir? öğrencilerdende var bu yapıda kızlar hele erkekler daha beter adam memlekette gidince 5 vakit namaz buraya gelince kardo hadi içmeye gidelim. yav sen daha dün yatsıdan sonra kuran okudun tüm gece samsuna gelince niye değişiyon o kadar namaza okumaya yazık değil mi? samsunun en ünlü içkili restoranında çalıştım adamlar içkili restorantta 5 vakit namaz kalıyorlar. tamam çalışıyor adam içki içmiyor satıyor sadece olabilir diyorum aynı garson evli olmasına rağmen iş çıkışı kız peşinde koşuyor. bana ev ayarla diyor. ya sen işe çoçuğunla gelmedin mi öğlen ne ara değiştin gece kaçak ete giriyon. adanaya tek rakip hakikatten bu şehir.bu arada bu yazdıklarım atakum yerlileri için geçerli değil. genelde bu kişilerin memleketleri atakum değil ama yakın ilçe ve iller.
hmmpeki
egeli oldugunu daha mesajin basinda anladim. sanirim tum egeliler olarak burda bu sorunu yasiyoruz 😑
free
free @free
1 yıl
@efekentli atakum böyle biyer diye başladığın an cümle girişinde bir şehir karalamasi havası oluşturmuş sun hoş olmamış... izmirde denizlide uzun zaman geçirmiş biri olarak söylüyorum... olay şehirler değil kişiler... @egeli gayet güzel yargiliyorlar küpe taktiğim için çok tacize uğradım ama tabi bunu şehire maletmeyi doğru bulmuyorum...bu kişiler, kişiliklerle alakali sehirlerin suçu yok :))