dimitri
üniversitemizi kazanan kardeşlerim eğer bu siteye bakıyorsanız size nacizane kendi tecrübelerime dayanarak birkaç tavsiye vereceğim :) 1-)okulun ilk günlerinde samimi olmak için arkadaş bulma çabasına girmeyin sonradan pişman olabilirsiniz, biraz bekleyin zaten yavaş yavaş herkes huyunu suyunu belli eder kendinize uygun arkadaşlar edinirsiniz. 2-)hocaların sözüne pek güvenmeyin ve yüzünüze gulmelerine pek inanmayin , ne çok cıvık olun ne de çok uzak durun. öğretmen öğrenci ilişkini geçmesin. 3-) ilk günlerde sinifinizda havalı tipler olacaktır. herkesle muhabbet eden , birçok kişiyle arkadaşlık kuran kişileri sakın kiskanmayin çok kısa süre sonra balonları sönecektir. 4-) elinizden geldiğince sosyal etkinliklere katılın çok faydasını görürsünüz. gerçek arkadaşlar ordan çıkar. 5-) sadece sınav zamanı not için mesaj atanlari sallamayin bile. ( sizde sadece not için mesaj atanlardan olmayin kendi notunuzu kendiniz alın) . 6-) kimseye eyvallahiniz olmasın kendinizi ezdirmeyin hakkınızı her zaman arayın. 7-) kalabalık gezmeyin bunu komik göründüğü için değilde bir yere giderken çoğunluğun istediği yere gidilecegi için zamanla kendinizden ödün vermeye başlarsınız bu da ileri zamanda grubun içinde bir hiyerarşi oluşmasına neden olur. birkaç kişinin istediği yerlere gidilmeye başlanır. 8-) grupta en az 1 tane karşı cinsten kişi olsun :). ilk aklıma gelenler bunlar. zaten zamanla sizlerde kendi tecrubelerinizi yaşayıp görürsünüz bunları. samsun'un tadını çıkarın çok güzel bir şehirdir :) :)

Yorumlar

heracles
siniftan kiz tanimiyorum daha dogrusu hicbir kizla tanismadim. prensiplerim icerisindede siniftan bir kizla sevgili olamam ilerde ayrilirsak sorun 😂
atpsentaz
3 numara çok iyi. nerde bu sınıfıların "xx adlı bölümü 20xx girişliler" adında sayfa kuran herkesle sosyal olmaya çalışan çocukları? heveslerini alıp gittiler.
korebe
kesinlikle yerinde tespitler 😁👍👌
dimitri
@ymkhanedekikaslicocuk kişiden kişiye farklılık gösterebilir tabii ki :) bu arada isminde çok uzunmuş keşke facebooktaki gibi birkaç harfi yazdıktan sonra ismin hepsi çıksa çok güzel olur :d @atpsentaz aynen hepsi de heveslerini alıp gittiler :d ben onları dönemlik şarkı çıkarıp ünlü olup sonra ortadan kaybolan şarkıcılara benzetirdim hep :) @korebe hepsi tecrübe ile sabittir :d
zappingdegilsapping
nokta atışları yapmışsın vala helal olsun 😂
junioronq
helal olsun ancak bu kadar net açıklanabilirdi :d helal osun
dimitri
@zappingdegilsapping @junioronq teşekkür ederim arkadaşlar sizlerde kendi tecrübelerinizden yazın ki yeni gelen arkadaşlar faydalansın :)
dimitri
@oas 7.maddede anlatım bozukluğu yapmışım onu gördüm şu an :):) adamlar o kadar çekinmiyor düşün artık madem amacın duyurmak gel yüzyüze konuş di mi :)
siyahojem
ne kadar güzel yazmışsın teşekkürler @dimitri
dimitri
@siyahojem ben teşekkür ederim ayrıca rica da ederim :)