cokgizli
size bugün biraz umut'un hikayesinden bahsetmek istiyorum.. bundan 3 4 sene önce lisenin müzik grubunda gitaristlik yapıyordum. bu grubun kurulma amacı en başından beri aynıydı. çocuk esirgeme kurumuna ziyarete gidip oradakileri biraz da olsa mutlu etmek, eylemek.umut o kurumda tanıştığım bir melek benim.. ben kurumun bahçesindeki salıncakta sessizce oturmuş top oynayanları izlerken uzaktan bana bakan ama bir türlü yanıma gelmeye cesaret edemeyen bir melek. ve tabiki sonunda yanıma gelmiş ve bana hikayesini anlatmaya başlamıştı.
böyle kurumları ziyarete gittiyseniz bilirsiniz, küçükler hiçbir şeyden habersiz oynar durur. biraz daha büyükler farkındadır artık her şeyin ve bir yanı nefrettir hayata. umut on yaş civarlarında bir çocuk olmasına rağmen gayet neşeli ve oyunsever bir çocuktu. belki de bu neşesi 'amcam alacak beni buradan' güveninden geliyordu. umut'un babası alkolik bir adam. karısına olmadık işkencelerde bulunan, yapmadığını bırakmayan biri. alkolün dışa vurumunu yine başka insanların canını yaka yaka göstermişti belli ki. nereden mi anladım? umut'un kollarında, bacaklarında, boynundaki izlerden.. dayak izi, sigara izmarit izi, acı izi.. ve buna rağmen hala adı gibi güzel adı gibi umutlu bir çocuk vardı karşımda. derdini benden başka kimseye anlatmayan, yanımıza biri geldiğinde 'abla bursan gidelim mi bak bahçenin şurası çok güzel' diye hikayesini susturan.
yüreğimde büyük bir yer edindi umut. belki şimdi büyüdü, lisede belki, belki bir sokakta yürürken yanımdan geçip gidiyor bilmiyorum. tek bildiğim şey onu senelerdir yüreğimde yaşatıyor, sevip okşuyorum. rabbimin bana şükür yolu umut. milyonlarca neden bana. ve biliyorum ki karşılaştıysa bu yalnızca allah istediği içindir. bana göre hiçbir şey tesadüf değildir.
İşte böyle başladı hikayemiz ve ben bugünlerde umut'u kağıtlara döküyorum. bu acılar bu çığlıklar duyulsun, umut yalnızca güzel bir his olarak kalsın diye içimizde..

Yorumlar

Sessizkadin 🕵️‍♀️
bu duyguyu bu hissi çok iyi anlarım. bende yıllarca bir sürü melek için geldim gittim oralara. benimde bir bebeğim vardı... birisi sahiplenip gidince ne ne değil öğrenemedim. allah böyle çocuklarımızın hayatına kendileri gibi güzel insanlar çıkarsın ...
cokgizli
@sessizkadin amin.. onlar her şeyin en güzelini hak ediyorlar