deliganli
deliganli
9 ay
benim bu şehirde 3. senem. aynı şekilde bu okulda da. burada beni tanıyanda vardır tanımayanda. ama tabi şu an kim olduğum bilinmiyo. o yüzden yazacağım şeylerden dolayı kimse bana prim amaçlı yapıyo diyemez. buradan kimseylede tanışmadım ayrıca. neyse başlamadan önce birde dedikodu isimli bu siteye nasıl girdim onu söyleyeyim. yaklaşık 1.5 ay önce falan bir grup arkadaşım ve ben bir karar verdik. şöyleki yeni haberdar olduğumuz bu siteden kardeşlerimize büyüklerimize fikirlerimizi buradan sunalım. etkilenen etkilensin etkilenmeyen aynı tas aynı hamam devam etsin. 1 kişi bile bizden olsa bizim için kardır dedik. bu arada siz kimsinizde sizden olacaz derseniz biz türküz. neyse işte. biz buraya r11 de aşık oldum tramvayda bakıştık beni bul sevgilimden ayrıldım allah kahretsin muhabbetleri yapmaya gelmedik yani. biz derken tek ben varım. deliganli deliganli1 deliganli 2 .... şeklinde 10 küsür arkadaş girecektik. sonra daha mantıklı bir karar vererek diğer üniversiteleride düşündük. yani onlar diğer sitelere geçti. ve ilk adımımız bu sitede aktif olanlardan birisiyle tanışıp yardım almaktı kafalar uyuşursa. bu ünivesitede ve bazılarında olmadı zaten uğraşmayada pek fırsatımız olmadı. kaldıki olsa bile boşa kürek çektiğimizi farkettik. kimse kimseyi değiştiremiyo. herkes nasıl geldiyse öyle gidiyo. 14 şubatta bir yazı yazmıştım. kimileri baktım bizle aynı düşüncede kimileri farklı düşünceleri savunuyo ama insanlığımıza laf ederek saygısızca savunuyo. düşüncelerim kimine göre yanlış olabilir. bana görede o insanlığınızdan şüphe ediyorum millet karısını ulu orta döverken siz ulu orta sevişmeyemi takılıyosunuz diyen ve ulu orta savaşların yapıldığı yerde sevişmek için saklanır olduk diyen kişilerin düşünceleri yanlış. çünkü ben karısını ulu orta veya gizli saklı döveni savunmadım ya da savaşları güzel bişey olarak nitelendirmedim. ama ben bunları demediğim halde insanlığıma laf yemişim anca gördüm. o zaman azizim size ne demeli. millet savaşırsa dövüşürse bende sokak ortadında sevişirim diyosunuz resmen. yani bi mantığınıza bakın lütfen dönüpte. böyle ülkemizle alakası olmayan batı özentisi özlü sözlerle gelmeyin bana çünkü gördüğünüz gibi manaları bizim lügatımızda hayrınıza olmaz. kısacası burası türkiye kardeşim. biz türkoğlu türk kalalım diye asırlardır ölen halende ölmeye devam eden şehitlerimize biraz saygınız varsa türk örf adet geleneklerine saygı duyun sahip çıkın. ülkemizde sevişmek yasak değil. evlenirsin evinde ne yapıyosan yaparsın. ama dışarıda değil. yasakta değil. ama o da sizin insalığıma laf ettiğiniz insanlığınıza kalmış. daha fazla uzatmayayım birşeyide tekrar belirteyim ben sadece türküm bir parti veya teşkilatla alakam yok. hayırlı geceler.

Yorumlar

serseri
serseri
9 ay
bi başka bireyin kendi hür ve vicdanıyla yaptıkları seni ne diye ilgilendiriyo ki . sen bu insanların yöneticisi akıl danışmanı falan mı olduğunu zannediyosun? birisi gelip sana öyle yürüme orda yeme burda yatma şunu düşünme bunu yapma demesiyle senin başkalarına bunları söylemen arasında ne fark var herkes senin kafanın içindekiler gibi düşünmek yada sizlerin ki diyelim hareket etmek zorunda değil sen ne sıfatla bunları yapmayııınn ! deme hakkına sahip olabiliyosun insanları eleştire bilirsin ama objektif olarak senin için yanlış olan bişey bi başkası içinde yanlış olacak diye bi kayde yok senin ve senin gibiler önce bunu anlaya bilse bu topraklarda herşey daha güzel ve huzurlu olurdu ..
kayihatunu
kayihatunu
9 ay
çekmek isteyen istediği yere kadar çekiyo, çok haklısın, sonuna kadar katılıyorum. ayrıca eğer bir bireyin diğer bir bireyi uyarma hakkı yoksa rahatsız etme hakkı da yok, rahatsız etmeyin uyarmak zorunda kalmayalım, görmek istemiyoruz saçma sapan ilişkiler, göz önünden ırak olun.
deliganli
deliganli
9 ay
serseri kardeşim keşke önce sen anlayabilsen ne demek istediğimi. tekrar okursan kimseye şunu yapmayın bunu yapmayın sizin düşünceleriniz yanlış benimkiler doğru demedim. kimse benimle aynı şeyleri düşünmek zorunda da demedim. mesajımda da yazdığım gibi belki faydam olur diye fikirlerimi söylemek istedim. fikirlerimden etkilenen etkilenir etkilenmeyen etkilenmez dedim. sen tamamen yanlış anlamışsın. hem dediğin gibi herkes hürdür. bende hürüm ve fikrimi buraya yazdım. sende hürsün ve benim gibiler yüzünden memleketin daha huzurlu daha güzel olamadığını hürce yazdın. eyvallah o da senin görüşün. o zaman bende hürce söylüyorumki sende konuşmasını bilmeyen saygısız bir insansın. çünkü ben senin dediklerini demediğim halde beni aşağılayıcı sözler yazdın . burada fikir alışverişi yapıyosak saygı çerçevesinde olur ama sende onu ben göremedim kardeşim. ha bu arada sana görede fikirlerim yanlışsa ileride eşinle bi mekanda otururken karşında hoş olmayan manzaralar görürsen sen modern ol memleketi güzelleştir. hatta kızın falan olursa her ay farklı bir sevgilisiyle dışarıda farklı şekillerde görürsende yine memleketinizi güzel yerlere getir sen. sakın o zaman benim düşüncelerimi benimseme. ne güzel işte erkenden torun seversin modern kardeş :) bu devirde bazı şeylerin adı modernlik ya hani