filojofist
insana yaşantılar öğretiyor neyin ne olduğunu anlatılanlar değil.sana birisi yaşadığı durumu anlattığında yaşamışsan o durumu o kadar iyi anlıyorsun ki onu ve bu durumdan kurtulması için elinden geleni yapmak istiyorsun ama eğer yaşammışsan üzülme boşver geçer inşallah takma deyip teselli etme çalışıyorsun sadece ve onun senin verdiğin tesellilere işe yaramadığı için ihtiyacı yok aslında.bende bu yüzden benimle aynı durumda olanlara bu durumu yaşamış olanlara anlatmaya çalışıyorum çünkü bilmeyene anlatsamda bir faydası yok daha fazla üzülmekten başka bir işe yaramıyor.özlemimi o durumu yaşamayan kimse anlayamıyor abartı geliyor bazılarına belkide bilmiyorum ama beni rahatlatmıyor onlara anlatınca.mesela ben babasıyla el ele tutşan bir çocuk görsem içim cız ediyorken babası yanında olan bir insan hiç etkilenmiyor hatta öyle insanlar gördüm ki babasıyla yan yana glmekten utanıyor anlayamıyorum gerçekten ben bu kadar özlem duyarken onlar nasıl böyle bir şeyi yapabiliyorlar.hayat gerçekten çok tuhaf onların değeri ölçülemezken nasıl oluyor da kıymetleri bilinmiyor çok yazık...

Yorumlar

girgirina
fılojofist kesinlikle haklısın.damdan düşenin halini damdan düşen anlar.gercekten sizi cok iyi anliyorum ve inan sizin bu paylasimini okudugumda gözlerim doluyor ve seni cok ama cok iyi anliyorum.
filojofist
ben içimi dökmek için yazıyorum @girgirina üzülmenizi istemem herkesin imtihanı farklı allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez demekki güçlü bir insanım ki ne kadar benim için acı bir durum olmasada ayakta kalmayı hayallerimin peşinden gitmeyi başardım çok şükür rahatlamak için yazıyorum buraya da bana üzülmeniz için değil çok daha kötü durumda olanlar var her halimize şükür yaralar derin ama allah kerim
girgirina
beni yalnis anladiniz galiba.ben yazdiklarinizz cok duygu yuklu diye huzunlendim.ozur dilerim
filojofist
aslında anladım ama yanlış ifade etmiş olabilirim @girgirina sadece bozmayın moralinizi demek istedim anlıyorum sizi
Cehennemindibindeki
yaşanılanlar seni güçlü yapmalı. aynı durumu ben küçük yaşımda yaşadım. küçücük yaşımda kendi ayaklarım üzerinde durması öğrendim. ve şimdi bir sınıf dolusu çocuğum var. göremediğim sevgiyi onlara gösteriyorum.
filojofist
aynen öyle katılıyorum size @cehenbemindibindeki yaşanılan her olumsuz durumda bir hayır aramak lazım ve ne kadar güzel anlatmışsınız öğrencilerinizi çok şanslılar böyle bir öğretmenleri olduğu için bence çok şey katacaksınız onlara :)
Cehennemindibindeki
elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyorum.
filojofist
allah yardımcınız olsun @cehennemindibindeki