microsoft flight simulator

ricardoveritas
ricardoveritas @ricardoveritas
yaşıtlarımın fifa 2002 oynadığı dönemlerde benim oynadığım (3000 saate yakın uçuş deneyimi) hala dünyada en fazla devamı gelen ve en gerçekçi bilgisayar uçuş simülasyonudur. oyundaki gerçekliği özetlersek:
kokpitteki tüm tuşların işlevleri klavyeye atanmış. gerçekte new york paris arası uçuş ortalama 8.5 saat sürerken oyunda da 8.5 saat uçmanız gerekir. hatta 11 eylül saldırılarını yapan pilotlar bu simülasyonda eğitim almışlardır. belgesellerde gördüğünüz pilotların yapay kokpitte aldıkları eğitim yine bu oyun ile yapılmaktadır. 11 eylül'den sonra tam sürümünü bulamadım. ancak amerika'da lisanslı halini satın alıp online uçuş yapılıyormuş. hiç oynamamış olanlar için boeing 747 ile ikiz kulelerin arasından geçmek eyfel kulesinin üstünden uçmak unutulmaz güzelliklerdir.
stavu
stavu @stavu
gerçekten bu simülasyona kendini adamış insanların "oyun" denmesinden bir hayli rahatsız olduğu uçak uçurma simülasyonu :) bende logitech extreme 3d pro joystick ile katılmaya çalışıyorum, ve hatta orjinaj olarak steam üzerinden satın aldım kendilerini. fakat gerçekten komplike bir durum uçak uçurmak :)
ricardoveritas
ricardoveritas @ricardoveritas
@stavu başlığı elle yazdığım için simülasyon demek yoruyor oyun daha kısa