thor
orijinal sarışınlar kuş tüyü yastıklarda uyusun. diğerleri kırlentle.
thor
orijinal sarışınlara tatlı rüyalar. diğerleri zıbarsın uyusun.
thor
thor
cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
thor
her yıl olduğu gibi bu sene de senelik iznimde evde oturup kurtlar vadisi izliyorum.
thor
hukuk fakültesi çarşamba'da.
araldidem
hukuk fakültesinin çarşamba'da olduğunu büyük harflerle her yere yazınız lütfen sonra hüsrana uğrayınca kötü oluyor.
thor
yedi ayrı iklimden yedi çeşit arı getirseler, yedi çeşit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa, yedi ayrı çiçekten bal yapsa orijinal sarışın kadınlar kadar tatlı olamaz.
thor
altın gibi saçlarına elmas gibi uyum sağlayan gözleriyle yekpâre bir mücevheri andıran sarışın kızların yanında, henüz kazma değmemiş madenlerde bir topak kömür gibidir esmer kızlar. 
thor
esmerler hapşırsın, orijinal sarışınlar çok yaşasın.
thor
türkiye genelinde %3'lük dilime giren orijinal sarışınların, içlerinden omü'yü kazananları tebrik ederim. hoşgeldiniz
thor
usta bir ressamın öğrencisi eğitimini tamamlamış. büyük usta, öğrencisini uğurlamış. çırağına ” yaptığın son resmi, şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?” demiş.

“resmin yanına bir de kırmızı kalem bırak. İnsanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden bir yazı iliştirmeyi de unutma” diye ilave etmiş.

öğrenci, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş. resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. üzüntüyle ustasının yanına dönmüş. usta ressam, üzülmeden yeniden resme devam etmesini tavsiye etmiş.

öğrenci resmi yeniden yapmış.usta, yine resmi şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş.

fakat bu kez yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde boya ile birkaç fırça koymasını söylemiş.

yanına da, insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını önermiş. öğrenci denileni yapmış. birkaç gün sonra bakmış ki, resmine hiç dokunulmamış. sevinçle ustasına koşmuş.

usta ressam şöyle demiş:

“İlkinde, insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün. hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

İkincisinde, onlardan müspet,yapıcı,olumlu olmalarını istedin. yapıcı olmak eğitim gerektirir. hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi.” alıntıdır.
thor
sitenin eski halini sevenlere ithafen;


@mayk sevdiğimiz bir abimizdi. janti adamdı, adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi. mesela ben bilmem. @admin çok gülerdi, ben gülmem.
bu kapıdaki @nincakaplumbaga abi köye para dediğinde sırtını dönerdi. ben dönmem. @mimarlique abi beni kapıdan al dediğinde dalga geçerdi. ben geçmem @odin sevdiğimiz bir abimizdi ama sözlüğü de bi tuhaf yazardı. ne varsa sözlükte gene döner dolaşır onun editinde kalırdı. benim kalmaz.
bizde sözlük ortaya konur. herkes ihtiyacı kadarını yazar. @degisikbiradam yorumunu adamına taşıtırdı. ben lafımı saklamam. @malifalitiko bu masaya şöyle fiyakalı, ama biraz da yamuk otururdu. ben arkamı dedikoduculara verince, şöyle yaslanırım bi geriye.
anonimlik sende kalsın kardeş, pp koyma yeter.