themuallim
themuallim
selaminko. bilinmeyen bir numaradan lahmacun siparişi aldım bugün... yok diyorum yanlış numara bu, aylardır bu numaradan arıyoruz biz nasıl olur diyorlar. ikisi acılı olacakmış bir de. kardeşler lokantası da olduk çok şükür. resmen kafadan numara sallayıp aramışlar. yav işiniz gücünüz yok mu arkadaşım? yıl olmuş 2020, hâlâ telefon şakaları yapan insanlar varmış. iibf'den bu arkadaşlar herhalde, eski işletmecilerden kim kaldı? eheheh. dur bir daha arayan olursa söyleyeyim ben bunu, suratıma kapatsınlar direkt.
themuallim
bir tane özel ders öğrencim var, evlerinde zinhar doğalgaz yakmıyorlar. gayet dayalı döşeli ama yakmıyorlar yani. ufo vesaire hak getire zaten. böyle kırmızı kar yağması lazım. bugün yine donduğum bir gün, zaten üzerimde bir kırıklık var. ne olacağını biliyorum kat kat giyindim. gittik başladık derse ama yine aynı, hatta kız sırtında ince battaniyeyle dinliyor. benim yüzüm beyazlamış olsa gerek üşüdünüz mü falan dedi, ben dedim oh anladı herhalde ama bir şey de diyemiyorum. eh yani azıcık gibi kem küm ettim, bana dedi ki "e hocam o zaman ceketinizi getireyim?" ... şu nezakete bakar mısınız? getir ciğerim getir. ama tabi onun da suçu yok. yurttayken de bazen böyle oluyordu, pencereyi kapatabilir miyiz dediğimde kalk hırkanı giy tepkisini alıyordum. yav bu kız size ne etti? yılların kışçısıyken 'yine yazı bekleriz' moduna girdim. zaten bizim sonumuz baştan belliydi. (bkz: shining final sahnesi)
themuallim
samsun'dayken bir dönem evde üst kat komşum vardı artvinli memnune teyze. annem hep size emanet diyerek gittiği için teyze kendine nasıl bir misyon edindiyse artık, çamaşırlarımın askıda kalma süresine bile müdahale ediyordu! samsun gibi bir yerde çamaşır bir buçuk saatte kurur mu be teyzem. aşağı eğile eğile beyin kanaması olmadı, çok büyük şans. hele ki böyle hava güneşliyse bittim ben, ne zaman görse "yaniyır onlar yaniyır!" diyordu. zaten şivenin her türlüsüne hastayım, hatta kullandığı sıfır sansür bir tabir var, ben değil dile getirmek şuan buraya yazamam bile sjsajsh ama yine de severdim çatlağı! benden sonrakilere sabırlar diliyorum.
themuallim
"dün sabaha karşı, kendimle konuştum.
ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
yokuşun başında bir düşman vardı,
onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum."
themuallim
çok fazla nostalji düşkünüyüm, izlediğim dizilerden tutun da eşyalarıma kadar hep böyle eski zamanların sıcaklığını ararım ama iş çığırından çıkmaya başladı. eskilerden biri karşımda olsa da konuşsak diye gözlerinin içine bakıyorum herkesin, daral geldi insanlara😅 hayır yani özlemiyorum, tekrar dönmek de istemem ama nedir yani bu. azıcık önüne bak bre nankör, şuanının tadını çıkar.
themuallim
omü göletine ilk kimle gidersen onunla evleniyormuşsun.
Akif Yanbak
themuallim
çok klasik olacak ama bundan daha kötüsü de olmaz herhalde dibi gördüm diyordum, daha kötüsü de varmış. madırört ısrarla "deal with it btch!" demeye devam ediyor, diılırım anam diılırım. yolla.
themuallim
önemli görüşmelerde topuklu ayakkabı giyilir yoksa profesyonel görüntü(?) olmaz anlayışını her kim ortaya attıysa bi beni bulabilir mi, bişey konuşcaz. hadi beni geçtim, zaten bende ölümüne converse durumu var ama bir insan neden böyle bir ayakkabı tasarlar, üretir? e tamam üretildi, kardeşim neden kendinize eziyet ediyorsunuz yahu? ölüyorum anlasana... zaten oldum olası resmi kıyafetleri üzerime yakıştıramıyorum, aynaya bakınca "merabalar teyzecim" diyesim geliyor. bunun artık bir seviye üstü döpiyes, evlerden ırak!