themuallim
meerba arkadşlar. burayı haftalık dert blogum olarak kullanmaktayım farkındaysanız. bu haftanın konusu ise arkadaşımın erkek arkadaşıyla tanışma serüvenimdir. aşkın gözü körmüş. bahsi geçen arkadaş herhangi bir şekilde sizle iletişim kurduğunda direkt sanki fonda şey melodisi çalıyor: kıyamıyorum sanaa sen çok güzelsiiin ben çirkin bir insanııım kader utansııın. tam bir kanayan gül. hayır tipi mipi de düzgün yahu kardeşim neden kendine bunu yapıyorsun? bir süre sonra gerçekten o dayı gibi "ankara'nıııın taşınaaa baaak" diyerekten sohbeti sabote etmek aklımdan geçmedi değil. en nihayetinde haddim değil, sen mutlu ol gerisi hikaye diyebiliyorum sadece. bir sonraki görüşmemizde -inş olmaz- ölü taklidi yapmayı düşünüyorum. ayyy of içim daraldı. allahım nolur bir kere de yüzümüzü güldür belki gamzemiz vardır ya.
themuallim
bir tane özel ders öğrencim var, evlerinde zinhar doğalgaz yakmıyorlar. gayet dayalı döşeli ama yakmıyorlar yani. ufo vesaire hak getire zaten. böyle kırmızı kar yağması lazım. bugün yine donduğum bir gün, zaten üzerimde bir kırıklık var. ne olacağını biliyorum kat kat giyindim. gittik başladık derse ama yine aynı, hatta kız sırtında ince battaniyeyle dinliyor. benim yüzüm beyazlamış olsa gerek üşüdünüz mü falan dedi, ben dedim oh anladı herhalde ama bir şey de diyemiyorum. eh yani azıcık gibi kem küm ettim, bana dedi ki "e hocam o zaman ceketinizi getireyim?" ... şu nezakete bakar mısınız? getir ciğerim getir. ama tabi onun da suçu yok. yurttayken de bazen böyle oluyordu, pencereyi kapatabilir miyiz dediğimde kalk hırkanı giy tepkisini alıyordum. yav bu kız size ne etti? yılların kışçısıyken 'yine yazı bekleriz' moduna girdim. zaten bizim sonumuz baştan belliydi. (bkz: shining final sahnesi)
themuallim
büyükler şikayet eder genelde bilirsiniz komşuluk ölmüş vs. şeklinde. heh işte keşke bizde de işler öyle olsaydı. canımız kanımız komşularımız, bayılıyorum size ama beş saat misafirlik az olmadı mı sanki? :))) hayır kendisi de gerçekten inanılmaz bir insan, yanında gülmeden bir dakika duramıyorum ama ben bu kadar keyfi hak etmiyorum ablam. :/ bir zaman sonra artık nahoş bir durum oluyor, söylediklerine cevap bulamamaktan kafa sallaya sallaya arabalardaki oyuncak köpekler var ya aynı onlar gibi oldum yeminle.
ay yok ablacım otur sen otur niye ayıp olsun, biz geç yatıyoruz zaten :))) tamam güllerin gülü 37. demliği de koyarım ocağa ehehe :))))
themuallim
herkese merhaba, pırıl pırıl bir gün. babam bizi hamsi festivaline götürecekmiş. sabah 10'da :') çk mtluyum :') zaten bulunduğumuz ilçe nüfusu 50 kişi, canım dayılarla teyzelerle ızgara yiyip horon tepeceğiz... tanrılar kurban istiyor. kariyer planımı hazırladım bile sevgili dostlarım; bir miss karadeniz, efendime söyleyeyim bir hamsi güzeli seçilirim artık. keşfedilip oradan yürürsem bu iş tamamdır, bekle beni miss world! :') tacımı getirin bana.
themuallim
seni doğuran ana olsun bana kaynana lebron. bir bakış attın kalbimi yaktın lebron. al ömrümü koy ömrünün üstüne lebron... zaten 60 yaşında bile şu ankinden daha kötü oynamayacağına dair içimde hiç şüphe yok.

themuallim
dertsizlere dert açan keklik modundayım, aşırı keyifsizim şuan. durumum videodadır. hayırlı kandiller.

themuallim
samsun'dayken bir dönem evde üst kat komşum vardı artvinli memnune teyze. annem hep size emanet diyerek gittiği için teyze kendine nasıl bir misyon edindiyse artık, çamaşırlarımın askıda kalma süresine bile müdahale ediyordu! samsun gibi bir yerde çamaşır bir buçuk saatte kurur mu be teyzem. aşağı eğile eğile beyin kanaması olmadı, çok büyük şans. hele ki böyle hava güneşliyse bittim ben, ne zaman görse "yaniyır onlar yaniyır!" diyordu. zaten şivenin her türlüsüne hastayım, hatta kullandığı sıfır sansür bir tabir var, ben değil dile getirmek şuan buraya yazamam bile sjsajsh ama yine de severdim çatlağı! benden sonrakilere sabırlar diliyorum.
themuallim
çoğu şeyden emin olamam ama şundan eminim ki hiçbir şeyin delicesine fanatiği olmadım. temennim ne olursa olsun daima doğruyu yanlışı ayırt edip ona göre hareket edecek bir aklıselimlik içerisinde olmak. isimler, makamlar, her durum değişir; değişmeyen şey vicdanımız, önce kendimize ve başka kimselere olan saygımız olsun derim. bir şeyler başımıza gelir, olacak olan olur, olması gerekir. kendime göre inançlı olmanın gereği buna inanırım. ama sırf bu yüzden sorgulamamak, koşulsuz teslimiyet, bir yanlış varsa dile getirememek, hakkı olanın hakkını teslim etmemek ve hatta kişi gözetmeksizin savunamamak o kadar yanlış geliyor ki. haklıysan bile savunamazsın, gıkın çıkamaz çünkü hiyerarşi var. kendin oluyorsun, fikrini belirtiyorsun ama aldığın azami tepki "2-3 yılda bu idealistlik kalmaz" oluyor. idealistlik değil ki bu, tamamen ahlak. hayatınızdaki rolde doğru veya yanlış bir şekilde topluma örnek teşkil eden insanlarsınız. adaleti, fırsat eşitliğini kendiniz sağlamazsanız süregelen neslin aydın olmasını nasıl beklersiniz? bazen o kadar sinirleniyorum ki eşofmanlı şevket hoca gibi "biz size bunu anlattık!" triplerine giriyorum.
ve son olarak da buraya kadar okuyanlara 1 yıllık fosforlu kalem sponsorluğu! genelde bu platformu derdim kederim için kullanmam. zaten gündelik hayatta yeterince içimiz kararıyor. metinlerimi oluştururken kinayeli dil kullanıp ":d (büyük d)" ifadesinde oluyorum ama bazen etrafımdakilere derdimi açıklayamıyorum, ben ne anlatsam boşa gidecek zaten diyip burayı meşgul ediyorum, içimi döküyorum. uzun yazıları özlemişiz :)
öyle işte.
themuallim
hayatımın hiçbir kısmında hatta çocukluğumda bile kâkül bırakmamıştım, bıraktırılmamıştım. o kadar haklılarmış ki... suratım yuvarlak, kendi kendimi 'en fazla yakışmaz be gülom' şeklinde gaza getirip kâkül kestirdim ve sonuç... kıvırcık ve az saçım olduğu için dağıtınca en minnoş tabirle maltese terrier oluyorum... özür dilerim bütün terrier'lardan :(
themuallim
"dün sabaha karşı, kendimle konuştum.
ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
yokuşun başında bir düşman vardı,
onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum."
themuallim
çok fazla nostalji düşkünüyüm, izlediğim dizilerden tutun da eşyalarıma kadar hep böyle eski zamanların sıcaklığını ararım ama iş çığırından çıkmaya başladı. eskilerden biri karşımda olsa da konuşsak diye gözlerinin içine bakıyorum herkesin, daral geldi insanlara😅 hayır yani özlemiyorum, tekrar dönmek de istemem ama nedir yani bu. azıcık önüne bak bre nankör, şuanının tadını çıkar.
themuallim
bir süredir kardeşimin ruh hali olsun, davranışları olsun göz önünde bulundurursam şunu belirtmek isterim ki sanırım görümce oluyorum arkdşlr... ya aşkolsun ama ya. ben hep şey hayal etmiştim böyle 30'larımın sonuna yaklaşınca yeğenlerimi ıslak ıslak öpüp "oyy kurban olsun halası ^.^" tarzı bir insan olunca görümce olmalıydım, entrikalar olsun cinlikler olsun bunlar için çok gencim ben😢
themuallim
omü göletine ilk kimle gidersen onunla evleniyormuşsun.
Akif Yanbak
themuallim
markette 10 ton karpuz indirmişim de kafama üzüm düşüp ölmüşüm gibi, storu çekerken kopan ipe takılıp pencereden düşmüşüm gibi, evrene aşırı pozitif enerji gönderince üzerime yıldırım düşmüş gibi bir gün.
themuallim
"kaplumbağanı nasıl eğitirsin" isimli dram filminde başrol oynuyoruz hüsnü'yle. artık büyüdükçe ninjalığa soyundu, kendini donatello sanıyor evladım. yahu senin adın hüsnü, kendine gel bu ne hareketlilik. zaten iki günde bir yuvasından kaçıp geziyordu evde. geçenlerde evde değildik döndük hüsnü yine yok. dedik yine döner ama iki gün oldu yok, üç gün beş gün derken yok yani yok. ben tabi kurda kuşa yem oldu diye ağlanıyorum, tamı tamına dokuzuncu gün buzdolabının arkasından çıktı serseri. ebeveynlik zor zanaat arkdşlr. osman hamdi bey bul beni.
themuallim
yakından tanıdığım birinin beni isim soyisimle kaydettiğini görünce kalbim bir miktar kırılıyor... adımla seslendi nasıl ağrıma gitti nasıl üzgünüm... kimilerinin de tanıdığı herkesi ama herkesi rehbere isim soyisimle kaydetme hastalığı var. neden? birinin telefonda devamlı iletişim kuracağı insan sayısı maksimum kaç olabilir ki? çok resmi değil mi ama? misal babamın telefonunda bile isim soyisim şeklinde kayıtlıyım, bir iki kez 'kızım' diye değiştirmişliğim bile var ama manyak herif! zaten bir tane kızın var reyis.😢 bari soyadımı sileydin, yoksa sen ceo musun?
themuallim
yâr yine bana haram tatiller... düz yolda yürürken bir insan aşil tendonundan sakatlanabilir mi? -tabi ben kobe bryant olduğum için- yahu arkadaş, kendimi keseceğim artık ya. voodoo bebeğimi mi yaptılar da işkence ediyorlar bana, nedir? anneme kalsa hep nazardanmış bunlar. bi okuyup üfleyin gözünüzü seveyim. ne şehittir ne gazi, bip yoluna gitti niyazi :/
themuallim
arkadaşım kızı ağlayınca bu şarkıyı açıyor hep. bir keresinde denk geldim, delireceğim arkadaşlar aklımı yitiriyorum! bir insanın diline bu kadar yapışan bir çocuk şarkısı olabilir mi jsjddj birdenbire maaamii şark dudduudurudduruu derken buluyorum kendimi ama sinirleri bozmak bir yana aşırı saçma bir şekilde mutlu ediyor. denemesi bedava.

themuallim
çok klasik olacak ama bundan daha kötüsü de olmaz herhalde dibi gördüm diyordum, daha kötüsü de varmış. madırört ısrarla "deal with it btch!" demeye devam ediyor, diılırım anam diılırım. yolla.