pastafaryanizm

hipokratinyegeni
hipokratinyegeni @hipokratinyegeni
bu dinin tanrısı uçan spagetti canavarı (usc). bira içip köfteden gözleri olan spagettiyi yemek kutsal kabul ediliyor. vaat edilen cennette bira fışkıran volkanlar ve striptizci üreten fabrikaları var. en komiğime giden yönleri ise bu dinin emirleri bakınız:
pastafaryanların tanrısı uçan spagetti canavarı’nın emirleri yok. sadece “yapmazsan memnun olurum” dediği sekiz ricası var:
1. eğer bazı insanlar bana inanmazsa, sorun değil. cidden, o kadar kendini beğenmiş değilim. ayrıca, meselemiz onlar değil, o yüzden konuyu değiştirme.
2. eğer benim varlığımı başka insanları bastırmak, buyruk altına almak, cezalandırmak, deşmek için kullanmazsanız çok memnun olurum. ben kurban talep etmiyorum.
3. eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine veya nasıl giyindiklerine veya nasıl konuştuklarına bakmazsan veya yani iyi davran işte, tamam mı?
4. eğer sizin ve karşınızdakinin yasal yaş sınırı ve ruhsal olgunluğa ulaşması koşuluyla sizi inciten veya arkadaşınızın gönlününün ve iradesinin razı olmadığı ilişkilere girmezseniz çok memnun olurum.
5. eğer başkalarının bağnaz, kadın düşmanı, nefret içeren fikirleriyle miden boşken yarışmaya kalkmazsan çok memnun olurum. önce yemek ye, sonra ne b.k yersen ye!
6. ben karmaşık karbonhidratlı sonsuz kudretli bir varlık olabilirim ama hayattaki küçük şeyleri severim. bana inan.
7. eğer etrafta dolanıp herkese seninle konuştuğumu söylemezsen çok memnun olurum. o kadar ilginç biri değilsin. o kadar böbürlenme.
8. eğer, eee, ilgilendiğin konuda yani çokça kayganlaştırıcı gerektiren bir konuda, kendine yaptırmayacağın işleri başkalarına yapmaya kalkmazsan çok memnun olurum. eğer karşındakinin gönlü razı ise, (madde 4’e göre) bir kondom tak!

türkiye'de de bu dine mensup insanlar bulunuyormuş. herkesin inanışına saygı duymak gerek efendim.