kampüsün beli kıvrımlı çam ağaçları

Deniz
Deniz
özellikle kampüsün giriş kısmında yolun sol tarafındaki çam ağaçlarında gözlemlenmektedir.amazon kadınlarının laneti midir yoksa büyülü sihirli olayların sonucu mudur bilinmez.genelde turistik deger katılmak istenen yerler icin bu tür hikayeler üretilir.bilimsel olarak konuya yaklaşmak gerekirse bir toprak kayması sonucu çam agaclarının zemini eğimlendi.ağaclarda güneşe dogru yönelmek istedi ve zamanla bel kıvrımları oluştu.tabi bu benim görüşüm.
damned
damned
bir başka örneği çanakkale şehitliklerin de görülmektedir. ağlayan servi ağacı da denir bunlara. yukarı da arkadaş toprak kayması demiş fakat samsun da toprak kayması zor ihtimal olarak görülür. varsayalim ki toprak kaydı eğimi değişti o zaman ağaçların kökü suyu bulmak için yukari da mı olur yoksa aşağı da mı olur. tartışılması gereken bir konu olabilir ama çok da üzerinde düşünmemek gerekiyor çünkü burası samsun :)
omuluarkadas
omuluarkadas
bizim hocamızın dediğine göre rüzgardan olmuş hep aynı yine doğru eğilme var fark ederseniz.. şiddetli rüzgar hatta dallarını kırmış bi tarafın.. botanik hocamız öyle demişti
Vildangillerden
Vildangillerden
bu olaya bayrak teşekkülenmesi denir. ağaçlar daha fidanken rüzgardan etkilenerek eğilir ve daha sonra bedenleri güçlenince dik şekilde devam ederler.