bulgarian
ben şimdi sana geleyim be samsun, o yollar da ben arkamda şahinimi şehidimi abimi gardaşımı toprağın altında bırakıp nasıl geleyim. şahin şimşek dağ gibi büyük soyadı gibi şimşek gibi çakan adam şehit oldu be. ul*n ben hep öz abim olsun istemiştim, ilk defa abc* parti binasına girdiğimde anlamıştım bu adamın benim öz abim olacağına, sen yenisinde bize hiç benzemiyon demiştin. ul*n bayraklamalarda hadi hadi çık şu direğe sen küçük hızlısın dediğinde yoo ben direğe çıkmam elektirik fal*n çarpar diye hep seni çıkartıyordum, gel be abi kalk o tabuttan sana söz valla hep ben çıkacam hiç üzmeyecem seni, ankaragücüne takılmayacam bak o bizans takımının formasını bile giymem yanında yeter ki kalk be abi. dün gece evine gittim annem perişan olmuş kürtçe ağıtlar yakıyor üzülmesin oda çıkıp gel şaka yaptım de, l*n daha dün sabah konuştuk l*n abi dikkat et dedim la oğlum bana bir şey olmaz ben iyiyim dedin, la söz verdin be söz verdin şahin şimşek seni askere kendi ellerimizle yollarken söz verdin geri dönecem diye, benim gardaşım sözünde durmamazlık yapmaz gelecektin sen. daha 2 gün önce türkiye tanıdı seni 16 şehit arkadaşını anlattın diye, o yazıyı öyle içten yazmışın ki şahinim dün de sen şehitlik mertebesine ulaştın, hani diyoruz ya şehitler ölmez diye, vallaha billaha da dün bunu öğrendim şehitler de ölüyormuş, vatan mı vatan sağ olmuyor anaların ocağına ateş düştüğünde kardeşlerin abilerini aldığında vatan sağ olmuyor, ul*n şahin ilerleyen saatlerde al bayraklı tabutun gelecek sahin, hani diyordun ya abi nefeste ki gibi kahraman oluruz olum 45 sn için diye, olmadın abi işte bu devlet o isteğinide yerine getiremedi abi, daha şehit olduğunu bile söyleyemiyorlar abi, la abi, la abi la bana 1 rakı sözün vardı abi gel hadi içelim dediğim de yok olum içmek senin o üni yi kazanınca icecez ondan öncede sana içmek yok demiştin içmedim valla abi, bir rakı bardağının dahi hesabı var abi içimde kim açıklayacak bana bunu, abi tabutun gelecek kalk abi o tabuttan kurabanın olayım kalk valla ne ankaragücüne laf söyleyecem nede seni üzecem sen yeterki kalk gel şaka yaptım de. şahinim şehit abim biz senin hakkını nasıl verecez be, bize hakkını helal et abi
bulgarian
merhaba yine ben :)
bilgisayar yetenekleri olan birisiyim, ve bu yeteneklerimi hep iyi yönde kullanma taraftarı oldum,
yaşadığım yerde ki önemli merkez noktalarında bulunun bütün wifi şifrelerini kırıp halk ile paylaşıyordum, bunu gelince samsun'da da yapmaya devam edeceğim, bu yüzden hem yeni yeni hayatıma hemde yeni eğlencelere bir an önce başlamak için sabırsızlanıyorum :))
bulgarian
bu yazıyı yazsam mı, yazmasam mı diye çok düşündüm çünkü kimliği açığa çıktığında yanıma sahte arkadaşlar gelmeye başlayacak ama yarın keşke dememek için geri dönüp baktığım da 2 kere daha düşünmemek için hani şimdi de biraz olsun psikolojik olarak rahatlamak için buraya bu satırları yazacağım artık.
ben yaşadığım şehirin en önemli en güçlü ailerinin birisinin oğluyum.
güçten kastım ise hem maddiyat hemde itibar olarak.
bu etken dolayı asla tam kendim olmak istediğim gibi yaşayamadım, nereye gitsem soyadımdan dolayı hemen tanıyorum, ailenin de tek oğlu olduğum için sağ olsun babam da şehirde ki hemen hemen herkes ile tanıştırdı. elimin altında herşey olmasına rağmen hiç birini kendi emeğim ile yapmadığım almadığım için mutlu değilim, hatta beni rahata alıştırıp hayatın zorluklarını göstermedikleri için aileme kızgınım bundan dolayı da sık sık kavga ediyorum zaten.
şimdi ise yeni bir hayata başlamak için, yeni bir kimlik kişiliğe ile samsun'a geliyorum, beni ben olduğum sevecek insanlar olduğu için, soyadımdan dolayı işlerim de torpil yapacak insanlar olmayacağı için, kendi paramı bile kazanacak ihtimalim olduğundan dolayı bile düşündükçe mutlu oluyorum.
evde özel üniversiteye yollayalım baskından kaçıp da iş bulmanın çok zor bir bölüm olduğunu bile bile o bölüme yerleşmiş olmamın düşüncesi bile beni mutlu ediyor.
yeniden doğup yeni bir kimlik ile hayata başlayacağım 28 eylülü iple çekiyorum.
rabbim inşallah yar ve yardımcım olur,
bulgarian
samsun'un kurtuluş mücadelesinin başlangıç adımı olduğunu öğrendiğim ilk günden beri her zaman hayran olmuştum, ve şimdi ilk tercihim ile istediğim sevdiğim bir bölüme yerleşmenin mutluluğu içindeyim. samsun'a gelmekten ve omu'lü olmaktan gurur duyuyorum bence herkes gurur duymalı