cezvedecay
genco erkal usta için ilk kez bir etkinliğe yalnız gideceğim. yalnız sinemaya tiyatroya gitmeye alışsam iyi olacak gerçi bu koca şehirde! nasıl bi duygu oyundan çok onu da merak ediyorum. umarım elimi kolumu koyacak yer bulurum .
cezvedecay
az önce atakum sahilde birine benzettiğim bi arkadaşa ismini sordum söylemedi, yarısını bari söyle dedim, güldü, yine söylemedi.
çok zalımsın esmer kız.
cezvedecay
edebiyat bölümünde başka üniversitelerden gelen kardeşlerimize yer vermeyip, gidin burdan diyen kardeşlerimiz, bunlar olurken sesini çıkarmayıp oturan diğer arkadaşlarımız; sizin de onların da fikirleri daha çok değişecek, insanların hayatını karartan olmaya özenmeyin, âh almak, başkasının hakkını kullanmasını engellemek, hak gaspı, ne kadar üzücü.
burada okulunu bırakmak zorunda kalanları çok defa okuduk, üzüldük, siz de sebep olmayın insanların geleceklerinin kararmasına, yardımcı olmak en güzelidir zorda kalmışa, azcık empati..
cezvedecay
samgaz da aldığı 5 lirayı arkadaşına anlatmaya çalışan kotlu tatlı arkadaşın da allah yardımcısı olsun
cezvedecay
o kadar sıkıntımı bir tarafa bıraktım, tarık akan a üzülüyorum. çok seviyormuşum meğer, iyiler hep erken gidiyor, rahmetle güzel insan, güzel uyu, görüşmek üzere..
cezvedecay
gülüşünün bittiği yerde, sımsıkı sarılıp bir ömür uyumak istediğim güzele de selam olsun.
cezvedecay
dert batar ya ciğerine
çöker ya boğazına karabasan misali
keser ya soluğunu
çekmeye çalışır ya ruhunu bedeninden
İşte o zaman denenirsin
o ânda duyarsın içindeki sesi
uzaktan söylenmiş gibi
hiç duymamışsın gibi daha önce kendi sesini
derinden, aşırı gerçekçi ve cezbedici...
cezvedecay
" aydınlıktan karanlık, karanlıktan aydınlık doğar" bunu da şuraya koyayım dursun. bu gecenin filminin mottosu. film bitti ama çok şey düşündürmeye devam ediyor.
cezvedecay
önceki gün güya dünya barış günüydü bir çok kişinin sevdiceğinden, dostundan, ailesinden ayrılmasını hüzünle okuduk, dinledik. bu yıl sonbahar çok erken geldi herkesin hayatında bi yaprak dökümü mevsimi başlamış. ne çok acı var. ve insanların ne kadar büyük acıları var. o yüzden küçük sıkıntılara "sıkıntı" derken tekrar düşünmeli ve üzerine giderek çözmek için uğraşmalı!
cezvedecay
meraba arkadaşlar, eğitim faküktesini kazanmış kızı olan bir yakınım az önce aradı ve özel kız yurtlarını sordu bana, hiç bir bilgim olmadığını farkettim ve yurtlar çok güzel siz gelin gibi saçma bir cümle kurup araştıracağımı söyledim. aklıma tabiki de sizler geldiniz. bildiğiniz, kaldığınız, çevrenizden eşinizden dostunuzdan birşeyler duyduğunuz, hakkında olumlu ya da olumsuz birşeyler bildiğiniz bir kaç yurt ismi yazabilirseniz bugün ki aşırı aşırısı mutlu olma hakkımı bu konuda kullanacağım, şimdiden teşekkürler.