deepprogressive
ulaşım kartına iade almak için kullanılan iade cihazlarına ulaşım kartınızı niye sürtüyorsunuz arkadaşlar ??? bugün bir arkadaşı gördüm bir süre daha sürtse alev alacaktı makina 😂
deepprogressive
gece fena eğlenmedik sanki :) gelmeyip şuan içten içe pişman olanlar da gelseydi daha efsane olabilirdi. gelen herkesin enerjisine sağlık :)
deepprogressive
zenginlik sanılanın aksine para veya maddi güç değildir.zenginlik insanın istediği şeyi elde edebilmesidir.mesela yalnız kalabilmek, müzikle uğraşabilmek, film izleyebilmek,kitap okuyabilmek gibi isteklerimi karşılayabildiğimde ben zenginim.nefsinizi ne kadar köreltir ve ne zaman gerçek kimliğinizi bulursanız ancak o zaman huzura ve zenginliğe erişebilirsiniz.
deepprogressive
tanrının varlığına inanıyorum fakat dinlerin hiçbirine kendimi ait hissetmiyorum.bana göre tanrıyı anlamak için çevreye bakmak yeterli.nasıl bir sanatçının yarattığı eser onu yansıtıyorsa, ondan bir parçaysa bana göre tüm canlılar da tanrının bir parçası.
İslami yollarla ibadet etmeye çok çabaladım fakat kendimi hiçbir zaman samimi bulmadım.yani arapça bir şeyler söylüyorum fakat beni tatmin etmiyordu.daha sonra bana küçükken zorla ezberletilen arapça duaların türkçelerini ezberleyerek ibadet etmeye çalıştım fakat böyle bir ibadet şeklinin olamayacağını söylediler.bunu sorguladım.''ne yani ben bir insana tükçe küfür ettiğimde günah yazılıyor fakat türkçe ibadet ettiğimde neden sevap yazılmıyor?'' tarzı bir sorgulamaydı bu.
şuan ibadet etmiyorum.bundan dolayı da keşke rahatsızlık duysam fakat rahatsızlık duymuyorum.
İyi bir insan olmaya çabalıyorum.fakat söylenenlere göre bu benim cennete girmeme yetmeyecek.ha bu arada kuranı türkçe olarak okudum ve düşünce yapım değişmedi.sanırım yapacak bir şey benim için kalmadı.
deepprogressive
şuan muhtemelen 20li yaşlardasınız.ortalama 70 yaşına kadar zamanınız var.bu demek oluyor ki 50 senen kaldı.bu 50 senenin son 20 senesinde de ölümü bekleyerek geçireceksin.yani dolu dolu yaşayabileceğin şu andan itibaren 30 senen var.bu saçma yazıyı okurken bile ölüme farkında olmadan biraz daha yaklaştın.
sana ufak tavsiyeler vermek isterim sayın okur.öncelikle bu kalan çok gibi görünen az zamanında kimsenin seni şekillendirmesine izin verme.ayrıca pişmanlık duyacaksan yapmak istediklerini yaptığın için pişmanlık duy çünkü yapmayı istediğin şeyleri yapamazsan daha fazla kahrolacaksın.son olarak insanları gözünde hiçbir zaman büyütme.kimseyi de küçük görme.
+bonus : asla küçük düşünme.
deepprogressive
tanrıya şükür hayatımda herhangi bir sorunum yoktu az öncesine kadar.kulaklık koleksiyonum var ve ciddi paralar harcadığım bu koleksiyonda tiesto'nun 2000li yıllarda çatır çatır trance çalarken kullandığı stanton pro2000 adlı çocuğumun sol tarafı düşük bass frekanslarında cızırtı yapıyor.adeta evlat acısı gibi.
deepprogressive
yıllarca elit kesime yapmak istediğim işi icra etmek için bekledim.bu sene zorlamadığım yer kalmadı.sonunda bir kişi elimden tutabileceğini söyledi ve o kişi 3 ay sonra benim manyak gibi mutlu olmamı sağlayacak kapıyı araladı.evet artık hedeflediğim yere yalnızca bir adım atmak üzereyim fakat biliyorum ki bir adım ardından çok daha fazlası için uğraşacağım.
mutlu olmak için bir insan bir hedefin, bir hayalin peşinden gitmelidir.ben 8 yıl koştum daha da koşacağım.zirveyi elde edemesem bile zirve yolunda harcadığım çaba ve kendime belirlediğim zirvenin çok kaliteli oluşu ömür boyu kendimle gurur duymamı sağlayacak.
kendinize kaliteli bir zirve belirleyin ve aceleci davranmadan yolculuğun tadını çıkartın.
deepprogressive
kendimi olmam gerekenden çok daha yaşlı hissediyorum.ayrıca ego denilen bir sorunum da var.aynı yaş grubundan insanlar bana çok saçma geliyor, aynı yaş grubu kadınlardan hoşlanamıyorum.bana ilgi duyan insanlara karşı tepkisiz kalıyorum.yeni insanlarla tanışmak bana zaman kaybı gibi geliyor.eğer yeni bir insanla tanışma gerekliliği duyarsam uzun süre hal ve hareketlerini inceliyorum.normalden fazla olan ego durumu ise zaten insanların bana yaklaşmasını engelliyor.hal böyle olunca da yalnızlık kaçınılmaz oluyor.artık öyle bir seviyeye geldim ki yalnızlıktan inanılmaz zevk alıyorum.son olarak o klasik sözü de söyleyeyim ''evet bu da böyle bir itirafımdır''.
deepprogressive
normalde küçük çocukları sevmen fakat son 2 yıldır inanılmaz derecede bir kızımın olmasını istiyorum.ne zaman bir babayla kızını görsem çok garip oluyorum.acaba benim gibi böyle garip bir durumda olan var mı? garip diyorum çünkü aile kurmak bana uzak gelen bir kavram.