delidoktoradayi
yaklaşık 1 sene önce mühendislik dersine bile görmek için gittiğim amasyali unutulmadin icimizden seviyorum seni
delidoktoradayi
şu aralar bomboş yaşıyorum , etraftan dolu gözüksede.insanlarla bir yarış içimdeyim ayrıca acaba hangimiz daha tutarsız.ha bide şey var tutarlılık demişken;önceden kıştan sonra yazın gelecegini biliyorduk artık toprak anaya da güvenilmiyor.havalarda bi öyle bi böyle.
delidoktoradayi
insan beyni kafasındaki paradokslari düşündükçe o paradokslari güçlendirir.gerçekten gerçek aşkı bulduğuna inanmiyorsan eğer yada aklında birazda olsa şüphe varsa bu konu hakkında o kişiyi düşünmek onu ondan habersiz,aslında sadece kendi kafanda dahada değerli hale getirmekten başka bir işe yaramıyor.yani kendinizle savaş vermeyin be kardeşim hayat o kadar teorik ilerlemiyor.edebiyatta bir yere kadar..!
delidoktoradayi
amasyalıların geninde var inat.hatta o gen öyle bir yerdeki telomere bile olmuyor.ve bazılarında bu takıntı haline gelmiş işin garibi.asla altta kalmıyorlar.açıkçası bilimde bunu nesnelliği olan bir temele dayandıramıyor..!
delidoktoradayi,4 yılda 1 gibisin tezi
delidoktoradayi
bence evlerde parklarda yollarda toplanıp soralım kendimize "hiç aşık olduk mu,neye aşık olduk,onu nasıl karşıladık,onun ilk nimetiyle donup kaldık mı yoksa ilk ilk nimet gözlerimizi daha büyük bir nimete mi açtı.ve ikincisi üçüncüsüne ve böylece gide gide gelebildik mi gerçek marifetle iç içe...!
delidoktoradayi
okulda başladı bu hafta.bende merak ediyorum hangimiz daha inatçı çıkacak....öğreneceğiz mühendis hanım.
delidoktoradayi
kızlar siz yinede erkek cinsindende iyilerin olduğunu bilin.acılar ortak,ayıpta türkiye nin ayıbı...!
delidoktoradayi
ve bir itiraf..bana bu bölümü kazandıran sebeplerden biride tek bir heceydi..! bu arada sonu mutlu bitmedi.ve işin garibi mutsuzda değilim!
delidoktoradayi
ya abi kızla her seyimiz aynı.bir tek bölüm farklı.o da çok farklı.gidip sözde bir tesadüf eseri tanışmayı geçtim tanışma bile zor.ne yani facede mrb yazanlardan mı olayım.!
delidoktoradayi
geceleri artık kesintisiz uyuyorum. 7 saatlik uyku yetmiyor artık. rüya görmüyorum mesela uzun süredir. İyi bir şey mi bilemiyorum bunlar ama böyle yasamak hiç hoşuma gitmiyor. aradığım bir iki gerçek şey vardı şu hayatta. onlarıda gercekten arıyor muyum bilemiyorum!
delidoktoradayi
her şey yozlaşabilir bu kabul edilebilir durumda.....insanlar yozlaşıyor onu napacağız...yapacaklarının sonucunu düşünmemeyi geçtim artık kimse cezasını bile kabullenmiyor...e tabi dünya o kişilerin etrafında zaten...!
delidoktoradayi
onlar beynimde saklambaç oynuyorlarzaman dünya için akıp giderken.aklım bu oyunda ebedir arar durur fikrimse karanlık.sobelenenler unuttuklarımdır,duyulanlar hatırlamak istemediklerim.sesleri takip etmek istemem ,tersine gidip sessizleşmeyide.kavgam hiç kimseyledir aslinda.ve en çokta benimle.bazende birbirine karışan o seslerle.barışımsa çağın anlaşılamayan hecesi ile.benimde bir ihtimal yanlış anladığım varoluş sebebiyle....yazdığim bu satirlar ile veda edeyim dedim.delidoktoradayi'n sesi uzun bir süre çıkmayacak :) sakin melankoliye bağlamayin ben gidiyorum diye geri dönerim belki... :)
delidoktoradayi
eskilerden şarkı dinledim bugün.bir şeyler yaşadığın dönemlerde dinlediğin,telefondan sildiğim halde kelimesi kelimesine bildiğin şarkılar.evet insan biyolojisi unutmaya yatkın,ama hatırlayacak olan yine bizleriz eski mânalarda olmasa bile
delidoktoradayi
uzun çabalar sonunda buldum ilacımı.aziz sancar gibi nobeli bile kazanabilirim.ama o ilaç gelip teşekkür bile etmiyo,yüzüme bakıp iyi ki beni keşfetmişsin bile demiyor.siz niye bu ülkede bilimin gelişmiyor zannediyorsunuz?
delidoktoradayi
der ki bir düşünmez : sinoatriyal düğüm uyarılacakta,his demetlerine sonra purkinje liflerine gidecekte his demetleri av uyarılacakta.sonra sempatik etki taşikardi oluşturacakta.sonra pupillalar dilatasyona uğrayıp adrenal medulla çalısacakta,papillalar susuz kalıp kuruyacakta sevmek cidden zor iş...çay yok mu çay...........çayı da hiç sevmesemde yinede tercihim o olur
delidoktoradayi
sen git hayatin boyunca elinle koymuş gibi en idealist kızları bul ,sonra akil ara.ya sana inanmıyorlar ya aşka.müstahap bana cidden müstahap.
delidoktoradayi
kızlar arasındaki not dayanışmasını kendi içinde harmanlayabilen "becerebilen" erkek grubundaki her aday abartısız söylüyorum dönem ilk üçüne oynar...ama nerde hepimiz sapız baltamız yok :)
delidoktoradayi
kadınları anlamak diye bir şey yok abi.anatomiyi anlamak gibi bir şey.birde anatomi anlatan kadın hocayı anlamak diye de bir sey...kısacası anlaşılmaz yaşanır
delidoktoradayi
yaşamdaki canli müziğe "damgasını vuran" kırmizili kazakli kiz artı birsin gözümde