eftandise
siteden biri bana mesaj atsa da hayatımda bi ekşın olsa.😳😳
eftandise
olay aynen şöyle gelişti. ben bayram için kendime ütü yapıyordum. sevgili abim bunu gördü ütü yapıyosun madem şunu da ütüle ütülemişken bunu da ütüle diye tüm dolabını önüme serdi. şoklar içerisinde kaldım. yirmi yaşındaysanız ve bi abiniz varsa bi kaç seçeneğiniz var. bunlardan biri abinizi dövmek bu pek mümkün değil. diğeri al ütünü kendin yap senle mi uğraşıcam deyip dayak yemek bunu pek tercih etmiyorum . son seçenek ise minnoş minnoş ütülemek ben de son seçeneğe kaldım ütü görünce kusuyorum şu an.😳😳😢
eftandise
çocuğum olduğunda çok iyi bi anne olucam işte şöyle yapmicam böyle yapıcam vs. diye düşünürdüm hep sonuç iki gündür yeğenim bana emanet şimdi pencereden sallandırıcam.
eftandise
sevgili arkadaşlar;
üniversiteye başladığımız da yeni bir hayata da adım attık. sorumluluklar yüklendik. ve her geçen gün bir parça daha ümitsizliğe kapılıyoruz hayata dair belki de. ümitsizliğe kapılmamak için nedenlerimiz olduğunu hatırlatmak istedim.
1. kimse yalnız değildir. yalnızca birilerinin yokluğundan dolayı yalnızım diyoruz oysa diğerler insanları da görmeliyiz.
2. her halimize şükretmeliyiz. bu hayatta tek acı çeken ve sorun yaşayan insanın biz olmadığımızın farkına varmalı ve duyarlı davranmalıyız.
3. hayatımız istediğimiz gibi gitmiyor olabilir. zorluklarla karşılaşıyor olabiliriz ama unutmamalıyız ki her zorlukta bir kolaylık ve çıkarılacak bir ders vardır. hayırlı geceler 😊