findikfaresi
arkadaşlar bi ev buldum..kira ve giderlere ortak olacak ev arkadaşı arıyorum.. bulduğum evin linkini de buraya bırakıyorum.. İlgililere duyurulur.. https://www.milliyetemlak.com/ilandetay/67853-25/h...
findikfaresi
sevgili arkadaşlar. okuldur, alttan derslerdir, kariyerdir kendinizi yıpratmayın.her şey düzelir yoluna girer. su akar yolunu bulur.şu dünyada ailenizden, sevdiklerinizden ve sağlığınızdan daha değerli bir şey yok. bunu unutmayın. ve en önemlisi ölümün yaşı yok hiç ölmicekmiş gibi yaşamaya çalışmayın. hayattan zevk almasını bilin ve insanları kırmayıp mutlu etmeye çalışın. pozitif olun ve önyargıyı hayatınızdan atın. kimseyi din,dil,ırk,giyim ve tarzıyla yargılamayın. çünkü yargıladığınız kadar yargılanacağınızı da unutmayın. hiçbir şey için büyük konuşmayın.  bir olay karşısında en ufak olasılıkları bile göz önünde bulundurun. İmkansız diye bir şey yoktur. belki olabilitesi düşüktür. o kadar. kibir ve yüksek egolarınızdan sıyrılın ve konuştuğunuz kadar karşınızdaki kişilere de konuşma fırsatı vererek dikkatlice dinleyin. belki de şimdiye kadar yanlış anladığınız bir sürü insan vardır. belki de yanlış pencereden bakıyorsunuzdur hayata. belki de bakış açınızı değiştirmelisinizdir. belki yargılamalarınızdır hayatınızdan kötü dönüt almanızın nedeni.
findikfaresi
usulca gözlerini açmıştı..bir eksiklik vardı uyandığında..dışarda rüzgar sesi..trafikte çalan kornalar..şöyle bi göz gezdirdi odanın içinde..sonra saatine baktı 11:54..mutfağa geçti ve buzdolabına koyduğu pastayı yedi kahvaltı niyetiyle..mutfak birikmiş bulaşıklarla doluydu bir bayan tarafından yıkanması beklercesine..sakin bi tavırla üstünü giyinmek için odaya yöneldi..İşte o sırada gözüne birşey takıldı..annesinden geriye kalan son şey: altın kolye..yerinde yoktu..evet onu her zamanki yerinde göremiyordu..o kolyeyi öpüp annesine dua etmeden asla dışarı çıkmazdı..sinirli ve seri bir tavırla giyinip dışarı fırladı..eski sevgilisinin kolyeyi çaldığını düşünüyordu..ona biriktirdiği öfkeyi kusmak için evine doğru giderken son sokağı döndü ve büyük bi kalabalıkla karşılaştı.. bi yanda ambulans diğer yanda polis..olay inceleme ekibinden olduğu belli birkaç kişi..o ana kadar içinde bulunduğu öfke yerini endişeye bırakmıştı..neyse onu bunu bırakalım da vize haftası geldi çattı yaa..napcaz biz???