gardesselam
omü öğrenci rehberi - klavuzudur. yeni başlayan gardeşlere hayırlı olsun diler, okumalarını tavsiye ederim. bir çok bilgi aşağıdadır.
önemlİ: kesinlikle güzel havalara aldanmayın, bugünden haziran ayına kadar yanınızda muhakkak özellikle şu dönemler için ince hırkanız olsun. kapüşonlu olursa daha iyi olur çünkü her an yağmur yağabilir. her an hava bozabilir.
1)fakültenizden öğrenci belgesi alamadığınız durumlarda, saat kulesindeki ilgili birimden öğrenci belgenizi alabilirsiniz.
2)okula minibüs,e1 yahut tramvay vasıtasıyla gelebilmeniz mümkündür. minibüsle ilkadımdaki akm'nin arkasından,e1 loveletten, tramvayda balıkçılardan kalkış yapmaktadır. minibüs ve e1 de direk okula gelirsiniz, tramvayla aktarmalı olarak r11 ile fakültenize ulaşabilirsiniz.
3)e1 ve tramvay vasıtaları için samkart çıkarmanız gerekmektedir. meydan simit centerın yanındaki pasajdan çıkarabilirsiniz. pazartesi gününden itibaren çok yoğun olacaktır. sabah saatlerinde gidip halletmeniz sizin ve değerli vaktiniz için en iyisi olacaktır.
ek bilgi : çıkardığınız samkartı her yıl yenilemek mecburiyetindesiniz.
4)sportif aktivitelerle ilgilenen gardeşlerimiz için, genellikle fakültelerin basketbol ve voleybol takımları oluyor. sanırım geçen sene futsal da oldu. zamanında duyurular yapılır, nisan-mayıs ayları gibi turnuvalar düzenleniyor.
5)samsun kilit noktalar;
-çiftlik caddesi : ilkadımdadır. yaklaşık 2-2.5 yıldır araçlara kapandı. daha güzel bir hal aldı diyebiliriz. çiftlik caddesi daha çok mağazalar,restoranlar ve ara sokaklarında bulunan cafeleriyle meşhurdur. merkezde meydan durağından indikten sonra, ışıklardan karşıya geçin dosdoğru çıktığınızda meşhur çiftlik caddesine geleceksiniz.
ek : gazi caddesi hemen aşağı sokağındadır. orası da daha çok çiftlik caddesi gibi mağazalarıyla meşhurdur.
-mecidiye : simit centerı merkeze gittiyseniz muhakkak görmüşsünüzdür. işte o gördüğünüz kalabalık cadde boydan boya mecidiye caddesidir. bence samsunun taksimi burası diyebiliriz. tek eksiği bar vs. yok. zaten merkezde bar bulmanız çok zor daha çok birahaneler vardır.
-atakum sahili : kışın ben bir sahil havası alacam diyorsanız muhakkak montonuzla ve kalın bir şeyler giyerek çıkın. hasta olma ihtimaliniz çok yüksek. geri kalanı denizevleri tarafı publarıyla meşhurdur. yazın daha bir başkadır tabii ki.
-kilit noktalarla ilgili sorularınızı yine bu yazı altında sorabilirsiniz. ben yahut başka arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
6)fakülte içerisinde fen edebiyat ve yaşam merkezi etrafında büyük satranç taşları ve golf sahası vardır. pek taliplisi olmaz. özellikle haftasonları rahat rahat oynayabilirsiniz.
7)öğrenci kulüpleri pek faal değildir. tiyatro kulübü sanırım en faal olan kulüp. varsa başka faal olan kulüp, üyeleri affetsin.
ek bilgi : sizin bir kulüp açabilmeniz için muhakkak tanıdıklarınız olmalı. keza rektörlük pek destek vermiyor.
8)yaşam merkezi aşağı katında playstation,bilardo vs aklınıza gelebilecek oyunlar mevcut.
9)fakülte içerisinde sigara satışı yasak. ona göre gelin. ironi şu olacak ki şokta prezarvatif alabilirsiniz.
10)okul içerisinde e1 ve diğer otobüsler eğitim fakültesi önünden kalkar.
11)erkek gardeşlerim için altın değerinde öğüt:
sakın fazla kanka yapmayın hemcinslerinizden. fena kankacılık döner.
12)sınav zamanı aldığınız ders notlarını fakültenizin kantinin de ya da yaşam merkezindeki kırtasiyede çektirebilirsiniz. çok sıra olur, dikkat!
13)okul kütüphanesi hafta içi 24 saat açık haftasonu sanırım 18'e kadar falan açık. güzel çalışılır. aradığınız tüm kitapları da bulabilirsiniz.
14)üniversite hayatı boyunca not tutmamış biri olarak, kesinlikle ne olursa olun küçük küçük notlar tutun. sınav zamanı, whatsapptan atılan resimli notların karışan sırası, çekilen fotokopilerdeki anlaşılmayan yazılar, tarzlar..
15)altın değerinde ikinci öğüt, gerçekten de kızlar teklif etmiyor. instagram,twitter vs. gibi sosyal medya sitelerinde arayışlar genellikle sonuçsuz kalır.
16)sakın ama sakın gel konuş dercesine bakan bayan arkadaşlara aldanmayın.. tecrübeyle sabit.. hele arkadaş grubuylaysa o kız; bordo berelidir uzaklaşın!
17)üniversitenin ilk zamanlarında sakın herkese güvenmeyin. kurulan ortamların çoğu ilk sene bitmeden dağılır.. tecrübeyle sabit..
18)sormak istediğiniz her türlü soruyu bu yazının altında sorabilirsiniz.

saygılar..
gardesselam
sıradaki şarkı hocaların dötünden ayrılmayanlara, hocalara yavşayanlara gıcık olan gardeşlerim için geliyor.. kolera - sen nasıl bir insansın?
gardesselam
tekrar merhaba gardeşlerim. bir şeyi fark ettim ki omüdedikodu ailesinin bayan yazarları arasındaki örgütlenme takdire şayan. hepsi '' ya erkekler ne kadar cesaretsizsiniz'' , '' ya gel de konuşalım işte'' , '' bu özgüvensizlikle çok zor'' tarzı yazılar yazıyor. fark ettiniz mi bilmiyorum muhterem hemcinslerim hepsi aynı anda yazıyor nedense bir de. bunların hepsi oyun.. bunların hepsi ego tatmini yapabilmek için yaratılmış organizasyonlardan sadece bir tanesi. sakın oyuna gelmeyin. sigaranızı yakın, kesmeye devam edin. gerisi ego.. eyvallah..
gardesselam
kimse de bi gardeşimiz vardı ortalarda yok dememiş ya cidden kırıldım. neyse ki buralardayım. uzun süre giremedim, şimdi ya tek tek ben yokken neler olmuş okucam ya da sevdiğim gardeşlerim ne var ne yok yazsınlar. saygılar efenim.
gardesselam
ben kadına kadın demem gardeş, bu soğukta bu karda burnu havuç gibi olmuyorsa.. ne de tatlı oluyorlar o burunlarının ucu tupturuncu olunca ya. bir de yetmiyormuş gibi bere atkı falan takıyorlar. onlardan bir tanesi yar olaydı kışın bambaşka bir anlamı olurdu herhalde..
gardesselam
özledim be gardeş. mandalinayı soyup kabuklarını üstüne atıp koklamayı, üstünde çay demlemeyi, üstüne kestane atmayı.. özledim içine gazete kağıtları atıp sönüşünü izlemeyi. özledim it gibi titreyip odaya girdiğimde ki o sıcaklığı.. ayaklarımı tepesine tikip ısıtmayı.. sobayı özledim lan! ilginç dimi. insanlar bir sürü şeyi özler ama ben sobayı özledim. sobayla birlikte çocukluğumu.. geçmişi..
gardesselam
vay arkadaş vallahi yaşlandık. en yakın arkadaşlarımdan biri aradı bugün 1 yıllık mühendis. güzel para kazanıyor. kız arkadaşıyla nişanlandıklarını yaza düğün olacağını söyledi. tebrik ettim, çok sevindim. senin okul ne oldu dedi? acıyor her yolu denedim bitmiyor dedim. kapattıktan sonraysa yaşlandığımı ve benden adam olmayacağını fark ettim. of ulan of yaşıtlarımız yuva kuruyor biz hala okul sıralarında dirsek çürütmece..
gardesselam
arabayı alalı 1.5 hafta oldu. geçen dedim bi gideyim starbucksa. hayatımda ilk defa olacak. oturdum bekliyorum. yarım saat oldu yok. çalışanların gözünün içine bakıyorum yok. lan dedim çok mu kötü giyiniyorum da iplemiyorlar. çağırdım en sonunda bitanesini ve bana kahve verir misin neden ilgilenmiyorsunuz diyince efendim self servis dedi. hmmm sanırım gidip kendin alma olayına self servis diyorlar diye düşünerek kalktım gittim. utancımdan oturamadım, kahveyi arabada içtim. bir daha da gider miyim? asla
gardesselam
kantin sırasında yanına, kütüphanede yanına, ringde yanına ya da tam karşına, yemekhanede yanına, sınavda en yakın yanına,sinemada yanına,burgerda sıra beklerken yanına,oktay ustada kesişebileceğin mesafeye vb. kız otursun-gelsin diye bekleyip sakallı makallı barzonun oturmasıyla içinden "allahım neydi günahım" şarkısını söyleyen hemcinslerim.. yalniz diilsiniz la :((
gardesselam
pazartesi günü ford fiestamı alıyorum gardeşler. şimdiden bana hayırlı olsun. 3.5 yıldır bunun için para biriktirdim. mutluluğumu paylaşayım dedim. İlk işim çakallıya gitmek olacak 😊
gardesselam
tüm öğretmenlerin ve tüm eğitim fakültesindeki öğretmen adayı gardeşlerin öğretmenler günü kutlu olsun.
gardesselam
anneme bugün telefonda "anne ben niye kimseyi sevemiyorum benim neden sevgilim olmuyor,bu şansızlık genetik mi?" dedim.
"o senin bireysel mallığın bizi karıştırma" dedi.

sustum,sustum,bidaha sustum..
gardesselam
fakülte çıkışı yaktığım sigaraydın, bu aşkı kılıcım bile karşılayamazdı. ölümle atlar nasıl yarışır? böyle olmasaydı.. biz birbirimizi her zaman üzerdik, bizim bütün düzenimiz kargaşada düzendi. sen dudadığını kilitlerdin ağlayıp küserdin inan dokunulmayacak kadar güzeldin..
gardesselam
kaloriferler yanmıyor yataktan çıkmayalı 13 saat olacak. deli gibi uyuyorum. isınma türü: su torbası. missss
gardesselam
saz seven var mı? hatta çalarım diyen? 6 yaşımdan beri saz çalan repertuarı hayli geniş biri olarak sınavlardan sonra bir saz gecesi yapmaya davet ediyorum sizi..
gardesselam
sa gençlik. ulen birinizde nerede bu gardeş diyip merak etmez mi la? şaka maka sigarayı bırakalı 17. günümü bitirmiş bulunmaktayım. patates kızartmayı da öğrendim her sabah aralıksız yapmaktayım. düzenli hayata geçiş yaptım yav. yatağımı bile düzeltiyor yatmadan önce pijamalarımı giyiyorum. tek yaşamak cidden zor ama hala daha. televizyonu da kaldırdım. İzlemiyorum hatta playstationumdan bile vazgeçtim. neden yaptım bilmiyorum bunları ama değişime karar verdim. ders aralarında sınıftan çıkmıyorum birde sigara içmemek için. 1 ayı tamamladıktan sonra her şey daha düzenli olacak umarım.
gardesselam
ekspresste ringde itiraf ediyorum, kulaklığı takıp cam kenarından cool cool dışarıyı izleyen erkek gardeşlerim. yanınıza hatun gelir diye tam dua ettiğiniz anda yanınıza pisliğine oturuyorum ve surat ifadenizin değişimini analiz ediyorum :))
gardesselam
annem ne zaman el işi yapsa "bu gelinime" "bu bebeğine" diyor bitirdikten sonra. kadın inanmış benden bişeyler bekliyo herhalde ama bende hala tık yok :((
gardesselam
selam. benimle evlenecek olan var mı? tamamen mantık evliliği? devlet para veriyor? kykdan kredi alıyorsaniz geri ödemesini istemiyor falan filan. ne dersiniz gardeşler😀😀
gardesselam
gardeş keşke yarın ki maç içinde bir etkinlik yapaydık ya fena mı olurdu hani? bir yeri kapatırdık