karakutuu

@rider r11 den önce bu kral vardı oldlarin gözü yaşlı hatta bir rivayete göre omu dedikodu burda bir kıza aşık olup onu bulamayan biri tarafından yapılmış .
karakutuu
muhammed ali nın sapkın bir sahte peygamberin ardına düştüğünü ve amerikadaki çoğu müslüman dediğimiz kişilerin aslında bizim peygamberimize değil de bu adama elijah muhammed e inandığını malcom x in hacca gidip geldikten sonra bu gerçeği farketmesi ile yine bu adam tarafından suikaste kurban gittiğini öğrenince yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam .benim adım peygamber ismi yere koymayın dediği aslında elijah muhammed mis ondan bahsediyor adam . ulan bari adı osman felan olsa bu kadar karıştırılmazdi.
karakutuu
ağa nerden geldi çattı su lanet şubat ayı çok masraf oluyor havada soğuk doğalgazı da 55 den aşağıya düşürmedim arabayi da bozduk nerden baksan 5000 i var yandik bittik tükendik. black jack mi oynasam napsam bilemedim .
karakutuu
eğitimde döner ekmek vardı öğlenleri yiyebilmek adına öğleden önceki bir derse girmez yayıla yayıla mühendislikten eğitime yürürdüm çok bilinmez miydi yoksa çok kişi yemez miydi neydi çok güzel ağır ağır pişerdi yanında omu ayranı efso olurdu
karakutuu
@rider için elimde kahvem pencere önünde bir şiir yazdim .
karı seyrediyorum karı
önümde donu çözülmüş
bembeyaz karı
karı gördüm kaydım
kaymaz olaydım.
karakutuu
geç uyandık kahvaltımızı yaparken beyaz peynir haşlanmış yumurta ve çikolata görünce bi an yurtta kaldigim zamanlar geldi aklıma. sabah kahvaltısı 4 kişilik oda . yumurta ile peyniri yerdim çikolatadan da 3 tane alır 2 dilim ekmekle odaya çıkartırdım. öğleye doğru acikinca kantinden karton bardakta çay ile çikolatamı ekmeğimi yerdim .
karakutuu
iki gün sonra yıldönümümuz bu arada bu kilomu mumla arıyorum evlilik kadar insana kilo aldıran başka bisey yok.
karakutuu
biraz kilom var ama olsundu. herhangi bir omü dedikodu buluşmasına yengenizi de getireceğim .
karakutuu
hayatimdaki en büyük hatamı anlatacağım size üniversitede 5. senem bıkmış usanmışım hayattan alttan derslere giriyorum tek motivasyonum omu dedikodu içimi döküyorum adminin yayınlarını dinliyorum millete sarıyorum en baba zamanlar neyse yengeniz ile sevgiliyiz o zamanlar kavga ettik aradaki 500 km nedeni ile olay saçma bir biçimde büyüdü ve iş ayrılma noktasına geldi normalde kavgalarda alttan alirim bu sefer almadım tamam lan sana mi kaldım dedim gurur yaptım ( ilişkileri bitiren nalet şey siz sakin gurur yapmayın geri dönüşü olmayabilir) aramiyoz birbirimizi ama sürekli takipteyiz foto felan koyuyor profile kıskanıyorum ama yazamıyorum 1 ay felan oldu normalde hiç önemsemem bende şekil tras olup ki bir erkeğe en az 6 puan katar siyah atletle gözlükle foto çekinip facebook a atıyorum profil fotoma koyuyorum hepsi de filtreli fotolar az buçuk da tıp vardır hani brad görse özenir yani o derece öyle 1 ay geçti eğitim kantininde benim canım kardeşim b. ile oturuyor sende çok bakıyon kendine bi aralar felan diye laf açıldı oğlum daha ölmedik elimi sallasam en az 3 4 tane düşer dedim buda hadi lan sana kim bakar dedi iş iddaya bindi o sırada sarışın bir kız önümüzden geçti bu kızın telefonunu al sana yemek ısmarlayacam diye arkadaş bana gaz verdi bende gittim kıza numaramı yazdim verdim istediğin zaman bana yaz konuşuruz dedim kız bisey söylemedi o gün akşama kadar bekledik yazmayınca ben yenilgiyi kabul ettim ve arkadaşa yemek ısmarladım ben hatun için profil fotoları atarken bu kızcağız da beni takip ediyormuş tabi aradan 1 hafta felan geçti ben kızı tamamen unuttum .birgün telefonum çaldı açtım merhaba dedi bir bayan sesi lan banka numarası da değil beni kim arar ki buyrun dedim konuşmak için aradım dedi bende hatunla atriyum heralde dedim beni bir arkadaşına arattı deneme yapıyor .kıza sen utanmıyor musun benim numaramı kimden aldın neden beni rahatsız ediyorsun diye başladım saydırmaya kız da salak deyip kapattı tabi . sonra whatsuptan profil fotosunu görüp tanıdım. hatun da akşamına özür mesajı attı sonra da kendimden utandım. aldattigimi düşünmüyorum ama yine de birgün bunu anlatmak istiyorum . ağzıma aicacagi kesin ama olsun bilsin vicdanım rahatlar elin kızlarına numara bırakmanın cezası numara veren eli kesmek değildir inşallah .
karakutuu
başımdan geçen bir olayı anlatcam 6 1 5 oynayan vayne focus atar gibi focuslanin . benim bi kankam var adı x bu beni aradı dedi acil antalyada iş buldum gideceğim 4300 maaş alcam ama avans vermiyorlar orda ev açmam lazım yol param dahi yok . şimdi içinizden bir ses verme mal mısın diyordur ama ben verdim ateşledim 2000 dedim 2 ay da bin bin ödersin . bu adamla biz bot pre gittik 3 1 ile sis atıp b ye daldık öldük ama olsundu. biz bu arkadaşla sıkıntı çektik dertlendik ben bu namussuzun sigarası ile az zehirlemedim başım ne zaman sıkışsa bunu buldum . gel gelelim alamadım parayı sonradan öğrendim ki herkese aynı numarayı çekmiş piyasadan toplamış antalyada rus karılar ile yemiş . bu kadar heveslenmiştim uzun yazarım diye yazamadım hepinizi seviyorum lanet olası zenciler .
karakutuu
bu arada söylemek isterim şeytan meleklere hocalık yapardı bilmediği yoktu kibirlendi kendini üstün gördü ve lanetlendi. zodyak daha dünkü çocuktu biz ilmihal okuyorduk tefsir okuyorfuk konuşacak olsam ben konuşurdum. bu tarz arkadaşlar insanları islamdan uzaklastirmaktan başka ise yaramaz islamda en büyük özellik hoşgörüdür onu kaybetmişsin kazan gel konuşalım.
karakutuu
allah herkesin kalbine göre verir güzel insalar güzel insanlarla tanışır arkadaş olur evlenir mutlu olur kötülük yapan kötülük bulur kalbi kötü olana daha beteri denk gelir buna karma derler yani kendinizi kasmaniza gerek yok kim ne bok yerse yesin tertemiz kalan kızlarımız var tertemiz kalan erkekler var ve onlar birbirini bulacak tövbe kapısı da ölene kadar kapanmaz en kasar fahişe bile affolur da sen millete yukardan bakar abdestini namazını kibir konusu yaparsın cennetin kokusunu alamazsın.
karakutuu
normalde koku alma duyum yok gibi bisey sürekli burnum tıkalı olur ağır parfüm kokusunu bile kolay kolay almam ne zaman otobüs bileti alirim yola çıkarım iki burnum açılır ne kadar pis koku var hepsini alirim ön koltukta biri ayağını çıkartsa ben 40 numaradan alirim nalet girsin böyle buruna bu nedir çektiğim
karakutuu
sabretmek çok güzel birşey ve herkesin harcı değil çabalamak güzel ama imkansız için çabalamak acı verici. bazı şeylerin olması için zaman gerek erteliyorum ve zaman geçtikçe kendiliğinden herşey yoluna giriyor. bu süre içinde etrafımdan birsuru laf yiyorum ama kimseye anlatamıyorum . bak bunun zamanı değil gelmedi şuan bunu ertelemem lazım diyorum kimseye anlatamıyorum .süreç içinde boş durmuyorum hazırlıklarımi yapıyorum sonra bana işin gücün rast gidiyor ne kadar şanslı adamsin biz o kadar uğraştık senin işin kendiliğinden oldu diyorlar .
karakutuu
yorum olarak yazacaktım okumanızı istiyorum gözünüzün önünde dursun. ben kendimden ele alıyorum cevremde sadece okul ve yurt arasında gelip giden çoğu zaman 20 30 km yol yürüyüp ulaşıma para vermeyen ve tek öğün ile günü geçiren ki bu çoğunlukla öğle yemeği oluyordu 15 20 arkadaşım vardı. hepimiz birbirimize destek olmaya çalıştık burs aradık müracaat ettiğimiz yerler gençlik kollarına bağlılığımızı sordu yok dedik burs alamadık. bize sohbetlere katılın dediler okuyacaz dedik yine burs alamadık . şu şu zamanlarda eylem yapcaz gelin dediler biz anarşist faşist olmaya gelmedik okuyacaz dedik yine burs vermediler. çalıştık patronlar insafsız şerefsiz tacizci cıktı yine sesimizi çıkartmadık. mücadele ettik bırakmadık acısıyla tatlısıyla bitirdik ilk işimiz aldığımız krediyi ödemek oldu . bu ülkemizin sorunu böyle bir sorun var öğrencilerimiz eşit şartlar altında değil ben derslerden çok nerde kalacağımi ne yiyecegimi nasil gecinecegimi düşündüm böyle bir öğrenciden proje üretmesini çalışıp başarılı olmasını beklemek aptallık . siyâset yapmak için söylemiyorum ama eğitimde beceremedik olmadı gelişemedik . başka biri olsa oda yapamazdı ama basarisizligimizin farkında olmazsak çözüm üretemeyiz bunu anlamamız lazım .
karakutuu
2020 olmuş sefaletten bunalıma sürüklenip intihar eden genç kız haberi okuyoruz. rabbim bize kenarı dicle de bir kurt kapsa koyunu hesabi mahşerde ömer den sorulur diye düşünebilecek yöneticiler nasip etsin .
karakutuu
16 yaşındaki çocuk 24 yaşındaki adamla el ele goruntulenmis cocuk istismarı ama aşıklar el ele yakalandı diye haber düşüyorlar şeref yoksunu bunlar
karakutuu
yeni yıla ilk kez 5 biletle giriyorum üstelik ankaradan aldım ve 3 u tam bilet söyle bir planım var eğer ilk iki ikramiyeden biri bana çıkarsa bu mesaja beğeni atan herkese benden 10000 tl.
karakutuu
bu admin eskiden paylaşım yapardı sonra paylaşım yapmadan baktı ki daha güzel paylaşım yapmadan devam etmeye başladı. şimdi diyorum ki şuraya bir el post atsam siteden @admin diye ses gelir mi?
karakutuu

nostaji yapmayı seviyorum yeni zırvaları dinlemektense unutulmuş eskileri dinlemek daha zevkli geliyor bana bunların hepsi birer efsane