Sözlük Başlıkları

vatan şaşmaz
enerjisini sevdiğim bir oyuncu. aynı zamanda "bugün günlerden yarın" için üniversiteleri dolaşan ekipte spikerlik yapmıştı. yakınım vefat etmiş gibi içimde bir şeyler oldu.
5 ay
öğretmen lakapları
"at" evet. çünkü suratı at suratına çok benziyordu. plakası da at dı.. canım hocam.
7 ay
söylenen en farklı iltifat cümlesi
"senden çok iyi öğretmen olur" bunu aldığımda 12 yaşlarında filandım. aldığım en değerli iltifat. lakin öğretmen olmadım..
6 ay
üniversiteye yeni başlayanlara tavsiyeler
ilk iki senenizi dolu dolu geçirin. 3 ve 4 özellikle 4' te mezun olma telaşesiyle yapmadığınız şeyler için üzülüyorsunuz. misal ilk iki senem çöp kutusunda, öyle gereksiz öyle amaçsız geçmiş.
6 ay
kullanılan en samimiyetsiz cümle
tatlım ve bebeğim nefret ettiğim iki kelime ve bana göre samimiyetsiz
6 ay
asis akıllı bilet
samkart ve diğer bütün illerdeki ulaşım kartlarındaki bakiye, hareket saatleri, hangi otobüs nerede vs. bilgilerine ulaşabileceğiniz, "acaba samkartımda para var mı yok mu?" diye şans oyunu oynamaya gerek bırakmayan uygulama.
6 ay
müdavimlerin nicklerinin hikayeleri
siteye bodoslama daldığımdan nick düşünmemiştim. yılların anonimliğini yıkmak üzere ani karar verdim. nick bulamayınca çek bir ortaya karışık dedim böyle geldik. neyse öyle saçma bir nick seçme özetidir.
6 ay
bim
öğrenci dostu mekan. yağmurlu havalarda sığınma, sıcak havalarda serinleme alanı olarak kullandığım çok amaçlı yer de denilebilir. çikolatası da fena değildir.
6 ay
internetin çekmemesi
aklına direk kyk wifiyi getiren, sinir sistemlerini ayar eden şey
6 ay
korku filmi izlemek
İzlerken müthiş hisler duyduğum heyecanla izlediğim, hatta gülüp yok artık denilen sahneler olması fakat sonrasında karanlık odada tek kalınca şizofrenliğe adım adım yaklaşılması.
6 ay
görünce mutlu olunan şeyler
bebekler, bitter çikolata, balonlar başka başka ha birde papatya tarlasııı
6 ay
sağlık bilimleri fakültesi
ondokuz mayıs üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi kurupelit kampüsünde ikamette olup, öncesinde yüksekokul olarak açılıp geçtiğimiz sene fakülteye çevrilen, genelde kız öğrencilerimizin çokluğuyla bilinen ama son zamanlarda yeni bölümlerin aktif olması durumuyla bu durumun az da olsa değişim gösterdiği kendi halinde ki fakültelerimizden biridir.
diyetisyenlik, hemşirelik, ebelik, sosyal hizmet, sağlık yönetimi, dil ve konuşma terapisi bölümlerini barındırır. dekanlığı prof. dr. nermin kılıç sürdürmektedir. fakülte eski yapıya sahip olmamasına rağmen kışları tavandan kovaya damlayan su sesinin ahengi ile ders işlenir. stajları başlayan öğrenciler musmutlu stajlarına gidince okulu muhtelif bir sessizlik kaplar. kışın önünde birbirlerini kara yatırarak kar topu oynayan öğrencileri görmek pek mümkündür.

not: bir rivayete göre de mühendislik fakültesi öğrencilerinin kantinine kız kesmek için geldiği güzide mekan olarak da bilinir.
7 ay
r11 kampüs
her defasında kendimi nefessizlikten ölümle burun buruna bulduğum, çılgın şoförleriyle ve şoförlerinin her birinin ayrı ayrı müzik tarzlarıyla beni benden alan, içindeki insanlarla akrabalarımından yakın dakikalar geçirdiğim kırmızı insan taşıma aracı.
7 ay
odin
branşı farklı olmasına rağmen benim türkçe öğretmenliğimi üstlenen adam gibi adam abidir😂
7 ay