pckurdu
pckurdu
1 yıl
kızın birisi yazmış ki 'insan olamıyorsanız taklidini yapın..' çok düşünüyorum acaba o paylaşımlarla kendisinin taklit yeteneğinin olduğunu mu zannediyor..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
bayadır yoktum buralarda. dersler, mülakatlar, eğitimler derken.. birde gördüm ki çatıya çıkmış biri intihar edecek.. bekle beni bende geliyorum diyecektim ki.. 4 bütüm geldi aklıma.. onları arkada bırakıp nasıl giderim dedim.. sırf onlar için intihar etmedim. bu terslikte bir iş var.. 😒🤔
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şimdi ben size bir itirafta bulunayım ve bana yardım edin.
neredeyse bir sene olacak tanıştığımızdan beri. tanışmamız tamamen bir tartışma üzerine oldu. ve mevzu ırkçılık. irklarımız farklı diye.. gel zaman git zaman biz belki de görüp görebileceğiniz en iyi anlaşan arkadaş dost sırdaş yoldaş olduk.. ben samsun'u onunla öğrendim. hiç gitmediğim, görmediğim yerlere götürdü, gezdirdi. her güzel anımı onunla birlikte yaşadım. fikirlerini sevdim. düşüncelerine değer verdim. sonra dedim ki bu adamdan koca olur. ben ölüp gitsem çocuklarıma anada olur.. duygusal olarak içinde hep farklı bir yere sahip kendisi. ama bilmiyo.. hatta o kadar bilmiyo ki.. irklarımız farklı diye benim ailemin hiç yaklaşmayacağını bildiği kadar, sevdiğimi bilmiyo.. gün gelir biri de seni itiraf eder n. demişti. gün geldi sana itiraf ettim.. ama görmez, duymaz, yine bilmezsin..
İmkânlı olduğumuz kadar da imkansısız.. ⏳🎶
pckurdu
pckurdu
1 yıl
ben buraya ara ara uğrayıp bir selam edip kaçıyorum. her ne kadar dedikodu adı altında olsa da bazen bazı bitikmişlikleri dökmek için güzel bir yer. okuyanlar sağolsun.. 😏🙄📖🎶⏳
pckurdu
pckurdu
1 yıl
hayat bazen..
🛏 yatağın üstünde, ☕sıcak çikolata ile 📚 finallere çalışmak isteyipte kağıtlarla yaşanan 😍 aşkın ötesi ve ⏳ saaatlerceee 🎶 hinech yafa-light in babylon 🎶 dinlemek gibi.. ✒
pckurdu
pckurdu
1 yıl
bizim acımıza ve sizin acılarınıza dönüp şöyle bir bakın isterim. şehit kardeşi olarak onurla, gururla ve sabırla anlatayım. abim.. şehit pöh İ.k... uludağ üniversitesinde tarih bölümünü okudu, bölümünü dereceyle bitirdi. ama ne yazıkki atanamadı. polis olacam ben dedi ve oldu her gariban gibi.. ekmeğinin peşindeydi.. 24'ünde evlendi. bir oğlu oldu.. doğu görevi bitmişti. 26sında da bir kızı oldu ki 10. gününde diyarbakır'a görevlendirildi. annem, babam, eşi ayaklarına kapandı gitme oğlum bizim paraya ihtiyacımız yok.. bak ikinci çocuğun oldu .. nolur gitme.. ama nafile.. o yine dik duruşu ile siz beni şerefsiz mi ilan edeceksiniz ben vatani görevimi bırakmam. önce vatan millet sonra ana ve yar.. diyerek gitti.. 31.03.2016 olay tarihi 17.45.. kızı daha 15 günlüktü, oğlu her gece babasının sesi ile uyurdu ki biz o gün ne ses aldık ne bir haber.. biz o gün abimi aradık aradık ulaşamadık.. biz o gün.. anlatamam.. yıkılsın o diyarbakır. lanet olası kahpelerin düzenlediği patlamadan dolayı o kara haberi bize de gönderdiler.. biz de gördük televizyonda abimin ve diğer 6 özel harekatçı yiğidimizin ismini.. yıkıldık.. yandık.. İçi kavrulur mu insanın? biz o gün kavrulduk.. ve dur durak bilmeyen bu terör belası ile yine şehitlerimiz var.. yaralılarımız var.. ateş düştüğü yeri yakar bu doğru. güç bela ayakta kalmaya çalışır aileler, emanetlerine sahip çıkabilmek için..
mutluluk gibi acılarda paylaşılmalı.. acımıza destek olun, ortak olun.. bizimle olun.. yılmaz bu millet, yıkılmaz bu ülke, dinmez bu ezan, İnmez bu bayrak.. ölmedikçe son kuzu.. demişti abim..
tekrar dert edindiğiniz şeylere dönün bakın.. okul mu? sevgili mi?..
hepsi sizin olsun.. kuzuların gittiği bir dünyada..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
3 gün aramayıp 4. gün msj atabilen ilgisiz insanlara hiç gelemediğim doğrudur. sonra bana neden cevap vermiyorsun, neden açmıyosun telefonları demesinler. salise dahi olsa ihmale gelmiyim abi.. huyum kurusun..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şuan (21.10) dostumla meydan rizeliler'de oturuyoruz. hemen yan masaya 3 arkadaş geldi, bende o sırada selfie yapıyodum. çocuk oturur oturmaz fotoğraf çekiyolar dedi. duymadığımı zannetti ama duydum cınım..😏 bide aralarında İngilizce konuşuyorlar ama gayet türk görünümlüler.. 😐 sürekli no no no diyen çocuk yabancı galiba.. 😑
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şimdi bana ne demeli ? İşi gücü bıraktım, derslerden soğudum. aldım elime iğne ip havlu işliyorum.. hayır okuyamıyosan çeyizini diz bari diyen annem sağolsun.. hiçbir şey yapmamaktan iyidir gençler.. 😏
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şu günler çok karartıyor içimi.. havalar bozuk, soğuk, buz gibi.. üşüyoruz, bekliyoruz, bekletiliyoruz.. sonra diyorum ki kendi kendime, çocuk olmak istiyorum.. çocukların daha çabuk öldüğü bir dünyada.. 😑
pckurdu
pckurdu
1 yıl
özlemez mi insan abi..
anasını, babasını, memleketini, çocukluğunu, gelmesini beklediği yarini ve en çokta kaybettiklerini..
geçen sene bu zamanlar yanımdaydı kurban olduğum.. vizelerde benden çok heyecanlanırdı, sınavdan hemen dakika sonra arardı, en çok kullandığı hitap ile, kuzum nasıl geçti sınavın.. kuzum hangi kitabın eksik tamamlayalım.. kuzum sen yeter ki en yüksek notları al.. çok özledim abi vallahi çok özledim.. çok çalışıyorum 100 de olsa notlarım eskisi gibi sevinemiyorum.. eskisi gibi değerli değil.. eskisi gibi mutlu etmiyor..
şimdi keşke olsan canparçam, derttaşım, sırdaşım, yoldaşım..
nöbetinin bitimine kadar seninle dertleşsek.. anlatsam sana yorgunluklarımı.. güç versen bana o cesur duruşunla, örnek hayatınla..
anlatamıyorum kurban olduğum..
kelimeler yetmiyor bu hasreti anlatmaya..
yakmayın artık canımızı..
yanmasın artık içimiz..
yanmasın analar, babalar, yavrular, kuzular..
her kapı açıldığında, 2 yaşındaki yavrular babam diye seslendiğinde babası girsin içeri..
babam yerine şehidim demesin canparçaları..
affedin çok özledim yiğidimi..
en iyisi mi yine ceceli-emri olur'lu geceler..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
neden bizim günümüz yok..
donanım, yazılım, tasarım öğrenmek ve hatta öğretme kolay bir iş mi 😑 nedeeeeeeğğğğhnnnnnn kimse aramıyo msj atmıyo, belki benimde hayat akışım değişirse 18e kadar olanları değilde 18den sonrakileri eğiteceğim. onlara en güzel pckurdu nasıl olunur onu öğreteceğim. siber saldırılara el ele duvar öreceğiz. banka eğitim askeri milli siyasi.. her şeyi biz önleyeceğiz koca sıpalarla.. günümüz olmayacaksa da..
allahım amin.. 😑
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şu karşıki dağda..
diye başlayan türküler var ya..
halimizden anlayan yok, dinleyen yok..
ama onlar iyi ki var..
sizde dinleyin, ahraz-ayletme beni.
pckurdu
pckurdu
1 yıl
vay ve.. burada tramvayda gördüklerinden etkilenenleri okuduğumda şaşırıyordum ama demekki oluyormuş. bugün türk-iş tramvay durağından birlikte bindiğimiz gitarlı, ve zannımca maviyi çok seven (çünkü küspesi ve saati maviydi) bay ile saat 16.00 civarında yanyana bir yolculuk yaptık. boş yer bulunca o oturdu yolum kısa diye ayaktaydım. atakentte indim. tramvayın arkasından bakakaldım..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şimdi sen gelde git bu memleketten.. karından, yağmurundan, suyundan, o eşsiz yakınlıkta ki gökyüzünden gel de ayrıl.. e sen gel de anadan babadan dosttan uzak kal.. sen gel de.. gel..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
şimdi şuraya bi'çare, yorgun, bıkmış ve hissiz bir n. çizsek.. herkes üstünü karalar..
pckurdu
pckurdu
1 yıl
bugün bir soru yazmıştım buraya.. özleme en iyi gelebilecek ilaç diye.. ben buldum.
👣
gidiyorum bu şehirden.
gözleri kör olmuş kırlangıçlar gibi,
gururu yıkılmış soyatlar gibi,
bu şehirden gidiyorum..
İnsanlar taş gibi bana yabancı,
ağaçlar bensiz hüküm sürecek bulvarda,
bir tambur bir yalnızlığı anlatıyorsa,
o ışıksız pencereden,
ben onu duymuyor gibiyim.
bu şehirden gidiyorum..
gömüp geceyi içime,
sabahın hüznünü beklemeden.
gidiyorum bu şehirden..
'erdem bayazıt
pckurdu
pckurdu
1 yıl
memleket hasretiyle yanmak yetmiyormuş gibi.. birde garip insanlar var. alışamadığım. alışamayacağım..
en iyisi mi ? toprağımı dinlemek..
yalnızım, geceden yalnız. yalnızım zamansız.. umudum yok, vaktim dar.
gönlümde bitmez arzular.
gittiler birer birer, gittiler terkettiler.
vefasızlar, hayırsızlar, içim yanar ciğerim sızlar.
yaktılar yüreğimden, vurdular can evimden..
(İbrahim erkal)
pckurdu
pckurdu
1 yıl
bugün iş çıkışı kızlarla yeşilyurtta takıldıktan sonra tramvaya binip atakentte inmek istedik oda arkadaşımla.. nasıl bir sarmışsa yolculuk 'bir sonraki durak körfez' ile nerede olduğumuzu öğrendik.. napalim madem üniversite durağında inip biraz da oralarda takılalım dedik. şuan bir kırmızılı bir siyahlı olarak ç. cafede çay içmenin keyfini yaşıyoruz.. 🤔🖐😄
pckurdu
pckurdu
1 yıl
uzun zamandır bakıştığımız yöneticim ile konuştuk.. ve artık biliyor.. İlginç gelmiş ona her şey.. sevdim ya ilginç gelir tabi.. her neyse şunu anladım ki.. yok ya valla bir şey anlayamamışım..
evvela samimiyet..