yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
gerçekten, insan kirli bi nehirdir. İnsan kendi kirlenmeden kirli bir nehri kabul edebilmesi için deniz olması gerekir.
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
ya ben bi arkadas istiyorum böyle kültürlü biri. konuştukça ondan biseyler öğrenebileceğim, bana farklı perspektifler gösterebilecek. sahilde uzun sohbetler yapmak istiyorum saatlerce bi konuyu tartışmak. yeri geldi mi edebiyat yeri geldi mi felsefe konuşmak. bazen de saçmalamak istiyorum.
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
ben yurt kaydımı internet üzerinden yapıcam samsuna gelemiycem. bende yurt degistirmek istiyorum ama cikan yurda kayıt yapmalı miyim simdi yoksa sorayım mi önce değişim şansım varsa direk o yurda yaparim kararsızım ne yapmalıyım bilgisi olan var mı bu konuda ?
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
eninde sonunda ölmiycez mi? bu kadar kalp kırmanın ah almanın vebali ödenir mi? bu zamanın insanı değilim ben. eskiden aşklar çok güzelmiş gerçekten. sıkıntı içindeyken insan sevdiğine daha sıkı tutunuyo gerçekten şimdiki aşklar rahatlıktan bu hale geldi bence. herkes istediğini hemen elde edince tabi ne değer kaldı ne değeri bilinen. yokmu bi zaman makinası beni 70 lere 80 lere göndericek? ben gerekirse sevdiğim insanı bi ömür beklemek istiyorum. şiirler yazmak istiyorum. bakmaya bile kıyamadığım biri olsun istiyorum. şimdiki aşklar bilmiyorum zerre güven vermiyor bana.. karşılıklı çıkar ilişkisine dayalı birliktelikler.. yok mu benim gibi düşünen bana katılan bi insan ?
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
ne hasta bekler sabahı,
ne taze ölüyü mezar.
ne de şeytan, bir günahı,
seni beklediğim kadar.

geçti istemem gelmeni,
yokluğunda buldum seni;
bırak vehmimde gölgeni
gelme, artık neye yarar?

üstad ne de güzel yazmış, ne zaman okusam başka anlamlar yüklerim başka duygular hissettirir bana. varsa güzel bi şiiri olan paylaşırsa çok sevinirim :)
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
samimi, güzel bir okula benziyor. samsuna gelen herkes şehrin güzelliğinden bahsediyor , ilk izlenim tabi önemli , umarım gördükçe daha çok severim..
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
bence üniversitede ortam falan çokta önemli değil, en nihayetinde topluluk içinde olunucak zaten bi ortam içine girilcek ders notları sınav çalışması kulüp etkinliği derken arkadaş illaki olacak yana yakıla arkadaş aramaya gerek yok. ayrıca bi şey beni çok rahatsız etti 97 li ergenler diye bi tabir.. çok çirkin bişey bu. nerden biliyosun ki ergen olduğunu belki senden daha olgun ? kimseyi doğduğu yıla göre katagorize edemezsin, bu zihniyetten kurtulmak lazım.
yesilzeytin
yesilzeytin
2 yıl
aklım çok karıştı.. omü yle ilgili çok şey okudum , şehir güzel fakat yazılanlardan sonra omü iyi mi karar veremiyorum. söyleyecek bir şeyi olan var mıdır acaba?