thyke

4887

2099

53

284

thyke 2

25 Hani size artık değişip pozitif bir insan olacağım, belli kararlar aldım demiştim ya.İşte bugün ise yeni bir adım daha atıyorum.Gecelerin karanlığından çıkıp güneşle barışacağım.Gülümseyeceğim güneşe ve iyi ki doğdun diyeceğim.Sabahın o serinliği beni kendime getirecek.Üşür gibi olacağım ama güneş öyle bir doğacak ki sanki sımsıkı sarılacak ve üşümeyeceğim.Güneşin doğmasını sabırsızlikla bekliyorum.Ve doğuşunu hayranlıkla izleyeceğim.Hem sabah çok işim var.Üç gün sonraya bilet alacağım.Eve gidiyorum be dahası var mı? :)Memleketteki sevdiklerime hediyeler aldım, bir kaç kişi kaldı onlara da alayım daha sonra hazırlıklarım tamam olacak.Bekle beni memleketim ben geliyorum.
Tabi bu geceyle küsüyoruz anlamına gelmiyor.Nede olsa en büyük sırdaşım, derttaşım, arkadaşım :)

thyke 3

18 "İnsan yalnız yüreğiyle doğruyu görebilir, asıl görülmesi gerekeni gözler göremez." çok doğru değil mi?
Küçük bir masal dinletisi ardından güzel bir uykuya dalabilirim. :) Tatlı rüyalar hayatınızda bol mutluluklar. :)

thyke 0

14 Bugün hastahaneye gittim.Nasıl kötü durumda olanlar var.Sonra hastaneye giderken mezarlığın önünden geçtik cenaze de vardı.
Hastanede 75 yaşında tatlı bir teyze vardı.Hala yaşama olan sevgisi gözlerinden belliydi.Yürümeyide çok seviyormuş ama belinde bir rahatsızlık oluşmuş ve artık hafiften bir kamburluk ile yürümesi zorlaşmış.Birde geçenlerde bir haberde okudum.Bir kız iki katlı binadan düşüyor hayata tutunuyor.Sonra kanser oluyor atlatıyor, kalp krizi geçiriyor atlatıyor.Ve en sonunda bir trafik kazasında sağ kolunu dirsekten kaybediyor.Biyonik kol takılıyor ve hala yaşama olan sevgisi tükenmeyip yazı yazmayı hedefliyor.
Şimdi bunlara bakıp kendime Allah tan belanımı istiyorsun diyorum.Dertten sayılmayacak ufacık şeyleri büyütüyorsun.Hafif bir rahatsızlığında hayata küsüyorsun diyorum.
Şimdi bir yanda ölümü bir yanda ise hala her şeye rağmen hayatı sevenleri görünce ben neden bu saçma triplere girdiğimi çözemedim.İnsanları hayvanları zaten seviyorum ama kendimi hayatımı sevemiyordum.Ama artık kendimi de seveceğim.Hayatta daha mutlu ve mutluluk saçan birey olacağım.Yılmayacağım.Ve artık sadece içimde konuşmayacağım.

thyke 0

18 Hayat,zaman su gibi akıp geçiyor.Üniversite ulaşılmaz bir zamandaymış gibi hissediyordum şimdi ise sanki hiç yaşlanmayacakmışım gibi.Toprak olacağım belki beni hiç görmemiş torunlarım.Belki kırk yılda bir anılacağım, dünyada bir hiç olacağım Hoş benim için her şey farklı olacak.Belki de zaman bile tanımayacak toprak çağıracak ve tüm zerrelerim karışacak sonra yağmurlarda belki göz yaşım olacak.

thyke 2

11 Hayallerimizin arkasından koşmamak lazım emin adımlarla uzun soluklu tutmak lazım.Sonra nefesin bir yerden sonra kesilip yarıyolda kalmak var.Hem hedefe ulaştıktan sonra heves kalmıyor ya eniyisi her aşamasından tat almak.
(Kendimi teselli ediyorum.😏Malum bütlere kaldım.😔Bir dersten büte kaldım o da haftanın en son günü.Şansa bak be.Eve gitmek istiyoruuuuuuum.😖)

thyke 2

10 Tam dışarı çıkacağın anda misafir damlar ya.
Sonra ne biz çıkacaktık kalkın diyebilirsin nede oturup huzurlu iki çift laf edebilirsin.İşte içimde öyle bir huzursuzluk var.

thyke 4

18 Saat 4:45 bu saatlere kadar uyumam yavaştan uykum geldi.05:00-05:30 gibi uyurum sonra öğlen 11 -12 gibi uyanırım.Oda da kimse olmadan takılabiliyorum.Bugün temizlik yaptım.Kilimi balkona astım.Onun haricinde dışarı da çıkmadım.Şarkıda söylemezsem ses tellerimi yitirebirim.Ortamda grup olarak oturuyorsak dinleyici olurum. Genelde çok konuştun be thyke diye ironi yaparlar.Aslında içimde çok konuşuyorum.Çok durgunsun diyorlar ama aslında o an orda görünüp kendi kafamda çok başka yerlerde olup çok mutlu olabiliyorum.Gerçekten insanları,hayvanları, bitkileri her şeyi çok seviyorum.Sevdiğim insanları sevdiğimi söylemeye çekinmem ama çok fazla konuşamıyorum.Genelde sarılarak,gülümseyerek kendimi ifade ediyor ve konuşmaları kafamda yapıyorum.Mesela öyle kimsenin yanın dans edemem annemin yanında bile bir tek kardeşimin yanında.Kahkaha atamam sessizce gülerim bazen gözümden yaş bile gelir ama kahkaha atamam işte.Bir şeyin mi var dediklerinde yok bir şey derim o aslında çok şey demek.

thyke 4

14 Offf çok kötüyüm çok .😞Dolabı açıyorum yiyecek hiç bir şey yok. Çayım, ayranım, sütüm, çikolatam, meyvem, profiterolüm yok. Hepsini tüketmişim😱Gece gece ben bunları alamam da ama uyuyamamda. Allahtan son bir tane çokoprensim ve beypazarı kurusu vardı. Bide arkadaştan çay alırım, idare ederim. Resmen krize girdim. Nasıl profiterol almam 😲nasıl çay almam😣. Çaysızlık ölüm gibi bir şey. Allahtan arkadaşta çay var😰

thyke 8

18 Hep ya geçmişi ya da geleceği yaşamışım.Hani bugünüm!!!Ya geçmişten pişmanlıklarım ya da gelecekten umutlarım peki bugünüm?Yaşamak mı bu be!Anın tadı çıkmıyorsa yaşamak demem feleğe.

thyke 2

9 Vay ben nerelere gidem😦Bir dersten büte kaldım o da haftanın en son günü.Bu şans mı şanssızlık mı bilemedim.Tek ders ama son güne kadar burdayım😤Kendime çok kızıyorum çalışsaydım şu derse geçseydim.Suç bende bu dersin hiç yüzünü açmadım ki sınavı resmen salladım.Eve gidemiyorum.😠😡