zorakimuhendis
bazı insanlar hayatta hiçbir gayeye sahip olmadan yaşarlar.bu tipten olanlar,bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler.onlar gitmez ;ancak suyun akışına kapılarak akarlar.(seneca)
şu anki dünya düzeninin devam etmesi için gereken insanı asırlar önce seneca tanımlamış.hiçbir amacı olmayan halinden memnun köleler.hayvanlar gibi sadece hazdan anlayan temel ihtiyaçları karşılanmadığı durumlarda ağlayıp sızlayan, yavruluk döneminde o kazığı yerinden söküp atamayacağı kendine inandırılmış fil misali neyi yapıp neyi yapmayacağı önceden programlanmış, gerektiğinde ayağa kalkıp ‘’dur!’’diye haykırması gerekirken olanları bir ölüm sessizliğiyle izleyen bir yaratık ,yaratık diyorum çünkü bu şey insan değil.İnsan beynini kullanarak doğru ile yanlışı ayırt edebilir.yanlışı gördüğünde dur diyebilir.fakat şaşırtıcı bir şekilde günümüzde insanlar yanlış ile doğru ayrımına geldiğinde doğru yolundan değil kazanç sağlayabileceği yol hangisiyse o yolu tercih ediyor.arkadaş sen insansın tek kıstasın kazanç olmamalı insanlığını kaybediyorsun desek de nafile o artık yolunu seçmiş halinden memnun köle olacak ne denilirse yapacak.ey insan sana empoze edilmeye çalışılan sisteme bir dur de etrafına bak ben neredeyim doğru nerede yanlış nerede bir sorgula.sana doğru etiketiyle söylenen şeyleri sorgulamadan doğru olduğuna inanma .senin sınırın 10m yarıçaplı daire diyen ufak direk parçasını yerinden sök ufak bir ot misali ve o 10 m yarıçapı olan dünyandan çık ve gerçek dünyayı hisset.gerçek dünya 510,100,000 km₂ o ufacık kazığın ne kadar büyük bir yeri işgal ettiğini fark edince şaşırıyor insan .öyleyse gelin sınırlarımızı yeniden keşfedelim ,doğru ile yanlışı yerlerine oturtalım.o ufak kazığı yerinden söküp atalım.başkalarının dünyamızı küçültmelerine izin vermeyelim.(ne dediğimi ben de anlamadım çok ilginç oldu ama olsun yazı işte belki anlayan olur:)

Yorumlar

Gerekovic
iste oturtulmuyor @zorakimuhendis. yani ailede baslar bu. ama ailelerde anne babalarindan gorduklerini yapiyorlar. cocuklari ile aileleri arasinda zaman farki var. onlara ogretilenler onlarin zamanindaydi, bunu tam fark edemiyorlar.. dusunmekten ziyade susmayi ogretiyorlar o yuzden. sustuklarinda hallolacagini dusunuyorlar. mesela benim annem. bolumum hukuk. siyasetle ic ice. aslinda olmamasi gerek ama bu zamanda ic iceler. annem diyor ki : "kizim siyasi olaylardan uzak dur, konusma, etme tutma" vs cumeller kurdu. gorusun olmasi dedi resmen. hani burada beni dusunmeye iten sey ?