flora
omü dedikodu yu üç senedir takip ediyorum.burdan tanışıp da çok iyi anlaştığım birçok arkadaşım oldu. ee haliyle binlerce mesajın nerdeyse tamamını okudum. ama aklıma takılan bişey var. neden herkes "genellikle'' mutsuzluklarını paylaşıyor? geçmişi unutamayanlar, sevip kavuşamayanlar, sevdiğine açılamayanlar, özleyenler, yaşadıklarını unutmaya çalışanlar, yalnızlıktan sıkılanlar vs. kabul etmeliyim ki insan buraya yazınca rahatlıyor. ama insanın hayatında yazacak hiç mi güzel bişeyi olmaz? hiç mi mutlu olmaz hayatı boyunca? buraya yazılanları okumaya başlıyorum. bazen üst üste o kadar olumsuz şeyler yazılıyor ki ben bile üzülüyorum okurken. sanki kendim yaşamış gibi hissediyorum. diyeceğim o ki acıyı paylaşmayı öğrendiğimiz gibi mutluluğu da paylaşmayı öğrenelim. mutsuzluğa biraz mola..

Yorumlar

yonderly.
flora sen benim mesajlarımdan oku arada iyisi mi. :d
blue
blue @blue
2 yıl
burası için bir nevi ağlama duvarı diyebilir miyiz hocam ? :))
foreveralone
çünkü insansın yaşamasının amacı mutlu olmaktır. mutlu olmak olması gereken olduğu için pek konusu olmuyor bence tabi. mesela 100 metreyi 10 saniyede koşman gerekirken 14 saniyede koşarsan o hıza sevinmezsin ama aradaki 4 saniye senin için mutsuzluktur.
flora
flora @flora
2 yıl
@gogebakanpalyaco severek takip ediyorum seni iyi ki varsın 😄
yonderly.
@flora teşekkür ederim, sen de iyi ki varsın! :d
flora
flora @flora
2 yıl
@foreveralone mutsuz olsan da aradaki 4 saniyeyi de yaşamışsındır görmezden gelemezsin dimi
foreveralone
yani aslında demek istediğim mutluluk olağandır lafı fazla edilmez. mesela kızlar der genelde çocuk aylarca peşimden koştu kavuşunca bi değeri kalmadı gibi. şu an 12 de uyandım annem kahvaltımı hazırlamış gerile gerile oturdum yedim aldım burda takılıyorum anlatınca güzel ama mutlu değilim. hepimiz farklı şeyler arayıp aynı şeyi istiyoruz o da mutlu olmak. eldekiyle yetinmek olayına ben pek inanmıyorum insanın kendinde var bu hep daha fazlasını ister.
flora
flora @flora
2 yıl
@kimimben hayatı senin gibi yaşamak istiyorum. amaçsızca herkese herşeye verilen tek cevap: tamam.