foreveralone
fransa da patlama oldu bildiğiniz üzere. bizimkilerden iyi olmuş diyenini mi dersin onlar afrikayı sömürdü az bile diyeni mi dersin türlü türlü insanlık dışı yazılar sosyal medyada mevcut. bir toplumun empati gösterip bir olaya tepki göstermesi için aynı şeyin annesinin babasının başına mi gelmesi lazım? masum insanlar ölüyor iyi olmuş diyenlere tepki verenler bile sizin yakınınız olsa böyle mi tepki verirdiniz diyor. masum insanların ölmesinin bizi ilgilendiren kısmı galiba aynı şeyin başımıza gelmesi, gelmezse problem yok. o insanlar bizim ülkemizde olan her patlamaya tepki gösterip videolar çekiyor ki çekmese bile böyle davranilmaz. İnsan olmak çok zor olmamalı.
foreveralone
jean-christophe grange. bu adamın hastasiyim kitaplarına da bayılıyorum ya fenerin İsmail köybaşıyı almasından sonra ikinci sırada bu adama sovdum. bu adam psikopat ya. ulan saat sabah 3.30-4.00 oldu bırakta yatayım azcik. bırakamıyorum kitabı sonrada felaket başım ağrıyor. bi oturunca tam çöküyorum çünkü. nereden nereyi hesaba katıyor. birde kitaplardaki aksiyon kısmı filmlerden ilginç olarak daha etkileyici geliyor. kendi hayal dünyamıza gore ayrı sekillendirdigimiz için olabilir bu. bir cümleyi şaşırıp 3 kere okumak tüylerin diken diken olması... hangi kitabı olursa olsun okuyun. şarkı atayım sanki kadınlar benden nefret ediyor tam benlik şarkı albüm fotosunda da benim kafamda cocuk var :d iyi gıcık kapmalar:d nirvanacilara gelsin. puddle of mudd - she hates me
foreveralone
bugün omü'den mezun birinden bi olay dinledim. bizim okulda galiba eğitim fakültesi olması lazım sormadım ama kızın biri arabası olan erkek diye ölüyormuş bildiğin. bunun bu zaafını bilen bizim eleman 5 günlük araba kiralamış. sonra bu kızla çıkıp 5 gün boyunca bi güzel işlerini halletmişler. 5. gün sonunda çocuk yürüye yürüye okula gidiyormuş kız bunu görünce acı gerçeği söylemiş kızda tabi ayrılmış. ya şimdi yazınca gülmedim tabi ama gece buna niye güldüm anlamadım :d ablamız buralarda mi bilmiyorum ama çoğu kişinin aklına fikir soktum galiba :d :d
foreveralone
@onumarkamsobee profilime resmen çökmüş. 18 bildirim gördüm dedim noluyor lan. beğeni saatlerine baktım 5 saniye fark yok bile o kadar beğenene kadar bi okusaydın bari :d kendimi çok bildirimli popi liseli kezbanlar gibi hissettim. takibe takip. gt. son durum karşılıklı. az insan çok huzur. nick bateman 😍😍😍
foreveralone
atakentteki "samsun" yazısının üstüne çıkıp fotoğraf cektirmeyenler varsa onlara selam olsun. yavaş yavaş samsundan kaçayım bende. ramazan bittiğine göre umarım su sahilde hergun birbirinin aynısı olan horonculari görmezsiniz kafa beyin kalmadi. "ooy ooy ooy" hergun böyle başka bisey yok o kadar millet deli gibi dönüyor orda bu kadar itici halay olur. bi kere halay ne la. karadenizliyim karadenizliden çok dışardan gelenler oynuyor. bundan da kurtuldum. 2 ay sonra son sınıf öğrencisi olarak geleceğim:( üniversite bitmesin diye herşeyi yaparım. üniversite hayatım iyi olduğu için değil (tam tersi bok gibi) bittikten sonra daha da boktan olacağını bildigim için istemiyorum. İkinci bir universite okuyabilsem keşke. böyle çok boş geçti benim okul. zamanı geriye alabilsem ilk is okudugum bölümü yazmayıp gidip iibf den bir bölüm yazardım olmadi en kotu fen edebiyat. belki çıkınca is bulurum ama is bulcan diye 4 sene boş boş dolaşmak tam bi saçmalıktı. anı yaşamak önemli. para o kadar da önemli değil bir şekilde bulunuyor. ama geri döndüğümüzde dolu dolu bir hayat bırakmadıysam trilyonla yapabileceğim tek şey yeni bilgisayar alıp oyun oynamak. gecmisim olsa insanlarla yerim en azından. incubus - dig bunu da attım hadi gidin yatin. gg.
foreveralone
bence asıl derdimiz sevilmek değil. sevilebilecek biri statüsünde olmak. bu genelde kızlarda olur mesela gidip tanışmak istersin istemez der sevgilim var yalanı söyler ya da mesaj atarsin cevap atmaz. en popüleri budur bakisirsin yanına gidersin direk tersler mesela. bence bunların sebebi bu asıl istediğimiz birilerinin hayatında olmak değil birilerinin bize bu değeri vermiş olması kendimizi insan gibi hissedip mutlu olmamıza sebep oluyor. asıl ego budur halk arasında herşeye ego deniyor ego o değil. evet bunu bende yaptım tabi ki. ben sevebilen biri degilim. daha doğrusu hayal dünyama bir kadını almıyorum. en son aldiğimda hiç iyi şeyler olmadi. kadınlara tabi ki değer veriyorum ama hayal dünyamı hakedecek bir kadın görmedim sanmıyorum da. bu yüzden aşık olmuyorum ilk amacım o kişiyi normal tanıyabilmek ondan sonra uyuşursam hayalime dahil ederim. ama tanımadığım birine bunu yapıp hayal kırıklığına ugtamak aptallık biraz. bu tanışma işini bende yaptım bizim okuldan bir kıza mesaj attım. çünkü başka çarem yoktu göremezdim. gerci gorseydim gider miydim sanmıyorum. mesaj attım doğal olarak cevap atmadı. ben de üzülmedim tabi ki. herhangi biri degilim o şekilde gördüyse beni benim problemim değil deyip kendi kendime kapattım konuyu. İşte bu hataya önceden düşmüştüm. bi insan üzerinden hayal dünyamı genişlettim. sonunda o şehirden hala nefret ediyorum. insanlar aslında biraz kimi nasıl sevebilecegini kontrol edebilir. biri üzerine beyin yormazsak beynin o kısmı körelir böyle düşünün. ve benim beynimin insan ilişkileri kısmı komple kör. bu arada mesaja cevap vermediği için eminim mutlu olmuştur:)
foreveralone
şuraya sinirimi döküp gideceğim. allahım sen koru gibi hayali varlıkları bi kenara bırakacak zeki bi toplum lazım bu masalları bırakın artık. tanrı niye korumadi o zaman masum insanlari. geçin artık su saçma sapan duaları. sizde biliyorsunuz ki hicbir boka yaramıyor. ulke zaten karışık durumdaysa daha ne kadar karışabilir? bu halkın arap olmayan kendini türk hisseden kısmı olarak ayaklanilsa bile yeter. bırakın ebesini görsün görmüş göreceği kadar. devrim mi gerekiyor sokağa mi çıkılıyor ne lazımsa yapalım bu nok yenecekse 3-5 kişiyle değil birlik şeklinde olacak. bu yazıda anlatılmak isteneni anlamayacak sınırlı beyinler (bkz: yorumlar) olacaktır işte onlar yüzünden bu halde kalmaya devam edeceğiz. benim istegim burdan gitmek ama bu kolay değil avrupa seni niye alsın sıradan bi ortadoğudan gelen mülteciyi napsin adam. evet mülteciyiz biz. anlayın artık. atatürk bu günleri görüp adam sözünü bile etmiş. ne lazımsa yapalım. 3-5 kişiyi baskı durdurur ama bir bütünü kimse durduramaz. bu teşkilatlanma gerektiriyor belkide. icip yarim kafayla yazıyorum bunları. baska mantıklı açıklaması olan buyursun yoruma. dua edene teröre lanet edene sovecem artık dayanamıyorum o kişilere babam olsa kavga ederim rica ediyorum gelmeyin yazıma.
foreveralone
üniversiteye geldiğimden beri pek fazla çevrem olmadığı için hep takıldıgım insanlarla artık takılmak istemiyorum. kaç sene oldu aynı muhabbetler aynı espriler. ciddi işinin düştüğü bisey olsa yanimda olmazlar adim gibi biliyorum. sınav zamanı yardımlaşma hep beraber takil çünkü başka yapacak bisey yok. canım istemeyince sorunlu ben oluyorum. kimseyi kolay kolay kırmam ama bıkkınlık verdi artık. bi kerede vazgeçen ben olayım hep vazgeçilen ben oldum. belki normal arkadaşlık kursam daha iyi olacaktı hep takılmak iyi birşey değil. artık yeni insanlar yeni bi çevre istiyorum. etrafımı görmemek görememek istiyorum. o kadar bıkmışım ki sıkılarak boş boş oturmak bile daha cazip geliyor. devrim niteliğinde biseye ihtiyacım var. birinin marşa basması lazım artık!
foreveralone
şu an balkona çıktım denizi izleyerek amaçsızca çiğköfte yiyorum. ne alaka diye sorabilirsiniz... sorun yani bende soruyorum ne alaka diye. sonra düşünmeye başladım yağmur birikintisi üstüne düşen su damlasının halkalar halinde büyümesi gibi beynimin içinden kamera çıktı genisleye genişleye büyüdü. şehirler ülkeler gezegenimiz cüce gezegenler güneş sistemimiz nebulalar yıldızlar galaksiler uçsuz bucaksız gitti. sonra o kadar evrende ne kadar da önemsiz olduğumu hissettim. hicbir anlam ifade etmeyen.görüntüler gözümün önünde ne kadar ürkütücü. sen,sen su kosede ki göz ucuyla mesajı okuyan okumayan hepimiz aslında ne kadar önemsiz ve degersiziz. su an biz olmasak birak evreni şehirde bile en ufak bi farklılık olmayacak. genel anlamda bu kadar değersiz ve hicbir anlam ifade etmeyen varlıklarken, bu gezegenler galaksiler kadar kendi içimizde karmakarışığız. bir o kadar da içeriye doğru genişliyoruz. genişledikçe dahada batıyoruz bu saçma gizemin içersinde. bu saçma gizemde herkes kendi içinde ki evrenin tanrısı konumunda ama niye o kadar güçlü değiliz. hayatta en ufak şeylerden bile büyük sonuçlar doğuyor. ben bu saçma salak balkonda çiğköfte yemesem belki bu kadar dalmayıp bu yazıyı yazmayacaktım. (acıymış lan) bunu okuyan kişi "ne diyor bu" diye düşünürken beyni efor sarfettiği için belki benden bir sonra ki işine odağını tam ayiramayip bazı noktaları gözden kaçıracak. bu kadar değersizken birbirimizi de bu kadar kolay etkileyebiliyoruz. ama keşke bu kargaşa içerisinde birbirimize biraz da sevgi karistirabilsek çok daha güzel olabilirdi. İnsan sevgisi yok ülkemizde bir kere. o kargaşa içersinde birbirimizi yiyerek dahada karıştırıyoruz herşeyi. belki o büyüyen halkada evrenden sonra sevgi geliyordur. belki o kadar büyük birseydir. sahi birbirimizi sevmek bu kadar mi zor?
foreveralone
sırrını çözemediğim bir şey varsa o da neden büyük sanatçıların, müzisyenlerin erken yaşta öldüğüdür. az önce asım can gündüz'ün kalp krizi geçirdiği haberini aldım. dünya'da artık böyle bi güzellik yok. okan bayülgen programına katılmış adam ön sırada ki kızlar öylece bakmışlar adamın attığı soloya. müzikten anlayan yok ki. onlara vereceksin murat boz hadise aynı ritim üzerine yazılmış beleş şarkıyla 10 sene idare eder hatta aynı şarkıyla 5 sene de konsere götürüp parasını alırsın. yalandan yere iki alkış atmışlar adama. adam zaten yurtdışında bu işe devam etmekte sonuna kadar haklı ne kadar kitle var sanki bu ülkede. böyle insanlar ülkemizden çıkınca çok mutlu oluyorum ama bir efsane daha yitip gitti. ne diyelim cennet artık daha da renkli. o güzel sololarıyla.
foreveralone
görende popüler biri sanacak beni normalde çalmayan telefon çaldıkça mesaj geldikçe sinir küpü oluyorum. kafa dinlemek bu kadar mi zor? oyunun en güzel yerinde bu çalmak zorunda mi ? memleketin samimiyetsizlerinden pacami kurtardım artık aramiyorlar ne mutlu. sıra artık benim hayatımda benim donemim başlıyor. son sene için güzel bi planlama yaptim. kendim için. bi amaç edinmek için. @mavis yardım etti bana elinden geldiği kadar sağolsun o da dinledi özüme dönmemi önerdi. dipnot ve galaksiyi de unutmamak lazım. beni ben yapan en sevdiğim şeyi yapmaya bi kaç 100lük kadar yakındayım. 400-500 tl gibi bi miktara ihtiyacım kaldı. bu açığı kapatmam da kim yardım etmek ister 😒 bir de yemek yapmayı bilmiyorum pek bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara sonuna kadar açığım:d kızlar selam 😎 eskisi gibi güçlü hissediyorum sanki kendimi o yüzden eskilerden şarkı onerecegim.acı yok rocky ! artık sevinme sırası bizde. system of a down- spiders. mutlu geceler !
foreveralone
bi insan kendisini herşeyden çok seven ailesini niye özlemez? özleyemez. benim annem gibi bi anne daha görmedim etrafta babam elinden geleni yapar ben okuyayım diye ben onlardan uzak kalınca neden onları özlemiyorum. hani şöyle yazılar var ya finaller bitsin annemi ailemi özledim uçup gideceğim filan hiç öyle olamadım. annemi babamı sevmediğimden değil. ya gerçekten uzak kalmadım ya da o kafayı yememi sağlayan şehir yüzünden ailemi bile özleyemiyorum. tabelasını görünce bile kalbimin içine 20+kg'lik bi ateş topu düşüyor sanki. banko 5 kilo verir yemek bile yiyemem orda. ben artık samsunluyum ya. değişiyorsa kimlikte de değiştireyim gitsin. keşke geçmişimizi de tek tıkla degistirebilsek. böyle bi şansım olsa geçmişe gider anne baba beni yapmayın deyip paradoksun dibine vururdum. özlem duygusuna dahil olacak şeyim küçükken köyde yaptığımız maçlardı. galiba tek özlediğim şey bu. İyi futbol oynardım oyun kurucuydum. birde ölen köpeğimi özledim. İlk geldiği gün abim bana sürpriz yapmak eski bi kumese koymuştu masmavi gözleri görünce çok mutlu olmuştum. İki kere mutlu olmuşuz çok bile.
foreveralone
şu kızı izlediniz mı? hani facebookta cezmi sayfasında da olan filistinli kızı. o ne güzel dans öyle tüylerim diken diken oldu. babası zorluyor gidemiyor filan ne kadar masumca. ne şanslı ki çok güzel bi babası varmış. ama bizim pislikler yine yorumlara doluşmuş. hele biri umarım filistinli değildir yahudilerle savaşta ölenlerin kemikleri sızlar demiş. birisi benim anam bacım karım dünyayı guzellestirmesin senin ki yapsın tarzı birşey yazmış. bu ülke ortadoğu ülkesinden farkı yok dediğimde bu siteden bi kız bana karşı çıkmıştı. o yorumlara baksın ve görsün. genel anlamda ülkenin kadınları erkeklerine oranla daha çok beyni çalışıyor. daha özgürlükçü. bunu ortalamaya göre söylüyorum mantıklı kadin yorumu fazla. ben bu yüzden burada yaşamak istemiyorum herşeyden önce zihniyet. ama mecburen yaşayacak gibi duruyorum. bu kişinin hayatta tutunabildigi iki dayanağı var. biri bu kadını ilk ben becerdim. İkincisi cennete girme düşüncesi. bu ikisinden başka beyinde tüm fonksiyonlar offline. keşke o kadar güzel kızım olsa. İşin kötü yani bu insanların bizim üniversitemizden çokta uzakta olmaması. bunun üstüne mideye iki şey iyi gelir. 1) soda 2) oasis - don't go away
foreveralone
su 10 gün içersinde filan site de birilerini filan kırdıysam saçma sapan hareketler yaptıysam özür dilerim gerçekten. buraya kin nefret kusmamam gerekiyordu. cidden bunları yaparken yazarken o kafayı yaşıyorum bugün mutlu gibiydim galiba biraz normalin su an. o kafaya o kadar kaptiriyorum ki çıkamıyorum da içinden. baktınız birinize normalin dışında konuşuyorum muhabbeti kesin cidden. yine o hallere gireceğim tabi ki cidden elimde degil kaç karakterim var sayamadım bile. sonum iyi degil galiba dur bakalım gittiği yere kadar tekrardan özür dilerim.
foreveralone
bu gece sahilde iki bayan arabada giderken o kalabalıkta durup bana mado nerde acaba diye sordular. üstelik baya güler yüzlü bi şekilde sordular tarif ettim biri el salladı bildiğin teşekkür ettiler. ne zamandır karşı cins böyle gülerek konusmadi benle normal şartlarda tiksinmeleri gerekiyordu. bugün bi onlardan nefret etmedim bir de yeşilyurtta kafa üstü düşen çocuktan.
foreveralone
bugünden sonra artık kendimi sıfırlıyorum. en yakınımda ki kişi bile beni tanıyamayacak yepyeni biri olacağım. okulumu uzattım ve bu umrumda olmadı annem aradı doğru düzgün cevap bile vermedim bana diyor ki ders çalış o dersleri ver benim kafamın içinde dönen şeylerden bi tek benim haberim var dışardan bakan birinin değil. derse odaklanamıyorum belki kaçıyorum. çünkü hayata doyamadım. birşeye odaklanmak için önce kafan dağınık olmamalı mutlu olsak ders çalışırdık belkide. böyle bi noktaya odaklanıp durarak hiçbirşey olmaz yaptığım tek şey kulaklık takıp öyle odaklanmak. ben kimim ne için burdayım hiçbiri önemli değil. ben insan mıyım bi ihtiyacım var mı bunlar da önemli değil. dayatılan sistem okulu bitir evlen askerlik yap paranı kazan sonra öl. hiçbirini yapmayacağım ! tüm sisteme de karşıyım. son bir sene mi normal insanlar gibi geçireceğim. diğer insanlardan farklı düşünmek hiçbir işime yaramadı beni daha da yalnızlaştırdı. bana ne ezilen insandan değil mi ? sitede bile herkes gitti bi ben varım. ben ve yeni yüzler niye onlar yokta sen varsın? bende gitmeliyim benimde işim uğraşım olmalı. en başta utanmaz olacağım. İnsanların gittiği partilere gideceğim. gidip karşı cinsle tanışmaya çalışacağım. son senem belki bi iki kızla gezeriz kafamız dağılır evde beklemeyle kafayı yiyorsun. düşüncelerimle artık insanların gözüne batmayıp aralarında yer almam lazım. şunu pantolon paçalarını katlamadan yapmam lazım tabi. en azından ölürsek hatırlanırız belki. bildiğiniz ilk parti ne zaman.? yaşasın basit insan olmak.
foreveralone
ne mutlu, bugün de sahilde ki mutlu çiftleri görüp iç geçirdik. darısı yarına. -spoiler- "yalnız ölcez"
foreveralone
kimseye ihtiyacı olmadan yaşaması gerekiyordu ve bunun için diğer kişileri de hayatından çıkarması gerekiyordu. tek sefer de çıkarmıştı. geriye kalan tek sorun kendini hayatından çıkarıp kendiyle başa çıkamamaktı.
foreveralone
İnsanların müzik zevki kişiliğine yönelik bi bilgi vermez ama kişinin dinlediği müziğin kalitesi de belli sınırlar içine taşıyor insanı. ben mesela benzer müzik zevkine sahip olduğum insanlarla iyi geçindim her zaman. farklı müzik zevki olan her insan istisnasız ilgimi çekmiştir. bu gece eski fotolara bakıp nostalji gecesi yapıyorum. müziğimiz de "kres - yarim kalan sarap" bu şarkıyı dinleyin sevecek kişiler çıkacaktır illa ki. gerçi geleceği olmayan bi adamın geçmişinden başka neyi olabilir ki her gece ayrı bi nostalji zaten. mutlu geceler.
foreveralone
ben bu olayı anlamıyorum bu taha özer denen adam kim? dan bilzerian turkiye şubesi ilan etmiş kendini parasıyla bir ton kadını dizmis. 3-4 tane kadınla duşa girip fotoğraf atiyor instagrama. adama yine birşey demem benim olayın kitleyle alakalı. ona o popülerliği veren kitle. "taha özer olmak kolay degildir" yazan erkek mi dersin adamın dikkatini çekip belki bende resimlerde ki kadınlardan biri olurum diye yorumlarda yapılmayan yavsaklik mi dersin. o kadınla gidip konuşsan kendini zor kadın gibi gösterip ağırdan satmaya çalışır. sonra gelir der ki " hemen kabul etsek herkesle konuşuyor o..pu derler etmezsek kezban oloyoroooooz" diye bi cümle kesinlikle duyabilirsiniz.bu kalite ayakları fakire söküyor zaten. zenginlik bi durum yok. bu adamı ünlü yapan şey nedir. devlet için insanlar için ne yapmışta bu kadar önemli biri olmus. erkekler idol seçip kadınlar himayesinde köle olmayı kabul ettiğine göre göremediğim birşeyler var galiba. benim gördüğüm kadarıyla periscope'ta kadın soyunduran parası olan sıradan bi insan. hayatta fiziğin düzgünse manken olursun oyuncu olursun en alakasız işte bile öne çıkıyorsun. eline yüzüne bakılan bi insan varken seni adam yerine bile koymuyorlar. ne kadar mal olduğu önemli değil. paran da varsa üstüne böyle köle salak kızlar ve idol edinen geleceğin kahveci hasan ile manav cemali de idol alıyor adamı. hepsine herkese inat sizi seviyorum çirkinler !