kayipgalaksi
pazartesi günü başlayan vizelerle mücadelem bugün itibariyle sonuçlandı. ve kazanan ben oldum. bu mücadeleden ilk defa galip çıktığım içinde kendimi ödüllendirmem gerekiyordu haliyle. bende gri galaksimi biraz daha renklendireyim bari dedim ve kendimi o güzel kitapların arasına attım. kapıdan içeri girdiğimde sanki evrenin en güzel ve en sonsuz yerine adım atmıştım. allahım ne güzel varlıklarsınız siz öyle! sizlerde olmasanız ben ne yaparım? biliyor musunuz sevgili dostlarım hani sizinle birkaç hafta görüşemedik ya benim sevgili iç ses fırsattan istifade bana kafayı yedirtecekti. bi git başımdan yeter diyorum. anlamıyor. "gitmeeğğem" diye bağırarak kafamın içine ediyordu salak şey. ama sonra ne oldu? sizlere kavuştum. artık buralara uğramaz o siz geldiniz diye. efendim iç ses. ne diyorsun anlamıyorum seni. ha tamam tamam bende seni özlemeyeceğim. hadi görüşmemek üzere. eveet.. İç seside gönderdiğimize göre sohbetimize devam edebiliriz sevgili dostlar. şimdi, dostoyevski zaten seninle önceden bir tanışıklığımız, sohbetimiz vardı. ama bu sefer seni biraz daha yakından analiz edeceğim. hep sen mi biz zavallı insanları analiz edeceksin. birazda biz seni analiz edelim bakalım. biraz zor olacak ama olsun. benim için büyük bir zevk. şimdi sana gelelim hemingway. hep ikide bir karşıma çıkıyordun ama bir çay içme fırsatımız bile olmadı. İçki mi hemingway? üzgünüm ama ben alkol kullanmıyorum. ya çay ya kahve. İkisinden biri. ama illa içki istiyorsan sen içersin bende vişne suyunu şarap niyetine içerim artık. biz sohbetimizi edelim de ne içersek içelim. sıra sana geldi j.d. salinger. valla ne yalan söyleyeyim seni hiç tanımıyorum. kitabın adını hep duyuyordum ama yazarını bilmiyordum. yani seninle epey bir birlikte zaman geçirmemiz gerekecek. umarım benden sıkılmazsın. neyse sevgili dostlarım bu kadar sohbet yeter şimdilik. yarın erken kalkmam gerekiyor. malum yarın evime gidiyorum. biraz heyecanlıyım ve uykum da var. ama yarın yolculuk sırasında birinizle epey bir sohbet edeceğiz zaten. hadi iyi geceler 😊 edebiyatla kalın..

Yorumlar

poseydon
kitaplarda olmasa hayatimizi renklendirecek canlandiracak bircok seyden mahrum kaliriz. yarim kaliriz. farkli bütünlerin birbirine uymayan parcalari olarak veda ederiz dünyaya. ne kadar guzel yapmissin kendini kitaplarin arasina atarak. edebiyatla kaldik. hep boyle kalalim. herseyden gecelim ama edebiyatla kalalim.
Gerekovic
hayırlı yolculuklar. kitapsız olmuyor. iyi geliyorlar. onlarla en azindan hayal gücümüz ayakya kaliyor.. yasadigimizi anliyoruz. :)