kirlibeyazkedi
"hâla en güzel hikayeleri dünyalar bir araya gelse anlamayacaklara mı anlatmaktasın? ve sen hâla sağırlar ordusuna senfoniler mi çalmaktasın?" demiş nazan bekiroğlu. ders çalışırken okuyunca içim mutlu oldu ne kadar da anlamlı bir söz belki benim gibi başkalarının da içini titretir diye yazmak istedim. ve bu hayatta hiç kimse boşuna hayatımıza girmiyor tıpkı boşuna kimsenin hayatımızdan gitmediği gibi. benim çok güzel kitaplar okumama sebep olan insana çok teşekkür ederim ve mutlu olmasını isterim. size güzel kitaplar okutan insanları sevin, kitap okuyan şiir seven insanlardan zarar gelmez kimseye , onlar ince ruhlu güzel insanlardır.

Yorumlar

bluecat
oldukça etkileyici bir yazı olmuş...
kirlibeyazkedi
çok teşekkür ederim @bluecat.
sismanveofkeli
ya.. bu yazdıkların gerçekten güzel ama. kaçımız bu tür insanların değerini biliyoruz ki? ne bileyim.. İnsanlarla güzel şiirler, kitaplar paylaşırsın ama onlar bunları boş işmiş gibi görürler. ortamda bir şiir okuduğumda vs. gözleri parıldayarak bana bakan insanlar görmedim ben şimdiye dek. bilmiyorum. kafam karıştı 😕🙍
kirlibeyazkedi
"televizyon; aylak, hiçbir zaman okumak ve düşünmek alışkanlığı kazanmamış sokaktaki adam için icad edilmiş bir nevi afyondur... televizyon kültürü diye bir mefhum tanımıyorum... kültürün dün de, bugün de, yarın da tek taşıyıcısı vardır : kitap..." demiş cemil meriç. senin karşına da kendini kültürel anlamda geliştirmek istemeyen sığ bir kapta yüzen insanlar çıkartmış hayat ya da sen şiirlerini anlamayacak insanlara okumuşsun, inşallah bu döngü değişir. ki bazen o kadar okunacak güzel kitap varken , okunacak tek bir satırı olmayan insanlarla tükettiğimiz zamana üzülüyorum. çok şükür ben son zamanlarda okuduğum en güzel kitapları başka birinin önerisi sayesinde okudum.