tutunamiyoruz
tutunamiyoruz
1 yıl
İçinde depremlerin ve ölümlerin olduğu, başımın bir türlü beladan kurtulmadığı abuk sabuk kabuslardan uyanıp güne isteksiz bir şekilde merhaba dedim. kahveden de önce sigaraya sarıldım bugün. geçmişte yaptığım hataları düşündüm bol bol. doğrularımı sorguladım. nerede hata yaptığımı buldum bir kez daha. tecrübesizliğime kızdım. İçime oturup bir türlü kalkmayan "bir hayat ancak böyle ziyan edilebilirdi" düşüncesini ise ne yaptımsa gönderemedim. bir gün bir yerde bir şey okumuştum; "bizi kelimeler kurtaracak" diyordu. kalktım kitaplığımdan bir kitap aldım. İki cümle okumadan kapattım kapağını. anladım ki bugün kelimeler kurtaramayacak beni. aslında ortada öyle büyük bir sorun da yok. fakat gittikçe tahammül edemediğim varlıkların arasına kendi varlığımı da eklemeye başlamam biraz acı veriyor. tüm bunlara rağmen güzel olan tek şey ise bir yanımın hep umut olması. nazım hikmet'in de dediği gibi; "güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz."

Yorumlar

artemis
artemis
1 yıl
güzel günler falan görmicez bizi kandırıyorlar :d galiba ben bunu diyerek 10-0 geriden başlıyorum......olsundu.....artemis alışkındı......bu arada "bir hayat ancak böyle ziyan edilebilirdi." cümlesi kafama dank etti.uzun bi süre kendime bunu söyleyeceğim.belki bir şeyleri düzeltmeye faydası olur
tutunamiyoruz
tutunamiyoruz
1 yıl
@artemis güzel günler yola çıkmış, koşarak geliyorlar bile:) burada bahardan bahsediyorum elbette:) baharın insana iyi gelen bir yanı oldugunu düşünüyorum ben. isıtacak üşeyen ruhlarımızı. bak tutunamıyoruz demişti diyeceksin, her şey dün de kaldığında. yoruma İsmet özel'in bir dizesiyle son vereyim de içimde kalmasın. "koşup haber vermeliyim yetkili memura, bahar geliyor."
artemis
artemis
1 yıl
bahardan sonra kış da gelecek ajsbsks resmen olumsuz düşünmek ve negatif enerji yaymak için gönderildim size
tutunamiyoruz
tutunamiyoruz
1 yıl
baharın bize ne getirdiği belirleyecek kışın akibetini :)