dimitri
az önce bir haber okudum ama hala inanmak istemiyorum. İnşallah yalan haberdir diye dua ediyorum eğer gerçekse çok ama çok vahim bir duruma gelmişiz demektir. 13 yaşındaki bir kız çocuğuna babası,amcası ve abisi tecavüz etmiş. ve iddalara göre kız,babasından hamile kalmış. bu son günlerde böyle haberlerin ardı arkası kesilmez oldu maalesef. eminim daha önce de vardı böyle olaylar ama duyulmuyordu. şimdi internet sayesinde hemen haberler yayılmaya başlıyor. tabii bunların bir de duyulmayan kısmı var. İnsan hayret ediyor o insan olmaktan aciz şahıslar nasıl bir psikoloji içerisinde nasıl bir çocukluk yaşadılar acaba ? o senin kızın be kızın. nasıl olur da kızına karşı cinsel açıdan bir şeyler hissedebilirsin. eskiden beri toplum tarafından bastırılan duygular maalesef sonradan ortaya çıkıyor ve böyle oluyor. artık okullarımız da cinsellikle ilgili eğitim verilmeli bu açık ve net. yoksa çok daha kötü vakalar ile karşılaşmamız muhtemeldir. ya o yavrucağızın bozulan psikolojisine ne demeli ne yapmalı ? hangi akıl bu yaşananları unutabilir ? ömür boyu bu yaşadığı olay peşinden gelecek ve hiç aklından çıkmayacak. babasına bile güvenemeyecekse bu çocuklar bu hayatta daha başka kime güvenebilir ki ? yazacak çok şey var ama ne bu sayfaya sığar ne de buna zaman yeter. İyice sapık bir toplum olduk.

Yorumlar

wasp
wasp @wasp
1 yıl
aynı şekilde cezalandırılsalar keşke
fenomen
onu bende okudum.. İğrençlik
dimitri
@matri eminim toplumun diğer kesiminden bu konuda çok yaratıcı fikirler gelir. @fenomen iğrenç ötesi
foreveralone
bu eğitimlik bi durum değil bence. eğitim gerekli mi evet gerekli ama bunda olay farkli. galiba aile ici cinsel ilişki beslemeyi engelleyen mi sistem var insanalrda bilim sayfalarında denk gelmiştim bu kişilerde bu bozukluk olabilir buda tıbbi mudahele ile düzelt tahminim tam bilemem.
dimitri
@forever nedenini tam olarak bizim bilmemiz imkansız zaten. şöyle bir durum var, 30 yaşına kadar hiç bu konular hakkında konuşmamış veya konuşamamış insanlar var. evlendikten sonra bile bu konular hakkında konuşamıyor. bunun birçok sebebi olabilir. ama bu bastırılmışlık bir yerden sonra patlak veriyor her konuda olduğu gibi. o ailenin durumunu bilemeyiz tabi ki ama toplumun geneline baktığımız zaman eğitim eksikliğinden kaynaklı böyle sorunlar çok yaşanıyor. sadece istismarı yapan kişi açısından değil istismara uğrayan kişinin yapacaklarını bilmesi içinde önemli. o konuyu hiç duymamıştım daha önce bir araştırmak gerekiyor aslında