anonim
anonim
1 yıl
63 bindeydim, istediğim bir bölüm vardı başka bir bölümde okumak istemedim. ailem de samsunda olduğum icin imkan tanıdı, %25 burslu başarıya gittim. ailemin durumu da çok abartılı değil, memurlar. eger samsunda olmasaydı bir sene daha dener, o bölüm olana kadar ugrasırdım. nasip böyleymiş. omü de okumak tabiki isterdim. ama biz böyle bir sey olabileceğini asla ve asla düşünmedik. parasıyla devlet okulunda okuyor diye bir sey söz konusu degil çünkü biz devlet okulu diye başlamadık ki bu işe. İşin böyle bir noktaya gelecegini biz de bilemezdik. İyi kötü alıştığımız bir düzenimiz vardı. şimdi baska okul, baska ortam, yeni ve kendi ülkemizde suriyeli damgası yediğimiz bir okula gitmek beni gercekten korkutuyor. ben bu duruma tamamen adil diyemem. ben olsam ben de istemezdim belki ama biz de bunu istemedik ki. okul böyle bir olayın içinde olmasaydı iki sene içinde mezun olucaktık. ama böyle oldu. omü den de canik ten de lafını bilmeyen, ayıp edenler var. ama bunu zaten hic bir zaman sınıflandıramayız ki. 90 kisinin iyi olduğu bir gruba 10 kisi icin kötü denir mi? denirse bu ne kadar adil? o yüzden iki tarafında önyargılı olması bir sey kazandırmıyor . okulda havalı tipler olabilir, egolu, kendini beğenmiş ama bunların omü de olmadığını kimse söyleyemez. bu her yerde böyle. biz de okuldayken böyle insanlardan cok memnun degildik. ama bazı kisiler öyle diye bu kadar genelleme yapmak dogru degil. çünkü gercekten herkesin öyle oldugu bir yer degildi. ve şuan bize aynı binada, omü ye baglı olmadan baska bir özel üniversitede okuma hakkı verilse buna karsı gelicek bir kisi bile düşünmüyorum. şahsen benim tek derdim bu bölümde okumak ve bu işi yapmak. ama emin olabilirsiniz ki aynı diplomalar verilmez. mutlaka bir fark olur. özellikle bugun gördüğümüz haber gerçek olursa ve ücretler sabit degil de artışta olursa. İstenmeyen öğrenci olduğumuzu ve tamamen düzenimizin bozulduğunu düşünürseniz pek de memnun-sanslı olmadığımızı anlarsınız diye düşünüyorum. ne kadar kavga edilirse edilsin, her sey olacağına varıyor. herkes icin hayırlısı olsun.

Yorumlar

Rıza Kaan Tangöze
şu senin mesajını alıp başa sabitleyebilmek isterdim.
anonim
anonim
1 yıl
olayı çok güzel özetlemişsin 👍
anonim
anonim
1 yıl
gelme diyoz gelmeee
anonim
anonim
1 yıl
şuan gelip gelmeme konusunda bir seçim hakkımız var da biz mi kullanmıyoruz sence? devlet ne karar verirse hepimiz buna uymak zorundayız. bir sorunun varsa bunu söyleyeceğin kisiler öğrenciler degil. İstediğiniz kadar kavga edilsin, ne denirse o olucak yapıcak bir sey yok. çünkü bizim karar verdiğimiz bir durum degil. tüm bu yazdıklarımdan sonra söyleyeceğin sey buysa seni kendi vicdanınla bırakıyorum.
anonim
anonim
1 yıl
abarttınız iyice he kendi milletinize saygınız olsun okul seninde mi de gelme diyorsun ben de aynı okuldayım kocaman okul sen gelenlerle arkadaşlık kurma o zaman derslerine bak zamanında mezun ol kapasitrsi olmayanlar mezun olamaz sadece burada yaşanıyormus gibi ne bu liseli ergen tavırlar olgunlaşın biraz