jaddar
saatlerdir siyasi yazılar okuyorum. akşam da siyasi içerikli bir film izlemiştim. biraz düşündüm de insanların siyasi kavgaları ne kadar gereksiz. aslında herkesin temelde amacı ülkenin iyiliği. amaç aynı yollar farklı. bağırmak istedim 'yahu insan kardeşini eve farklı yoldan gidiyor diye döver mi' diye. cidden bunun kadar manasız bu tartışmalar, kavgalar.

Yorumlar

jackintumoru
yüzlerce yıllık tarihi bi gecede çözdün he 😂👏
jaddar
@jackintumoru 😂😂😂😂
jackintumoru
ama dediğin doğru her ne kadar eksik olsa da :) siyaset insanları oyalamak iin var, mevcut düzen içerisinde hak,demokrasi aranabilirmiş görünümü vermek için. yılanın başı siyaset ya da politikacılar değil ; büyük şirketlerin sahipleri. tüm dünya onlara karşı birleşmedikçe de hiçbir şey değişmeyecek.
jaddar
@jackintumoru bunu yazarken o kadar da geniş açılı düşünmemiştim aklımda sadece 80li yıllarda yaşanan siyasi kavgalar vardı. söylediklerinde haklısın ancak insanların bu kadar bilinçleneceğine dair hiç umudum yok 😕 böyle gelmiş böyle gidecek gibi duruyor üzücü bir durum
jackintumoru
80'lerden çok daha kötü durumdayız. ya herkes sistemin dışına çıkacak ya da herkes sisteme karşı savaşacak (hoş ikisi pek farklı şeyler değil) yoksa 'böyle' gitmeyecek, daha da kötüleşecek.