froditto
İnsan ne diye para biriktirir? elindekinin daha iyisine sahip olabilmek için. daha iyi bir ev ,daha iyi bir araba, daha iyi giyinebilmek daha daha daha. sonu yok ki bunun. İstedikçe istersin . ama göz ardı ettiğin bir şey vardır ki o da ömür. yaşamayı unutursun. bir arkadaşımın ablası cezayir'de çalışıyor. haliyle iyi kazanıyor. para onu cezbetti ve bir süre daha orada kalıp birikim yapmayı düşünüyor. peki en güzel yaşlarını harcadığının farkında değil mi? geleceğini düşünüyor olabilir tamam ama ne biliyoruz gelecek mi gerçekten. velhasıl kelam ben şimdiki zamanı bilirim. hayattan keyif alabilecek kadar da kazanayım yeter. İlerde fikrim değişirse mantıklı bir açıklaması olur illa ki :d şimdilik böyle düşünüyorum bakalım ..

Yorumlar

gercektensaygilar
İnsanlar para kazanmak için sağlıklarını sağlıklarını kazanmak için paralarını kaybederler saygılar
kayipgalaksi
ben de arkadaşının ablası yerinde olsam bende orada kalıp para biriktirirdim. birde orada ki hayatımdan da memnunsam neden orayı bırakayım ki? şimdiye inanmam, geleceğe inanırım ve gelecek için çalışırım. eğer o geleceği görmeden ölürsem veya o gelecek gelmezse en azından çaba sarf ettiğim, emek verdiğim için mutlu olurum. geleceğe inanmak umuttur. ve bu, insanı güçlü yapan en önemli, en güzel şeydir.
froditto
@kayipgalaksi geleceğe inanıp inanmamaktan bahsetmedim. yalnızca gelecek endeksli yaşamak bana göre değil. tabii herkes inandıgını yaşar sıkıntı yok..