froditto
kendime notlar..kimseye zorla tahammül etmek veya istemediginiz bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz. sizi bağlayan veya bağladığını sandığınız hiçbir şey yok aslında. hele de öğrenciyken . kontrol tamamen senin elinde . korkma yahu. mutlu değilsen sebebi her neyse bırak yapmaya devam etme. kimse seni yargılayamaz. ne olursa olsun kendi doğrularından, kendin olmaktan vazgeçme.
froditto
aynı sınıftayız be arkadaşım envai çeşit tanışma yolu varken neden sosyal medya nedennn?😮 hayır şimdi ordan kabul edince ertesi gün sana arkadaş gözüyle mi bakacağım yoksa hiç tanımıyormuş gibi mi davranacağım? bence ikisi de mantıksız. girmeyin bu sıradışı(!) yollara gözünüzü seviiim. gelin tanışalım canlı canlı. kimse kimseyi geri çevirmiyor. biraz özgüven.
froditto
tanrım bu doğum günleri beni öldürüyor. az önce doğum günü sandıgım arkadaşımı aradım. allahtan heeeepi börtdeeeey tu yu diyerekten salakça bir giriş yapmadım. konuşuyoruz, her şey fazla normal uyuyormuş falan öyle olunca ben bir işgillendim. ağzımda yuvarlayarak bugün sen mi doğduuuun dedim. tabi "frodi seni öldürürüm" diyince ben alo alo ses gelmiyor moduna girdim. şu anda da samsun yolunda olduğum için yedi. o esnada düşündüm nasıl kıvırsam diye. geri arayınca benim doğum günüm 12sinde dedi. e tamam nolmuş? dedim. sen bugün dedin diyor yooo 2 gün sonra dedim kızım sen ne zannediyorsun beni falan diyerekten saçmaladım neyseki uzatmadı. hayır şimdi desem unutmuşum diye senelerce uzayacak biliyorum ömrümü tüketecekler hepbir olup. yüz yüze geldiğimizde itiraf ederim artık. 😁
froditto
kaç yıllık arkadaşımla çok gereksiz bir sebepten dolayı karşılıklı tribe girdik. net bir olay veya tartışma yok ama ikimizde biliyoruz kırgınız. o benden önce başladı üniversiteye. aramadım hiç. sormadım napıyorsun nasılsın diye. 1 hafta sonra da ben başladım. tabi o da beni aramadı. bana bir koydu ki anlatamam. bu böyle sürer gider dostluk biter falan diyorum kendi kendime. bu arada 3. bir arkadaşımız var ondan sürekli birbirimiz hakkında istihbarat alıyoruz. o bizi ayrı ayrı gazlıyor konuşun diye. neyse ben bir akşam keyfim çok yerindeydi nabıyon diye snap attım. tabi hemen düştü araştık. allahım sesini özlemişim resmen. bıraksan saatlerce konuşabilirdik. çok seviyorum ikizlerim canım. kolay dostluk elde edilmiyor o yüzden kıymet bilmek lazım.😍
froditto
eğlenmenize sevindim dostlar. ben ne yazık ki yoktum. umarıııım en kısa zamanda yeniden olur. tercihim akşam yemeği 😁
froditto
bugün ciddi manada acemiliğin, şehir bilmezliğin ceremesini çektim. yollarda süründüm. şu küçük tosbağamsı lanet servisten inerken kafamı bir vurdum ki aman allahım. beyin sarsıntım oldukça uzun sürdü. dikkatli olun arkadaşlar. bize sağlam kafalar lazım.
froditto
ön yargı berbat bir şey. herkes birilerini dış görünüşüne yargılar ve bir yerlere koyar amaaaa işi abatıp hayat felsefesi haline getirilmesi çok kötü. şahsen ben sürekli birilerine kulp takılmasından, çekiştirilmesinden hiç haz etmiyorum. bırakın yahu kim ne yapıyorsa yapsın size ne!
froditto
hacı niye kendinizden 3. tekil şahıs gibi bahsediyorsunuz? okurken acayip sinir oluyorum 😄 hacı diyen kız mı olur yeaağcılar üzgünüm. yav bu arada acayip kafam bozuk daha okula başlamadım başlayasım da yok çünküm yurt durumu beni çok gerdi henüz kalamadım ama eşyalarımı yerleştirdim. ha bir de çarşamba olunca ayrı bir daral basıyor valla bilmiyorum hayaller hayatların nirvanasındayım şu an. neyse inşallah iyi bir dönem geçiririm 😁😁😌
froditto
İnsan ne diye para biriktirir? elindekinin daha iyisine sahip olabilmek için. daha iyi bir ev ,daha iyi bir araba, daha iyi giyinebilmek daha daha daha. sonu yok ki bunun. İstedikçe istersin . ama göz ardı ettiğin bir şey vardır ki o da ömür. yaşamayı unutursun. bir arkadaşımın ablası cezayir'de çalışıyor. haliyle iyi kazanıyor. para onu cezbetti ve bir süre daha orada kalıp birikim yapmayı düşünüyor. peki en güzel yaşlarını harcadığının farkında değil mi? geleceğini düşünüyor olabilir tamam ama ne biliyoruz gelecek mi gerçekten. velhasıl kelam ben şimdiki zamanı bilirim. hayattan keyif alabilecek kadar da kazanayım yeter. İlerde fikrim değişirse mantıklı bir açıklaması olur illa ki :d şimdilik böyle düşünüyorum bakalım ..
froditto
lisede gruplar ve liderleri olurdu. yani grup üyeleri bunu pek kabul etmezdi ama illa biri daha baskın olurdu. sonradan fark ederdim ki grup üyeleri iyiden iyiye tek tipe dönerler, aynı konuşma tarzına falan sahip olurlardı. ben buna deli oluyordum. özenmeyi sevmem özenilmekten de nefret ederim. İyi bir şey de olsa birinin bana benzemeye çalışması hakikaten sinirime dokunur, soğurum bildiğin. lisedeyken hep böyle normal dışı, eyvallahsız tiplerle arkadaş oluyordum o insanlar beni mutlu ediyordu çünkü baştan aşağı kafalarına görelerdi. herhangi bir kaygı taşıdıkları falan da yoktu. mis gibiydi valla tabi çok kalıcı dost olamazsın onlarla 😁 görsek selamlaşmayız.. her neyse kendine has bireyler görmek dileğiyle iyi geceler ✋ (anlatımı düşük bir yazı oldu ama idare edin)
froditto
bu gece ilk kez evden kaçtım şimdi yeni giriyorum. değişik bir deneyim oldu. umarım patlak vermem 😁
froditto
yarın samsun'a geleceğim. daha önce de gittim 15 gün kamp yaptım. ailemle de gittim. bildiğim bir şehir ama şimdi farklı bakacağım oraya. alıcı gözle yani 😁 yalnızlığı severim yalnız vakit geçirmeyi falan. o yüzden hep bir deniz istemişimdir. hadi bakalım samsun sevdir kendini.☺
froditto
İyi geceler omü ailesi. ev ağzına kadar insan dolu. takip edemedim sizi şu ara. bu gece uyku yok sohbet var mıdır ki diye baktım o da yok! 😒 odamı da anneanneme kaptırdım..meğersem ne kadar önemliymiş bir odan olması. gündüz sıkıntı yok da gece olunca vurur yüze ifadesi moduna giriyorum. evet hepinize sarılıyorum kocaman. tanışalım artık okul başlasın da☺
froditto
bir ilişki yaşarken çok bencilleşiyoruz galiba. arayım hemen açsın, mesajıma anında cevap gelsin, benden sonra uyusun, benden önce kalksın bıdı bıdı bıdı... erkek kardeşe sahip biri olarak adamın evdeki halleri beni şoke ediyor. çok tehlikeli. bildiğin hatun kişisi izin verdiği kadar bizimle takılıyor. yani hep "ben" demesek de bizde oğluşumuzu görsek azcık. he tabi bizimki de az değil. ne hemen varını yoğunu ortaya koyuyosun. azcık sınırın, tavrın olsun dimi. neyse böyle işte. karşılıklı denge önemli.
froditto
saygılı, efendi erkek arkadaşlarım cansınız, iyi ki varsınız . amaaa gelin görün ki bazı hemcinsleriniz ciddi anlamda mide bulandırıcı. gerçekten nasıl bir psikolojiye sahipler yakından takip etmek istiyorum. hatta aileleri nasıl insanlar, nasıl bir yetiştirme şekli uygulamışlar hepsini bilmek istiyorum. diliyorum bir gün bu rahatsızlık verici zihniyetten dünyaca kurtuluruz.
froditto
dün sohbet olayını duyunca bıraktım tası tarağı geçtim yatağa hazırım her şey için ta taaa telefon ikide bir hata vermeye başladı. kendi kendine kapanıyor falan. uyku da çok bastırınca tekrar kalkıp pc'ye geçemedim dostlar. bir dahaki seferi heyçanla bekliyoring.
froditto
öyle sağlam kırıyorsunuz ki benim bile ağzım açık kalıyor doğrusu. ulan ne güzel kırıldım be diyorum. tertemiz çat! diye. İşini bu denli özen ve istikrarla yerine getiren insanlar görmek çok hoş. ne diyim. geniş günler olsun.
froditto
mutluluk, tüm akşam seni üzerinde taşıyan zalim topukluları ayağından çıkarttığın an.. özgürlüğüne kavuşan ayaklar bu duruma hemen adapte olamayıp bir müddet daha eciş bücüş bir vaziyette kalırlar. zamanla çözülürler ve eski güzel günlere geri dönersiniz. her şeye rağmen topuklu vazgeçilmezdir, iyi ki vardır. ama reca ediyorum hakkını veriniz giyerken. daha giyeli 5 dakika olmamış sünnet çocuğu yürüyüşüne geçmiş oluyor kimisi. olmaz öyle. olmaması lazım!
froditto
adını konduramadığım bir hal içerisindeyim. İç sesimle yalnız kalmamak için yapmadığım şey bırakmıyorum. yatağa uyku gözümden akacak kıvama geldiğinde giriyorum ki o esnada düşünceler beynimi kemirmesin. ne oluyor ulen?!