yonderly.
az önce yaşanan bir olayı anlatmak istiyorum. adam dışarıda bağırıyor, kapıyı tekmeliyor. karısı kapıyı açmıyor. belli ki korkusundan. dakikalarca devam ettiriyor bunu. polisi aradım. geldiler. kadın kapıyı açmadı. adamlar polis olduklarını söyleyince açtı. eşimle aramda öyle büyük bir mesele yok deyip polisleri gönderdi. hep böyle başlamıyor mu zaten. kadın belki daha da kötü olur diye şikayetçi olmadı ya da başka sebepleri var ama ben bu işin sonunun iki türlü de iyi olacağını düşünmüyorum. ülkemiz kadınlarının bu bastırılmış, sindirilmiş, korkutulmuş hallerinden utanıyorum. ve bu adamlardan daha fazla nefret ediyorum. yarın öbür gün kadını yüzü gözü mor görsem, ya da ölmüş deseler en azından o akşam yapmam gerekeni yaptım diyeceğim. yine olsa yine yapacağım. kapıda bağıran tekmeler atan hayvan umarım hak ettiği neyse onu bulur. kimse karşısındakini iyice tanımadan evlenmesin, çoluk çocuk yapmasın. hatta hiç evlenmesin insanlar. boktan bir hayatta, boktan şeylere tanık oluyoruz.

Yorumlar

alpheratz ✨
o kadın özgür değil çünkü. o adamla evli kalmak zorunda yine onun yüzüne eline bakacağım diyor. ayrılamaz ayrılsa dahi gidecek bi yeri bile yoktur eminim sırf sokakta kalmamak için katlanıyor. anasının babasının yanına dönse belki kocasından daha gaddar davranacaklar. sonuç olarak insan olamadık.
amsterdamli
çok iyi yapmışsın👍
Kizilsakall
ben anlamıyorum ya bir erkek bir kadına nasıl el kaldırır ve o kadın senin kadının iken. ben bir saçının teline dahi zarar gelse dünyayı yakarım be allah kahretsin böyle insanları
istanbulludedikleri
tabi seksenlerde altmışlarda taşrlarda köylerde kimseye seviyor musun diye sormuyorlardı.. malum görücü usulu herşey.. o yzden kadınlardan utanacak bişe yok zannımca.. okul görmemiş, evden tarladan çıkmamışlar.. hattaa hayatı görmemişlerken daha.. çokta yadırgama çağ kendini yeniliyor nasılsa.. erkek açısından da merhamet her insanda olmuyor ne bileyim yani çok feminen bakıyorsun sanki meseleye
anonim
İstanbullu denen sahis kadina siddet orani her sene artiyor ve bu sahislar 20'li yaslarda. bos bos konusma severek evlenip karisina cocuguna siddet uygulayan hayvanlar var. buna goz yuman gormezden gelen salak kadinlar da var.