chocolatebitter
yerlere çöp atma alışkanlığı

bu alışkanlığı toplumumuzda önemli bir sıkıntı olarak gördüğümden konuyu açma adına bir tereddütüm olmadı.
bu akşam gördüğüm manzara üzerine bu başlığı açayım dedim.

orta derece lüks arabasından oğluyla beraber çıkan adam, aracından çıkar çıkmaz yere bir kağıt parçası attı ve yoluna devam etti. oğluna çöp atmamayı öğretecek olan bir baba, oğlunun yanıbaşında bu davranışı gereçekleştirdi maalesef.

sokakları, caddeleri evin içi gibi bir yaşam alanı olarak göremeyişimizin ve tam olarak sahip olunamayan dış ortamlara verdiğimiz saygının neticesinde caddelere, sokaklara çöp atmaktan çekinmiyoruz. kesinlikle övünmek adına söylemiyorum, babamın bana küçükken bu konuda verdiği ikazlarla ben şu an çöp atmama konusunda çok hassasım ve örnekte de verdiğim davranışı görünce toplum adına üzülüyorum.

İnternet ortamında hayvan hakları üzerine, balıkların boyları üzerine yapılan yararlı kampanyaları düşündüğümde aslında sokakların caddelerin temiz tutulması konusunda da bir kampanya düzenlenirse bunu nasıl tasarlayabilirdik diye düşünmeye başlıyorum bu başlığı açarak.

Yorumlar

alpheratz ✨
+ yerlere tukurme konusu. fiskiye gibi dolaşmanın anlamı yok.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
bu konu ile ilgili fazlaca sosyal sorumluluk projesi var fakat, hayata geçirme konusunda belediyeler ve toplum o kadar başarılı değil malesef 😕🌱