waww
o degil de, ilkokul yillarinda bizim oruc tutmamiz yasakti. bi gun sinif ogretmeni ben de dahil olmak uzere sinifta oruclu olan 20-25 cocugun agzina zorla ekmek tikamisti :d kadin o gun yaptigi bu hareketle "en iyi firavun" odulunu almistir heralde.

Yorumlar

amsterdamli
konuları istediğiniz yere çekmeyin.o yaştaki çocuk oruç tutmaya uygun olsa zaten o yaşta ona farz olurdu.İnsanları hemen etiketlemeyin bence.hocanin yaptığına doğru demiyorum.karsisina alıp insan gibi konuşsa,açlığın sizi zorlayabilecegini ve bu durumun derslerinizi etkileyebileceğini, yaşınızın bu ibadet için küçük olduğunu ve bundan sorumlu olmadığınızı anlatsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum(ilkokula giden bir öğrencinin yaşı göz önünde bulundurulduğunda,hormonlarinda bir sıkıntı yoksa zaten buluğa ermemistir)hocanin zorbalık yapması hoş değil ama senin de hocaya kâfir ya da firavun muamelesi yapman hoş değil,şaka amaçlı da olsa.ailelerin de bu konuda bilinçli olması gerektiğini düşünüyorum ayrıca.el kadar çocuğa oruç tutturmak biraz da şov bence.zaten öğleye kadar tutturanlar var çocuklara,hadi alissin diye ya da çocuk heves etmiştir neyse.ona bişey demiyorum.ama abartilmasi,çocuk dayanamayıp bozunca da çocuk oyuncağına dönüyor iş.
neutron
@amsterdamli sakin ol şampiyon. adam esprili bir dille yazmış zaten
waww
waww @waww
9 ay
bize zorla yaptirilan bir sey yoktu,kendi istegimizle oruc tutardik,hoca dedigim sahis o donem sartlarinda gercekten kotu biriydi,hala da sevmem kendisini :) @amsterdamli
mimarlique
@waww verilebilecek en olgun cevabı verdin kardeşim.
amsterdamli
@neutron "hocaya kâfir ya da firavun muamelesi yapman hoş değil,şaka amaçlı da olsa" anladım esprili bir şekilde yaklaştığını,ondan bu cümleyi kurdum.espri amaçlı da olsa insanlardan için bu tür tabirlerde bulunulmasını hoş bulmuyorum :))
@waww doğrudur.ayni şekilde benim de oldu böyle hazetmedigim hocalarım.burda değinmek istediğim hocayı tabir ettiğin kelime.bir müslüman olarak yanlis olduğunu düşündüğüm için uyarmak istedim sadece,yine de sen bilirsin tabi :)
incici
dine karşı öfkesini bastırmak istemiş herhalde. öğretmen diye her hareketini onaylayamayız. çok saygı duyulan öğretmenleri üniversite ortamında az çok nasıl yetiştiklerini görüyoruz. o yüzden yaptığı %100 yanlıştır