Dark Night
feminizm filan boş ideolojiler arkadaşlar. kadınlarımız ne yazık ki "kız çocukları okur mu yhaa" diyen, sahip olamadıkları için içten içe çatlayıp daha sonra da kıyafetine dil uzatan geri kafalı insanlardan çok çekti. bende kadın haklarını savunucusuyum. hatta kadın-erkek eşitliği değil, durumuna göre kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasından yanayım. çünkü kadın-erkek eşit değildir. evrimsel olarakta, dini olarakta. hangisine inanıyorsan onu araştır. erkek, kadından güçlüdür ve doğada güçlü olanın sözü geçer. ancak bizler artık ilkel insanlar değiliz. güçlü olan, güçsüz olana zarar veremez. yasalarımız var.
sizin gece 3'te sokağa çıkmaya korkmanıza sebep olan insanlar, genellikle bir ara sokakta sıkıştırırsa bizide gasp etmeye çalışıyor, 20 lira için takıyor bıçağı gidiyor. o saatlerde sokaklar herkes için tehlikeli. bu tür şeyler için hakkınızı aramaya kalkarken çok uzaklara gitmenize gerek yok. feminizm filan bize çok uzak şeyler. en yakınınızdakine sığının.
bakınız:  "kahraman türk kadını! sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın."
m.kemal atatürk

Yorumlar

chen
chen @chen
9 ay
kardeşim sorunun ismiyse ismini kullanma. herkes bi çeşit yemin ediyorum. feminizim boş iş ama kadın haklarını savunurum. yazmak için mi yazıyosunuz anlamıyorum ki. İstersen mahmut de aynı kapıya çıkacak
anonim
İsim versen keşke:)
✔️
adam gibi adam köşemizde bugün.
Dark Night
feminizm kadın-erkek eşitliğini savunduğunu söyleyen ancak sadece kadınların hakkını savunan bir düşünce yapısı. zaten seninde dediğin gibi ismi kadından geliyor nasıl eşitliği temsil ediyor olsun. abd ile rusya savaşa girecek olsa, bu savaşı engellemek için bir heyet kurulsa ve heyetin adına amerikacılar dense bu heyetin her 2 tarafında haklarını koruyarak barışı sağlayacağına inanır mısınız? neden dünyadaki tüm insanların eşitliğini savunan bir düşünce yapısına sahip olmak yerine tanımında sadece kadın-erkek eşitliği olan bir düşünce yapısına hayatın tek anlamı imiş gibi sıkı sıkı sarsılıyorsunuz bende bunu anlamıyorum.
aslında dediğim gibi ben atatürkçü birisi olarak bu ülkede zaman zaman pozitif ayrımcılık yapılmasından da yanayım. özellikle hukuk karşısında. çünkü sokakta güçlü olan erkek ve bunun önüne geçecek, erkekleri korkutacak bir şeyler olması gerekiyor. ancak adına feminizm demem. zaten feminizm değil çünkü benim istediğim eşitlik bile değil daha fazlası.

feminizme karşı olan bu önyargı tamamen feminizmin kendisinden ve feministlerden kaynaklanmaktadır. bugüne kadar feminizm adına yapılan eylemlerin ne kadar çirkinleştiğine bakın. bir kadın sokakta soyunduğunda bunun adı dikkat çekmek için bir eylem oluyor öyle mi? tam tersini düşünün, herhalde linç kampanyaları yürütülmeye hiç geçikmeden başlanırdı. tabi soyunan kişi lgbt ise orası ayrı. onu gene savunursunuz..
sadece buda değil kadınlar yalnız başına da doğum yapabilir erkeğe ihtiyaç kalmadı şeklindeki haberleri paylaşıp "erkekler ölsün yaa" ,"erkeksiz bir dünya hayali kuruyoruuumm" gibi düşünce yapısında ki uç noktaları göz ardı etsek bile en masumunuzla konuşurken bile feminizmi savunmaya başladığınızda eşitlikten birden kadınlar aslında daha iyiye gidiyorsunuz. İstisnasız hepiniz. şu cümleyi kurmayan bir feministle henüz tanışmadım " ... ve ataerkil düzende kadınlara fırsat tanınmıyor kadın olmak çok zor. kadınlara fırsat verilse her işi erkeklerden daha iyi yapar..."
bu kabul edilmesi gereken bir gerçek ki feministlerin %50 si(en iyimser hâliyle)erkek düşmanıdır. bunu en popüler feminizm sayfalarında bile sezebilirsiniz. şimdi onların düşüncesi ile benim düşüncemin adı aynı öyle mi? İmkanı yok.