Sessizkadin 🕵️‍♀️
an gelir de konuşamaz insan. ne kadar susacağını bilmezliğin içinde dört döner de, kirpiği oynamaz. hani sustukça üst üste döşenir ya bütün anlar, ezilmişliğin tüm sessizliği ile ete kemiğe bürünür tüm sonbaharlar. bütün zorlukları ilmek ilmek çözerken ayırdığı şişten, bi kendine dönemez ya insan. ömrü kum olurda yayılır santim santim her sahile. her sahile an olur anılar. kimi bir ay ışığının altı kimi bir kahve kutusu olur kağıttan. nerelere susuyoruz ki biz. acılara sesimizi mi çıkarmıyoruz? yoksa kana kana mutluluk mu istiyoruz? ne dediğimizde bilmediğimiz anlar oldukça fazla. bu kadar beceriksiz olmayı başarabilirken, nasıl bundan başka bir şey beceremiyoruz... ve sessizlik tuhaf şey.

Yorumlar

mihrimah
mihrimah
8 ay
İnsan yankısını bulamaz öylece boşlukta yitip gittiğini hisseder sesi soluğunun.
dilin ucundaki artık ister bal olsun ister zehir ikisinide yutmaktır yutkunmak. bazen takılır öyle boğazına bazen oturur bağrına.
keza bir harf i daha telafuz etmeye yogurup kelimeleri sunuma göndermez dile.
çünkü artık oda biliyor kelimeler bazen hiç birşey ifade etmiyor.
bazen 2, 3 yaşında öğrenmeye başladığın konuşma yetisini büyüyünce kaybetmek , dondurmak bazen de kekelemektir işte.. zira 'sessizlik ' konuşur hiç susmaz. ve sesizlik nerde nezaman kimin kulagına gönlüne muhabbetine dahil olması gerektiğini bilir. diksiyon u en iyi şekilde öğrenmiştir sessizlik.
samimi içten konuşmaktır sessizlik. rüzgarla yağmurla müzikle şiirle....
uzmeyinbeni
susmamızın sesiz kalmamızın nedenleri var elbet mesela konuştuğunda içini tam anlamıyla dökemediğini içinde olan duyguyu tam yansıtamadığını bilme yada den ne kadar anlatırsan anlat anttığın kişilerin seni anlayamaması bunlar sessizliğe suskunluğa itiyor bizi
Sessizkadin 🕵️‍♀️
@uzmeyinbeni birikmişliğin altında beni sessizliğe iten şey ne bilmesem de, susmak ve geri durmak her zaman iyi sanırım. birilerinin hayatına zarar vermeden kalabilmek önemli.
uzmeyinbeni
sen buralara içimi döktüğüme bakma anlatabilsem yazar mıyım buralara hiç doluyor insan susarak bende kim olduğunu bilmeyen ve benimde kim olduklarını bilmediğim bir sayfayı seçtim senin gibi susanlardanım yani @sessizkadin