çomar

trinity
trinity @trinity
küçükken çoban köpeği sandığımız yaş ilerledikçe bir insan türü olduğuna kanaat getirdiğimiz hitap şekildir. bu tip insanlara "amele" olarak da hitap edilir. yaygın görülen hareketleri; kendini reddetme, olmadığı bir insan gibi görünme çabası, herkese yaranma/herkesle arasının iyi olması, kendi umutsuzluğunu çifkefliğe yansıtarak başarıyı yakalamış bir oluşuma saldırma...
mitolojikunsur
mitolojikunsur @mitolojikunsur
nasıl çomar denen bir kitle varsa başka bir kitle de bana göre fino köpektir :)
Tomrisssss
Tomrisssss @tomrisssss
rahmetli barış manço'nun yeni bir gün şarkısındaki, "can dostum çomar merhaba" kısmını sevdiğim insanlara dönerek söylememi sağlayan kelime.
Дан БилзЭрхан
Дан БилзЭрхан @Chiko
esin kaynağı "bir çobanın köpeği varmış adı da çomarmış" şeklindeki bir çizgi film şarkısı olan çomar kelimesi bir görüşü veyahut yaşam biçimini hiçbir şekilde sorgulamadan, körü körüne bağlanan insanlara karşı kullanılmak amaçlı literatürümüze katılan bir kelime olsa da günümüzde kendi görüşünün aksi görüşe sahip her insana "çomar" denmesiyle artık telafuz etmek ve hatta görmek dahi istemediğimiz, sadece "çomar" insanların kullandığı bir kelimedir. umarım en kısa zamanda unutulur.
alpheratz ✨
alpheratz ✨ @alpheratz
sevin denilince sevinen, saldır denince saldıran, itaat et denilince kralını yapan kitleyi net şekilde tanımlayan cuk oturmuş kelime.