metal gear solid

Snake
Snake @weiss
oyunlarını klasikleştiren tüm geliştiricileri kovmuş olan firmadan çıkmış (bkz. konami), rastgele 3 kelimenin havalı bir biçimde yanyana gelmesiyle oluşan bir oyun serisidir kendisi.

kısaca betimlemek gerekirse 45 dakika uzunluğunda ara videolar izlerken geri kalan zamanda uluslar arası bir ajanın rolünü üstleneceğiniz, anime ve michael bay filmi karışımında bir oyun.

45 dakika ara videolar abartı değil, çünkü oyunun yapımcısı hideo kojima zamanında senaryoyu yazdıktan sonra hollywood'da film çekmek istemiş, geri çevrilince fikrini oyuna yöneltmiş. başka hangi oyunun ara videolarında duraklat seçeneği var ha?

oyunlarda hikaye anlatma olayında bir devrim açan bu yapımın hikayesinin konusu o kadar karmaşık ağlarla örülü ki, kendimde dahil çoğu kişi ilk oynayışta bir b*k anlamamakta.

seri toplam oyundan oluşmakta;
metal gear (asla oynamayacağınız msx oyunu)
metal gear 2 (asla oynamayacağınız msx oyunun devamı)
metal gear solid (çocukken küçük dilimi yutturan ingilizcemi geliştiren oyun)
metal gear solid 2 (ana karakter yerine sarışın anime karakteri ile oynadığımız oyun)
metal gear solid 3 (ormanda geçen oyun)
metal gear solid 4 (herşeyi nanomakineler ile açıklayan oyun)
metal gear solid 5 (daha fazla para kazanabilmek için 2 parça halinde satılan tam bitmemiş oyun)

dünyanın önde gelen ajanlarından biri olan snake kod adlı askeri yöneterek dünyanın en saçma teröristlerini etkisiz hale getirin. örneğin, minigun kullanan şaman, arıları kontrol yeteneğine sahip kovan, biseksüel elektrik adam ve başka bir adamın kolunda tekrardan hayat bulan kötü ikiziniz, ölümsüz olmalarına rağmen ölmek isteyen adam, aynı zamanda başka bir kötü ikiziniz olan eski amerika başkanı (toplamda üçüzsünüz yani, evet bende şaşırdım) vs...

kullanılan müzikler güzel, dinlemeden geçmeyin.