şiir sevmeyen insan

bk
bk @bk
inanılmaz antipatiktir. asla ve kat'a dayanamam. şiir sevmeyen insan bir kere samimiyetsizliğin doruklarına hızla tırmanıyor demektir. şiir sevmeyen insan mı olur abicim. ayrıca insanın hayatı bir şiirdir. nys şiir sevmeyen insan gelip bunu okuyacak; diyecek ki "la bu bebe gelmiş paüden ne zırvalıyor kehkihkohkah :( ."
o yüzden çok şey ettirmeden sözlerimi şu cümleyle tamamlamak istiyorum:
"duydum ki bana darılmışsın
üzme beni arkadaşımsın
langur lungur tarhana bulgur
bana gönül koyma, çay koy."

sevin. şiiri sevin. iptim biy.
omuluarkadas
omuluarkadas @omuluarkadas
öyle bir insan olamaz . ruhsuzdur , eksiktir. boş yaşıyordur. sanat ruhun gıdasıdır. gıdasız kalmıştir o , zayıftır. . yok yanı kabul edemiyorum.
chen
chen @chen
şiir sevenlere aman siz çok sempatiksiniz diye bakarlar. şiir böyle nasıl desem vıcık vıcıktır, samimiyetsizdir. şiir sevenlere mana veremezler. hele ona şiir okunmasından hoşlanan insanlara hiç mana veremezler. aşık oldum, gayet dolu dolu yaşıyorum, sanatsa başka dallara yönelebilirsin öyle bi engel yok. o insan benim, çok mutluyum size de tavsiye ederim :d
canayafacan
canayafacan @canayafacan
genelde,' şiir yazmakta bir şey yok herkes yazar ,makale,hikaye vs.yazmaya nazaran daha kolaydır şiir yazmak 'der çoğu fakat işin aslı öyle değildir öyle olsa bugün severek okuduğumuz,ulan nasıl dile gelmiş de bu kelimeleri yan yana bu kadar anlamlı kılabilmiş dediğimiz değerli şairleri konuşuyor olmazdık.
alonecowboy
alonecowboy @alonecowboy
şiir sevmek , ses tonunla onu büyütüp insanlara aktarmaktır.şiir sevmek , acıyı kederi tatlıyı tuzluyu harmanlayıp aktarmaktır.şiir sevmeyenler bu güzelim şeylerden mahrum kalırlar hep.
hipokratinyegeni
hipokratinyegeni @hipokratinyegeni
sevmiyorum arkadaşım sanki sevmek zorundaymışız gibi bir algı oluşturuluyor. bu aynı algıyı çay sevenler de yapıyor böyle çaya bir anlamlar yüklemeler gereksiz bir çay romantizmi falan. çay da sevmiyorum şiir de sevmiyorum her türlü soruya açığım. sonuçta şiir de bir sanat türü arkadaşım siz hiç birini heykellere ilgi duymuyor diye yargıladınız mı ,hayır. çünkü o sanat dalına ilgi duymuyordur olabilir. ben dobra bir insanım şiir sevmiyorum duygularımı direk söylemeyi severim öyle süslü kelimelerle lafı dolandırmak da hiç hoşuma gitmiyor.
karakutuu
karakutuu @karakutuu
kelimelerle arası olmayan adam ne söyleyecekse pat diye söyleyen işin uzamasından hoşlanmayan adamdır . edebiyata ne gerek var kardeşim konuşmak için mı konuşuyorsun yoksa derdini anlatmak için mı bu kadar detaya bla bla ya ne gerek vardı diye düşünür. bazı şairler yüzünden haklı bulduğum olmuştur .
privity
privity @privity
mübarekler ben yazıyordum da ne oldu soğuttular kendi arkadaşlarım bunu nerden yürüttün? bu kimin? bunu sen mi yazdın? sorularıyla bezdirdi belki tip göstermiyordu ona eyvallah da bu kadar da olmaz ki bizim ülke de niyeyse şiir iş yapmaz gözüyle bakılıyor oysa ki çok da duygusal milletiz arkadaş anlamadım gitti ben :(
pofuduk
pofuduk @Pofunes
şiir sevmeyen insan duygusal degildir sacmaligina son verin ! benim duygulanmam icin satirlarca cumlelere gerek yok . siir sevmiyorum.evet ama.bir cumlede bile onlarca anlam.bulabilirm. bu bir zevk meselesi.
privity
privity @privity
aa başkan zevk meselesi yönü var ama sadece bununla da bitmiyor bence, o yüzden sana katılamıyacağım @pofuduk