westworld

ricardoveritas
ricardoveritas @ricardoveritas
westworld, lost’tan bildiğimiz j.j. abrahms’ın yeni dizisidir. dizinin yapımcısı, jurrasic park’ın yaratıcısı michael crichton'dur. amerika’da hbo kanalında ekrana gelen dizi lisa joy ve jonathan nolan tarafından uyarlanıyor.
hikayede anthony hopkins, ed harris, evan rachel wood, james marsden, thandie newton, jeffrey wright ve tessa thompson gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

westworld, doktor robert ford’un (anthony hopkins) yarattığı, yüksek gerçeklikli bir sanal yetişkin eğlence parkının adı. bedenleri başka yerde olan ziyaretçiler, bilinçleriyle bu eğlence parklarına gidiyorlar. ortaçağ temalı medieval world ve antik roma temalı roman world de olmak üzere bu parklardan toplamda 3 adet olduğu biliniyor orijinal hikâyeden. bu parklardaki dünyalarda, günlüğü 1000 dolar karşılığında robotlarla cinsel fantezilerden, zevkine adam öldürmeye kadar bir dizi eğlenceyi yaşayabiliyor ziyaretçiler. fakat birtakım sebeplerden ötürü işler yolunda gitmemeye ve yapay zekadan uyanan androidler, ziyaretçileri bir anlamda avlamaya başlıyor. İşte hikâye de burada başlıyor.

bazı rivayetlere göre game of thrones dizisi ve westworld birleşecek. bu rivayete göre game of thrones dizisi de westworld disindeki parkın içindeki bir hikaye olduğu söyleniyor. ilerki zamanlarda bunu göreceğiz.