internetten verilen siparişin gelen kargoyla aynı olmaması

thor
thor @thor
sosyal medyada "ihraç fazlası" adı altında satıldığı söylenen ve reklamda gösterilen görsel ile uzaktan yakından alakası olmayan "görsel: samsung note 10 - kutu üzerindeki görsel: zamzung notte 10 - kutu içeriği: hıyar", ülkemizin 180 ve üzeri iq sahibi saygıdeğer insanlarını kandırmaya yönelik hareketlerde bulunan dolandırıcılardır. bunun bir başka örneği ise makyaj yapıp sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan fenomenlerdir. makyajı silince zamzung olanlar hariç.
limos
limos @limos
110 liraya iki tane ingilizce kitabı almıştım. baya kalın bir şey gözüküyordu. nasıl taşıycam diye düşünüyorum kara kara. bir gittim kargoya küçücük bir paket verdiler elime. allah allah yanlış oldu heralde diye paketi açtım. elim kadar iki tane sözlük gibi kitap gelmiş. nasıl bir açıyla çekip beni ansiklopedi gibi bir şey geleceğine ikna ettiler hala anlayamıyorum.
ninca
ninca @ninca
gönderi takip kodunu sorgulattığımda 3.72 kg olarak görünen çorap gibidir.
👑 Ef.
👑 Ef. @Magicmushroom
bu korku yüzünden aliexpreste yorumlarda foroğrafı olmayan ürünleri assla almazdım. mezurayla boyuna varana kadar çekiyorlardı allah razı olsun çok ekmeklerini yedik
ZODYAK'IN KÖTÜ İKİZİ
ZODYAK'IN KÖTÜ İKİZİ @Gorusurung
bunu ben çantalarda inanılmaz derecede yaşadım. rahat 10 tane çantayı geri iade etmişimdir. sürekli internetten alışveriş yapan biri olmama rağmen sadece çantalarda bu kadar yaygın bir dolandırıcılığa rastladım. alışveriş yaptığım yerler öyle alelade instagram hesapları da değil koskoca boyner resimdeki ile alakasız çanta gönderiyor. siz siz olun internetten çanta alışverişi yapmayın.
Ademmm55
Ademmm55 @ademmm55
dizüstü bilgisayarıma aynısını bulamamamdan dolayı farklı model bir klavye satın almama rağmen orjinaliyle birebir gelmesi sonucu büyük bir sevinç yaşatabilen olaydır.