cografyaciiii
arkadaşlar evinde duş alabileceğim kimse var mı ?? yediğim kazık sonrası duş alamadan evin suyu kesildi de bi yarım saat evini bana devredecek biri var mıdır acaba. yoksa zaten gidip sahilde ki dus kabinlerinde yapmayı düşünüyorum.
cografyaciiii
ösym alan sınavını erteleyecekmiş 15 temmuz gecesi diye. ulan tarih belli yapsana duyuruyu aylar öncesinden. niye mağdur ediyorsun. öğrenciler bu tarih için ekstra ev kirası ekstra masraf yapıyor. sınava 10-15 gün kala erteleyecekmiş haberi çıkıyor. neden mayısta haziranda yapılmıyor bu duyuru bu kadar öğrenci neden mağdur ediliyor. 15 temmuz da bi darbe atlattık, yıl dönümünde bi anma olacağını kestirecek kapasiteye sahip değil misiniz ? arkadaşlar artık buraya düzgün şeyler atmak istiyorum bende ama bu kadar sorumsuzluk olmaz. mezun olmuşum sınavımı olup memleketime döneceğim kredim kesilmiş evden 20 temmuzda cikmak zorundayim yurtlar desen zaten olimpiyatlar var diye gitti. masrafları ailemden istemek zorundayım sizce bu durumda kim haklı ?
cografyaciiii
artık mezun bir üniversiteli olarak askerlik yolu göründü. alırım bir hayırlı olsun.
cografyaciiii
sosyal ağ haline gelmiş olan sitemizde artık takibe takip postları görebiliriz. neyse gençler takibe takip unf yapma program var sjsjsjsj
cografyaciiii
yarın mezun oluyorum. evet 4 yıllık üniversite hayatıma yarın atacağım kep ile veda edeceğim. uzun uzadıya şeyler yazmak istemiyorum. çok şeyler yaşadım çok şeyler gördüm. üniversite de çok sağlam dostluklar olduğu gibi çok sağlam g*tlüklerde oluyor. burda kalanlara, yeni başlayanlara, önümüzde ki dönem yeni başlayacak olanlara tek tavsiyem nerden gelirseniz gelin, kim olursanız olun, dininiz, diliniz ne olursa olsun insan olmayı öğrenin. çünkü bu ülke yeterince şucu bucu kavgası yaşadı, yaşıyor. bu güzel ülkenin, türkiyeci gençlere ihtiyacı var. ayrım yapmadan, ezmeden, hor görmeden tüm herkesi kardeş olarak görüp ülke menfaatlerine hizmet edecek gençlere ihtiyacımız var. başka bir tavsiyem yok kimseye sadece ülkenizi sevin, okulunuzu sevin, kendinizi sevin gerisi zaten gelir.
cografyaciiii
sanırım turgut özalın orda yine şerefsiz hemcinslerim insanlık dışı işler yapmışlar. bence hepimiz el ele verip ulaşım ve güvenlik konusunda bir protesto yapalım. büyük grup liderleri yöneticilerı önderlik etsinler. daha geniş kitleye ulaşıp dikkatlerini çekelim.
cografyaciiii
4 yılda çok şey biriktirdim. İnsanlar için ne kadar lazımsan o kadar varsındir aslında. çünkü kimse kendi ihtiyacı dışında kabullenmez seni. üniversiteye gelince insan bişeyler umut ederek geliyor. çünkü üniversite okuyan bir insanın ister istemez olgun olmasını bekliyorsun. neyse çok uzatmayacagım bazı insanlardan soğuyorum çünkü hala beyninde ki o örümcek ağını söküp atamamış hala at gözlüğüyle hayata bakıyorlar. ben doguluyum orda doğdum orda büyüdüm ona göre yetiştirildim. bunu bazı insanlara söylediğim zaman onyargi dolu bakışlar bi küçümseyicı haller falan. ey türk gencligi yapma. yarın öbür gün o nefret ettiğin ön yargı ile baktığın yere yolun düştüğünde bu kötü düşüncelerinden dolayı utanacaksın çünkü. meyda ya gördüğün bir kaç olayı tüm bölgeye mal edemezsin. pire için yorgan yakamazsın bunu o taş kafana sok artık. herkesin düşüncesine saygı duy çünkü dünya, senden olmayanlar var oldukça güzelleşir( alıntı ). diyeceğim o ki doğu da emin olun sizin milliyetci diye adlandırdığınız insanlardan daha çok daha yürekli türkiye milliyetçisi insanlar var. türk demiyorum, türkiye diyorum çünkü biz lazı, türkü, kürdü, zazası, çerkezi vs. hepimiz birlikte türkiye'yiz . ve eğer kendi içimizde bu lanet ön yargıyı yıkamazsak başkaları bizi daha kolay kullanır.
cografyaciiii
şimdi konuya şöyle girmek istiyorum. lütfen artık ülkede tüm kurumlar iş birliği içinde hareket etsin. bunu neden söylüyorum dün eğitimin ordan tramvay için yapılan çalışmaya tanık oldum. kahroldum neden mi çünkü bu proje için bir ar-ge çalışması olur ya arkadaş bu çalışma yapılırken üniversite yönetiminin bundan haberi yok muydu ? o kadar bisiklet yolu yapıldı tonlarca lira o betonlara döküldü. o kadar masraf yapıldı madem böyle bir proje vardı neden benim annemin, babamın, akrabalarimin, arkadaslarimin verdiği vergiler böyle heba ediliyor ya ben kaldıramıyorum böyle şeyleri. ama biz arazi tatbikatı yapacağız dediğimiz de önümüze gelen yazı da universiteler de topluluk ve ders adı altında yapılan tüm etkinliklere kısıtlama getirilsin gereksiz harcama yapılmasın. çok afedersiniz ama, ulan biz eğitim için birşey yapıyoruz siz gereksiz harcama yapıp bizim önümüzü kesiyorsunuz. İnşallah yayinlarsin admin çünkü gerçekten çok sinirliyim paylaşmak istedim.
cografyaciiii
ya arkadaşlar normalde her sene perşembe günü fen edebiyatin oraya besyodan arkadaşlar voleybol ve basketbol topu falan getiriyorlardı ve akşam 4 de kadar oynama şansımız oluyordu bu sene yok mu o gelin artık gözümüz yollarda oynayacak topumuz yok bari onlar gelince oynayabiliyoruz. en kısa zamanda gelmeniz dileğiyle saygılar efenim.
cografyaciiii
evet arkadaşlar bir fay hattının başka bir fay hattının üzerine abanarak çıkması olayına saryaj veya bindirme denir. tabi ki coğrafya öğretmek için yazmadım ama bazı arkadaşlar eğitim aşkıyla yanıyor sahilde şu beton su kanallarının önünde kız arkadaşına uygulamalı anlatan bir arkadaş gördüm. eğitim aşkına hayran kaldım. şaka bi yana gençler siz napiyosunuz yaa toplum ahlakı diye birşey var ya arkadaş ne pislik yapacaksanız gidin kimsenin sizı göremeyecegi yerde yiyin ne bok yicekseniz. hadi hemcinslerimi anladım abazalıkta çığır acan sayısız örnek var. kızlar siz nasıl buna izin veriyorsunuz yarın öbür gün anne baba olacaksınız. unutmayın üzüm üzüme baka baka kararır. yeni jenerasyon bu görüntüleri gördükten sonra pek umutlu görünmedi bana. edep ya hu....
cografyaciiii
çok yoruldum. dinlenmek için bir durağa ihtiyacım var kızlar ölene kadar. bi beni de görün artık daa.
cografyaciiii
pazartesi günü galatasaray - beşiktaş derbisine benimle maçı izlemeye gelecek bir dişi aslan arıyorum varsa lütfen bana ulaşın hanımlar bekliyorum.
cografyaciiii
şu e1 e binen bazı yaratıkları anlamıyorum ayak ayak üste atmalar bi kasılmalar bi havalar bi umursamaz tavırlar falan da filan. la olum senin benden veya oraya binen diğer onlarcasından farkın olsa aynı araçla yolda olmayız zaten, az bi insan olun bee. tövbeler olsun e1 lan e1 hava atılacak bir arac değil gün geliyor herkes herkesle akraba oluyor çok bı havası yok yani çokta şeapmayınn !!
cografyaciiii
lan olum şu dedikodu sayfasında 2 elin parmaklarını geçmeyecek kadar adamın sevgilisi var geriye kalan binlercesinin yoksa ben niye yalnızım ulan. kızlar size gelmek için napmamiz lazım bi ışık verin. mesaj attığım engeliyor sonra da yalnızım diye burda laf atiyonuz millete girişimci gençlerin önünü kapatmayı.