ilahiyatci
ya bişe dicem omü de bir butik varmış devletle birlikte çalışıyormuş ihtiyaç sahibi öğrenciler için kıyafet veriyorlarmış haberiniz var mı ya ben ilk defa duydum?
ilahiyatci
bir aydır samsun'da değilim ve ne oksijen sıkıntısı çektiğimiz r11'i, ne tıka basa dolan e1'i, ne araba yarışındaymışcasına sürülen dolmuşları, ne de başka bir şeyi özlemedim! denizin verdiği o huzuru o rahatlığı bile özlemedim, düşünebiliyor musunuz? bir ay daha samsun'da olmayacağım ve yine özlemeyeceğim. burada ailemin, arkadaşlarımın bana ayıracak vakti olmadığında, sıkıntıdan öleceğim sandığım anlarda bile özlemiyorum bu şehri. beni bu şehirden nefret ettirenler utansın!
ilahiyatci
29 temmuz 2016 saat 02:02 almanya'dan selamlarımı ve gecenin şarkısını şuraya bırakıp gidiyorum; ahmet kaya - sen benim hiçbirşeyimsin .. hayırlı geceler ✌🏼️
ilahiyatci
son bütü pazar günü saat 17:00'ye koyanlara sövgülerle gidiyorum buralardan bitti artık bitti 3 ay görüşmemek üzere omü 👋🏼
ilahiyatci
allahım inşallah çan düşüktür ya rabbel alemin. çok amin bir sürü amin. varsa sizden de alırım bir iki amin :)
ilahiyatci
belki "gerici" "yobaz" falan gibi düşüncelere kapılabilirsiniz bu söyleyeceklerimden sonra ama ben yinede söyleyeceğim. kaçınız inanıyor, kaçınız inançsız bilmiyorum ama ben inanan birisi olarak allah'ın yasakladığı şeyleri (en başta da "yasak ilişkileri") yaptığımız için bu durumda olduğumuzu düşünüyorum. kendimi de bu durumdan tenzih etmiyorum. allah'ın bize "yapma" dediği şeyleri yaptığımız için mutsuzuz ve yaptıkça da mutsuz olmaya devam edeceğiz. eskilerin yıllarca süren evliliklerine imrenerek bakarken "acaba sırları ney" diye düşündünüz mü hiç? eskiden "sevgili, flört, bilmem ney" var mıymış? çok sevip aşkından öldüğümüz kişiler gün gelip arkasını dönüp gidince acı çekiyoruz. peki hiç düşündünüz mü yaşanmışlıklar olmasaydı bu denli acı çeker miydik? kendimi tam olarak ifade edemediğimi de düşünüyorum ama biraz olsun düşünmeye sevk etmek istedim umarım yanlış algı oluşturmaz
ilahiyatci
bir insan kaldığı bütün derslerden dc ile mi kalır ya hepsi dc arkadaş -.- hayır ağlamıyorum gözüme bütler kaçtı
ilahiyatci
İlahiyat okumak da zor be. ders çalışasım olmayınca kendimi günaha girmiş gibi hissediyorum.
ilahiyatci
20 dakikalık sınav için 20 kilometre yol gitmek.. kahrolsun kahrolmamış kahrolması gereken kahrolasıca bağzı şeyler.
ilahiyatci
pazartesi finallerin başlaması, salı günü üç final olması, ve benim hala ders çalışmaya başlamamış olmam.. bu rahatlık nerden geliyor?
ilahiyatci
günaydın takımı şampiyon olanlar ve diğerleri 🏁 bugün kampüsü siyah beyqza boyuyor muyuz? :)
ilahiyatci
vize haftası sonrası memekete giden arkadaşlarım ve samsunlu olduğum için evde çürüyen ben..
ilahiyatci
sabah 09:00'da ki sınav için çalışmam gerekirken buralarda olmam tabi ki de bütleri selamlamamı gerektiriyor 👋🏼 söyleyeceklerim bu kadar :( hayırlı geceler 😫
ilahiyatci
geç uyanmış olmama otobüsün geç gelmesi de eklenince tabi ki geç kaldım ve dönemin ilk sınavına yetişemedim. bir de bütün bunlar yetmiyormuş gibi otobüste bayılma tehlikesi geçirdim. sınav haftası ne kadar da güzel(!) başladı.
ha bir de otobüste bana bayılmadan yardımcı olan bayan, benimle suyunu paylaşan kişi ve çikilata veren kardeşe burdan teşekkür ederim. o an ki ruh haliyle unutmuş olabilirim, çok sağolun :)
ilahiyatci
yıllarını verdiğin birisinin bir iki ay ayrı kaldın diye seni yarı yolda bırakması hangi adamlığa sığar? İnsanlar neden bu kadar nankördür? güvenilecek hiç bir insan yok mudur? yıllardır her sırrını paylaştığın birisi nasıl durduk yere senden soğudum diyip gidebilir? kimseye arkadaşlar, kimseye güvenmeyin, kendinize bile! İnandığınız tek biri, sığındığınız, sizi koruyacağına daima inandığınız tek biri olsun. o da allah. yemin ederim ki başkaları inanılacak, güvenilecek gibi değil.
ilahiyatci
"İçini dök" yazıyor ya burda, yazmak istiyorum içimden gelenleri, yazıya dökmek istiyorum hepsini ama olmuyor, beceremiyorum. bu yazıyı yazarken bile zorlandım, bir gariplik, bir terslik var bu işte. hayırlısı.
ilahiyatci
her yerde samsunu özledim yazanlar görüyorum. acaba sorun bende mi? ben niye özleyemedim şu şehri? kendi memleketinden soğur mu insan ya, soğuttular !
ilahiyatci
ya omü dedikodunun mobil uygulaması yok muydu yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? app store da bulamadım :/
ilahiyatci
"anonim olduğun kadar insansın. anonimliğin suyunu çıkarma."
İşte en çok bu yazıyı beğendim. mükemmel olmuş, cuk diye oturmuş.
ilahiyatci
şimdi kayıt olurlen mail adresi istiyonuz da ifşa oluyoz resmen admincanlar :)
ilahiyatci
ilahiyatci
@ilahiyatci
Allah büyüktür der ve susarım, buraya kadardır cümlem. ~ 🍃
2015 Girişli