monstavira
biz de sinirleniyoruz, bizim de moralimiz yerlere iniyor ama kalkıp yemeği dolaba koyuyoruz sabaha bozulmasın diye... ne bu tantana?
monstavira
şöyle güzel bi animasyon film önerisi olan var mı?
monstavira
monstavira
gereksiz yere trip atmayıp, normal kız arkadaşları var diye ortalığı ayağa kaldırmayıp, sürekli ilgi istemeyip, tamirat işlerinden anladığım için bu konularda da fikir verebilip, sürekli makyajlı, fönlü, manikürlü gezmeyip, kedi sesiyle konuşmayıp doğallığı savununca ne oluyorduk ? ...
monstavira
yoruldum artık. uyumak istiyorum, uyuyayım ve geçsin istersin. gel gör ki rüyalar da rahat bırakmamıştır.
monstavira
boğazına yerleşen o yumru... gel de büsbütün yaşa şimdi.
monstavira
'' bu dünyada her şeyin gizli bir anlamı var, diye düşündüm. her şey, insanlar, hayvanlar, ağaçlar ve yıldızlar hiyerogliftir. onları heceleyip ne dediklerini anlayacak kişiye ne mutlu! onlara baktığın anda bir şey anlamazsın; onların gerçek insan, hayvan, ağaç yıldız olduklarını sanırsın; ancak çok ilerde, yıllarca sonra anlayacaksın!..''
zorba-kazancakis
monstavira
bi gün dershanedeyim, ders bitti çantamı aldım defter elimde tam sınıftan çıkıyorum bi baktım asansörün kapısı kapanıyor. koştum hemen, kapı kapanmak üzere. dedim ben burdan sığarım. düşünmemle o aralıktan içeri atlamam bir oldu... içerdikler bi panikledi önce, kapıyı tutmaya yeltendiler falan ama gerek kalmamıştı zaten. şöyle bi etrafıma baktım hepsi erkek. utandım tabi bi an. usulca arkamı döndüm ve ineceğim katı bekledim. .. arkadaşlar diyor ki nazikçe seslenseydin "asansörü tutar mısınııızz?" diye ve binince teşekkür etseydin. o kadar çocuk varmış belki bi hoşlanma olurdu... ben hala aynı fikirdeyim.'doğallığın da değeri anlaşılacak.' :)
monstavira
gribim, gripsin, griptilermiş, gribimsilergillerdeeeaaaahhapşçtçiieeaaa o.o
monstavira
yorgun argın eve kendimi zor atmışım, üşenmeme rağmen bir yorgunluk çayı demlemişim, tv de güzel bi film bulmuşum, petibör bisküvimi de tam ortadan ikiye düzgünce kırıp çayıma batırmışım da yiyemeden eriyip üstüme düşmüş gibi
monstavira
sevginin gücüne her zaman inanan biri olarak, sevgiyi hiç tatmamış olmak.. gerçek sevgi diyorum bayım, sevgi; mühim şey.
monstavira
öğretmen adayı meslektaşlarım, lütfen çocuklara insan olmanın okuma-yazmadan daha önemli olduğunu öğretelim. İnsan ilişkilerini, saygıyı, toplum kurallarını, konuşma adabını, görgü kurallarını ... okuma-yazmayı elbet öğrenirler fakat insan olmak mühim mesele!
monstavira
bi dünya telaşıdır gidiyor herkes. küsmeler, trip atmalar, tuhaf tuhaf egolar... uzun uzun dert yanmak da var lakin.. hayat geçiyor fark etmemiz lazım. bugün son günün belki. bilsen böyle mi yaşardın? o korkuyu yaşamak daha çok şey öğretiyor gerçi. anlatmak istediğim pahalı eğlenceler değil, elinde olmayan imkanlar değil; aldığın derin bir nefes bile iyi geliyor bazen, bir bardak çay, serin bir rüzgar... arada bir göğe bakalım. 'yaşamayı' hatırlayalım.
monstavira
ve huzur içindeydi insanoğlunun; başka birinde, başka yerlerde aramaktan vazgeçmeliydi.