theseus
biz, o’nun gövdesine tapan bir putperest değil, ölmez eserine ve mânasına bağlı bir şuuruz. o, kendi vücuduyla beraber kaybolacak fani bir milletin değil, kendi manasıyla beraber yaşayacak ebedî bir milletin yaratıcısıdır.
theseus
saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna, tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna. özlemin tarife sığmaz atam. seni hiç unutmadık. gözün arkada kalmasın. saygı ve sonsuz minnetle.
theseus
nusaybin’den herkese selamlar. şartlar çok iyi sayılmaz ama kötü de değil. allah devletimize zeval vermesin. yaralı askerlerimizin iyileşmesi için herkes seferber oluyor. sınıra yakın noktalarda devriye atan askerlerle birlikte bizde bulunuyoruz. taciz ateşleri yaralanmalar olur diye. basit taciz atışları oluyor ama bizim görevli olduğumuz yerde çok şükür yaralanma olmadı. piyade ve jöhler ile aynı yerdeyiz. askerimizin morali üst seviyede. çay demliyorlar gece nöbetteyiz diye bize getiriyorlar hocam lütfen alın içiniz ısınsın bize derman olmaya geldiniz diye. saz çaldı bir arkadaş çok eğlendik türküler filan. sonra mermi ve havan sesiyle onlar silahlarını biz sağlık ekipmanlarını alıp hemen kontrollü bir şekilde komuta merkezi ile iletişime geçip sahaya iniyoruz. terör örgütünün çekilmesiyle birlikte biraz daha sakin. taciz ateşleri dışında sivillerin ve askerlerin olduğu yere havan düşmedi. türk kızılay’ı ile de sürekli iletişim halindeyiz. sivil halk da askerine kan vermeye yardım etmeye sürekli geliyor. bir sürü kamera ve İha ile sürekli etraf izleniyor. umke ekiplerimiz de asker düzeninde takip mesafesini koruyarak anında yardım gereken yere intikal ediyor. güzel samsun’a çok selam. bugün pazar bizim yerimize de kıymalı pide yiyin :)
theseus
barış pınarı harekatından dolayı geçici görev ile sağlık personeli olarak nusaybin’e görevlendirildim. kendinize iyi bakın bol bol dua edin.
theseus
kuantum kuramı göstermiştir ki, durum kesin olarak belirtildiği ve uzay sıkı sıkıya sınırlandığı zaman, gerek hızda, gerek itim ve enerjide sonsuz bir belirsizlik meydana gelir.
#Heisenberg
theseus
sapyoseksüelizmin kazanacağı güne kadar direnin!
theseus
kimseyle hiç bir konuda yarış halinde değilim. kimseden iyi, kimseden yakışıklı, kimseden zeki yada kimseden çalışkan olmak gibi bir iddiam yok. kimse için "en" değilim. kimse için "daha" da değilim. ama bu devasa iddiasızlığın bana verdiği özgürlüğün hastasıyım.
theseus
şaire sormuşlar : 'giden midir terk eden , yoksa kalan mı.?'
şair demiş ki: gideni de kalanı da boşver, la casa de papel in 3.sezonu geliyor.
theseus
netflix çağında hala nasıl can sıkıntısı çekiyorsunuz ? bir türlü anlayamıyorum.
dizi tavsiyesi alırım bu arada.
theseus
andımız tekrar okullarda...
ne mutlu türküm diyene!
theseus
- biliyorum beyim sende onlardansın.
+ onlar kim?
- aha, kemal paşa'dan yana olanlar.
+ İnsan türk olur da nasıl kemal paşa'dan yana olmaz?
#Yaban #YakupKadri #1932
theseus
samsun'da boyoz bulabileceğim bir yer bilen var mıdır? rica ediciğim kapalı kıymalı pideye bağlanmasın sonu.
theseus
diplomaların neden rulo şeklinde verildiğini okulu bitirip iş bulamadığınızda yada atama yapılmadığında anlarsınız. herkese bol şans.
theseus
insansız adalet olmaz. adaletsiz insan olur mu ?
olur. olmaz olur mu. ama, olmaz olsun.
theseus
gökyüzü kaybolmaz, bisikletlerin benzini bitmez, kitapların şarjı tükenmez. özgürlük budur. özgürlük ucuzdur.