ikizler
ikizler
58 dk
İyi geceler üniversiteye yeni başlayan kardeşlerim. nasılsınız? sizler okula yeni başlamış ve omüdedikoduyu daha ilk senesinden keşfetmiş şanslı kardeşlerimizdensiniz. çoğu üniversite olmayan bir platformdur burası. diğer üniversite platformlarında muhabbet otobüste görülen kız/erkek muhabbetinden ileri gitmezken burada istediğiniz gibi, içinizden gelen her türlü şeyi samimice yazabilir, muhabbete dahil olabilir, diğer kardeşlerin de hislerini, duygularını, düşüncelerini paylaşabilirsiniz. evet, 2-4-5-6 yıllık bölümleriniz siz bekliyor. hayatınızın en güzel yıllarına hoş geldiniz. ben de hem bu platformda hem de üniversitede 4. yılıma giriyorum. İzninizle sizlere bir kaç tecrübemi paylaşacağım.
-artık daha az samimi dostunuz olacak. ama daha sağlam dostluklar kuracaksınız. arkadaşım dediğiniz kişilerden büyük kazıklar yiyeceksiniz. arkadaşlık, dostluk neymiş öğreneceksiniz
-üniversitede kızlar teklif etmiyor. herkesin hemen sevgilisi olacak diye bir şey de yok. anlıyorum, kanınız kaynıyor. ama sonradan pişman olacağınız ilişkilere hiç bulaşmayın. birilerinin kalbini kırarak birileri ile mutlu olamazsınız. lafta değil özde sevin. evet birini sevin ve gerçekten sevin. İlişkinize aşk, güven ve samimiyet hakim olsun. ayrılmak için değil bir yolda yürümek için sevin. acele etmeyin, samimi olduktan sonra o kişiyle mutlaka karşılaşacaksınız.
-okuyun dostlarım. üniversitenin türkçe karşılığı evrenkent kelimesidir. evrene açılan bir kenttesiniz. kendinizi insani, mesleki olarak geliştirin. okuyun, izleyin, öğrenin, hayatınızda uygulayın. üniversite bitip hayata atıldığınızda donanımlı bir insan olarak girin hayata. bilgiyi ders için değil yaşamak için öğrenin. kitapları sevin. romanlar hikayeler okuyun.
-batak masalarında, cafe köşelerinde geçmesin günleriniz. keşfedin, gezin, eğlenin, muhabbetler edin. öğrenci için bir bisiklet sahibi olmak kolay bir şey. şehir içi için 200 liraya şehir dışı için 600 liralık bir bisiklet işinizi görebilir. samsun ve çevresi güzeldir gerçekten. kamplar kurun, çakallıda menemen gömün, sahillerde yürüyün. sporlar yapın. üniversite bittiğinde iyi ki diyeceğiniz bir hayat yaşayın.
-kurtarılmış bölgeleriniz olsun. gidin rahatlayın oralarda. kendinizle konuşun. kendinizle vakit geçirin. seni sen yapan şeylere teşekkür et mesela.
-fotoğraf değil anı biriktirin. sosyal medyanın esiri olmayın. unutmayın. günümüzde hayatınız elinizden internet alındığında geri kalan şeydir.
-mutlu olacaksınız, üzüleceksiniz, kahkaha atacaksınız, gizli gizli ağlayacaksınız, kalbiniz çarpacak, yüreğiniz sıkışacak. tüm duygularınız güzel. hepsini gerektiği gibi yaşayın.
umarım hepiniz iyi ki dediğiniz bir üniversite hayatı yaşarsınız dostlarım. buradaki sizden önce burada olan müdavim kardeşlerimiz de güzel şeyler hissettirecek size. her kardeş gayet güzel yazar. hele bazıları var. yazıları yeme de yanında yat tadında. onları da zaten tanıyorsunuzdur artık. hep birlikte güzel bir yıl geçiririz umarım. mutlu geceler hepinize... :)
ikizler
ikizler
2 gün
İkindi vakti olmayı en sevdiğim yerdeyim yine. memleketteki park kahvesi. daha önce de anlatmıştım ya burayı. İşte o yazıyı yazalı neredeyse 1 yıl geçti. 9 ay da olabilir tam emin değilim. ama emin olduğum bana hissettirdikleri. pide içi verme gibi bir iş vardır burada. belki başka yerlerde de vardır ama görmedim ben pek. pide içini istediğin gibi hazırlayıp verirsin pideciye. o da yapar verir. evin erkek çocuğu olarak da bu görev bizlerin. dedim pide olasıya kadar park kahvesinde beklerim. hem çay içer hem de dergileri okurum diyordum. geldim,çayı söyledim fakat dergi okuyasım gelmedi. geçen snorlax bir şarkı önermişti ya. eda baba diye bir şarkıcı söylüyordu. onun bir kaç şarkısını indirmiştim. onları dinleyip çevreyi izliyorum. dedim ya üstünden kaç ay geçti ama hala burası bana huzur hissettiriyor. güneş hala aynı batıyor. rüzgar yine aynı yerden esiyor. İnsanlar aynı yerlerde yürüyor. ben hala aynı yerde oturuyorum. normalde aynılık sıkar beni. bazı bazı aynılıklar hiç bitmesin istiyorum. huzur veren aynılıklar bunlar. acaba bu binaların,ağaçların, yolların canı sıkılmış mıdır bu aynılıktan. bilmem. yarın okul başlıyor bir de. okuldaki 4. seneme giriyorum. daha 2 yılım var. diyorum ki iyi ki hazırlık okumuşum. diğer arkadaşlarımın bu sene okulları bitecekken ben daha 2 sene üniversiyedeyim hazırlık okuduğum için. İyi ki diyorum samsundayım. bazen boş geçse de çoğunlukla dolu dolu bir hayat yaşadım. bana güzel arkadaşlar, anlarla dolu güzel zamanlar ve gökyüzü gibi bir hanımefendi sundu bu şehir. samsundaki kurtarılmış bölgelerime kavuşasıya kadar buradaki kurtarılmış bölgelerimde huzur bulmaya devam edeceğim ben de. kurtarılmış bölgelerinizde huzur bulmanız dileğiyle dostlarım mutlu akşamlar hepinize... :)
ikizler
ikizler
13 gün
yaz okulunda öğrendiğim bir şey de kampüsün gecesi. evden ayrıldıktan sonra yaz okulu için arkadaşlarla kyk ya kayıt yaptırdık misafir öğrenci olarak. o günden beri gece yurda girişimiz 1-2 arası. bu saatler arasında mekanımızda ders çalışıyoruz, nevalelerimizi alıp eduroam sömürüyoruz, kampüste dolaşıyoruz. kampüsü gündüz de severdim ama gecesinin bu kadar güzel olabileceğini tahmin etmezdim. gündüz binlerce insanın dolaştığı yerler geceleri ıssız yerlere dönüşüyor. ve bu durum size tam bir özgürlük sağlıyor. İsterseniz yaşam merkezinin önündeki meydanda saçma sapan hareketler yapın, eğlenin, oynayın kimse görmüyor. veya yollarda bağıra çağıra şarkılar söyleyin kimse kim bu diye dönüp bakmıyor, sesiniz kötü diye yadırgamıyor. caminin oradan samsun çok güzel görünüyor. 20-30 metrede hava birden ısınıp birden soğuyor. kampüsün bazı yerlerine karpuz kavun ekmişler. kimse bulmasın diye otla da gizlemişler. gerçekten çok zevkli gece kampüste dolaşmak. bu akşam yurda bir sürü sporcu geldiğinden yemek bitmiş. yemek yemeğe gittik yemek yok. ben de hastahanenin kantinine gittim yemek yemeğe. pantolonumu, tişörtümü giydim. bisiklet çantamı tek omzuma taktım. kulak üstü kulaklığımı taktım. saçlarımı da toplamadım, saldım. bindim r11 e. camda yansımamı görünce mutlu oldum. baya uzayan saçlarımı gördüm. sakallarım da düzenli geldi. girdim hastahaneden içeri. kafeteryaya gittim. giderken amcaların ve teyzelerin o ney la dabbe mi bakışlarına maruz kaldım birazcık. uzun saç erkekte hala yadırganan bir şey ama ben amcalara, teyzelere bir şey demiyorum. bakışları komiğime gidiyor gülüyorum hatta. gittim yemeğimi aldım. yedim büyük bir iştahla. görende beni kıtlıktan çıkmış sanır ama bu mutluluk iştahı. yemeğim bittikten sonra bir çay alıp ders çalışacağım mekana doğru gittim. kulaklığımdaki şarkıya sesli şekilde eşlik ederek. normalde de sesli söylerim ama bu sefer istediğim ses seviyesinde. çünkü gece ve beni yadırgayacak kimse yok. mutluluğum çoğaldı. ha hayatımda kötü şeyler olmadı mı bugün. hem de ne kötü şeyler. ama içimdeki enerji ve en büyük enerji kaynağımla üstesinden gelirim inşallah. mutlu geceler gençler. rüyanızda kampüste dolaşın... :)
ikizler
ikizler
14 gün
bazı şeyleri özledim, bazı şeylere karşı nefretim iyice tavan yaptı. İnsan olarak hem özlemekle hem de önümüze çıkartılan saçma sapan nedenli engellerin zorlukları ile uğraşmak zorundayız sanırım. bundan fazla şikayetim olmasa da hayatımda gerçekleşen bazı olaylar ister istemez nefret edeceğim şeylere nefretimin artmasına neden olabiliyor. nefretim gücün arkasında sorgusuz sualsiz saf tutanlara, bunlara yaranıp bir menfaat elde edebilmek için her türlü yolu mübah gören yardakçılara. egosundan yanına varılmayan kibir abidelerine. İsimlerinin önlerine aldıkları bazı ünvanlara karşın kişiliğinin önündeki ünvanları kaybedenlere. bazı düşkünlüklerini hayatındaki her alana yansıtanlara. bunları hayatımda görmek zorunda kaldıkça nefretim artıyor. bunlar hayatımı etkileyince daha da artıyor. özlemlerim var. kitaplara, bilgiye özlemim var. bilmek, okumak istiyorum. hiç bir şeyi düşünmeden sadece okumak ve bilmek. saatlerim, günlerim geçsin o kitap yığınlarının arasında. sevdiğim kadınla uzun uzun yürümek istiyorum. onunla saatlerce konuşmak, saatlerce susmak, saatlerce yaşamak istiyorum. kahve içmek istiyorum. şu yaz okuluna geldim geleli 2 defa içtim daha. İçmeye fırsatım olmadı ki hiç. fırsatım olsa bile içecek hevesimi bırakmadılar. geceyi yaşamak istiyorum. gökyüzünü sessizce izlemek istiyorum. dostlarımla konuşmayı özledim. şu sitede yazmayı özledim. poseydonun, snorlaxın, oasın, fuzuliyenin ve bir çok müdavimin yazısını özledim. yazılarının altında konuşmayı özledim. şu anda muhteşem bir dolunay var. harika bir hava. ama ben bazı zorunluluklardan dolayı özlemlerimi biraz daha özlemeye devam etmek zorundayım. özlemlerimizin ve nefretlerimizin son bulması dileğiyle dostlarım mutlu geceleriniz olsun...
ikizler
ikizler
23 gün
başardım. önceleri dinlenerek çıkardım. şimdi ilk defa bisikletimle hiç dinlenmeden tramvay durağından üniversiteye kadar çıkmayı başardım. ben bir madalya töreni hayal ediyordum ama olsundu. bunun mutluluğu bile yeter. bu arada sevinç gösterileri hangi tarafa doğru yapılıyordu? 😁🚲💃💪
ikizler
ikizler
29 gün
ulan keşke kitaplara harcadığımız para cüzdanımızdan eksilmese. bir iş sahibi olmak istememin 3 nedeninin birisi kitaplar. düşünsene aylık 200-400 lirayı hiç çekinmeden gömebiliyorsun kitapçıya. İkizler usulü makarna kadar güzel olurdu herhalde...
ikizler
ikizler
1 ay
yanımda nevalem. karşımda koca bir gökyüzü. samsun'un, sahilin parlayan ışıkları. kulaklığımda rumeli türkülerinden başlayıp karışıp giden türküler zinciri. şafaktakiler, bozdoğan, deniz üstü köpürür, selanik türküsü ve daha bir çok türkü. hayaller, gerçekler, yaşanmışlıklar, yaşanmayı bekleyenler hepsi bu gece benimle. ve gökyüzümden gelen bir hayaller silsilesi. ve huzurun beni çepeçevre kuşatması. daha ne diyebilirim ki. huzur bir insanı nasıl uyuştururmuş, daha doğrusu nasıl kendine getirirmiş, onu öğreniyorum bu gece...
ikizler
ikizler
1 ay
ders çalışmalarımızın çoğu bilgiye hakaret bence. bilgiye diyoruz ki ben seni şimdi öğreniyorum ama sınavdan sonra ben sağ sen selamet. bilgiye ana avrat sövsek daha iyi. bilgi hayatı güzelleştiren bir şeydir. eğer ders çalışırken yüzünüz gülüyorsa o hayatı güzelleştirmek için öğrenilen bilgidir. eğer söve söve, oflaya puflaya çalışılıyorsa hayata yararı olmayan sövmelik bilgidir. şu yaz okulunda çalıştığım dersler maalesef oflayıp puflatıyor ve bu benim çok zoruma gidiyor. utanıyorum bilgiye karşı. aslında gülümseyerek çalışacağım şeyleri benden istenenler yüzünden yüzüm asılarak çalışıyorum. hem de saatlerce. yarım saat önce aynanın karşısından geçerken gördüm kendimi yaşam enerjim sönmüş. korktum kendimden. hemen müslüm oynatma listesini açtım. biraz enerji depoluyorum. müslüm enerji verir mi diyebilirsiniz. hem de ne biçim cevabını veririm. mesela acıktığımı hissediyorum şu an. odada bir şey yok. kantin de kapandı. ne yapacağım şimdi ben. bir ayran olsa içilmez miydi veya makarna olsa gömülmez miydi şimdi. bakayım kafamdaki sesleri bastıran müslüm karnımdaki sesleri bastırabilecek mi. neyse ben kaçayım. hepinize musmutlu geceler dostlarım. yıldızları müslüm eşliğinde izleyin... :)
ikizler
ikizler
1 ay
İyi geceler gençler. nasılsınız? yaz okulu olan kardeşlerim vizeler ile kıvranırken diğer kardeşler neler yapıyorlar. benim bu vize dönemi baya sıkıntılı geçeceğe benziyor. çünkü başıma baya sıkıntı bir olay geldi. hani eve çıkmıştım ya. İşte o evden ayrılmak zorunda kaldım. odamı masmavi boyatmıştım, kitaplıklarım gelmişti, onları kurup yerleştirmiştim, odama halı bile beğenmiştim, bir sürü temizlik yapmıştım ama olmadı. olmamasının sebebi de maalesef ev arkadaşım. çok sevdiğim ve saygı duyduğum birisi kendisi. ama evde bir iş yapacağımız zaman şu an param yok ama yaparız kardeşimden ileri gitmedi ortak yapacağımız işler. anlarım, insanın başına her türlü şey gelebilir ama param yok diyen adamların her gün sigaraya nasıl para bulduğunu anlayamıyorum. ve bu sigaranın yaşamsal ihtiyaçlarımızı etkilemesi artık dayanamayacağım boyuta gelmişti. ben de mavi odama veda etmek zorunda kaldım. yaz okulu için bir yurda geçtim, sene içerisi için de ev-yurt konseptli bir yer ile anlaştım. o odayı bir tek maviye boyayamayacağım ama geri kalan tüm hayallerimi gerçekleştirebileceğim. bu işlerle uğraşmak zorunda kaldığım için de vizeler sıkıntılı geçeceğe benziyor. hayırlısı olsun inşallah. geceleri kampüs ne güzel oluyor. gökyüzü tüm saflığı ile üstümü örtüyor, böceklerin sesleri her yeri kaplıyor. seviyorum kampüsü. geçen snorlax anlatmıştı ya kampüsün doğasını. İşte o doğayı seviyorum. bir de gezgini r11 ile çıkarabiliyorum geceleri kampüse. aşağı salarken de takıyorum kulaklığı bağıra bağıra eşlik ediyorum kulağımdaki ezgilere. tek sıkıntı sivrisinekler sanırım ama o kadar kusur kadı kızında da olur değil mi. gezgin geçen gün dağıttı. tamire götürdüm. 2 yıldır bende. İlk defa ciddi bir tamir geçirdi. fren balataları ve dış lastiği değişti, iç lastiğe yama yapıldı. yeniden şahlandı küheylanım. hayat onunla daha güzel. hayat çoğu şeyle daha güzel. şu ev süreci bana iki şey öğretti. birincisi tecrübe hayatta kazanılması en acı olan şeydir. İkincisi ruh ikizini değil ruh eşini bulunca musmutlu oluyormuş insan. ruh ikizi bir yapbozun aynı parçaları gibi. aynı resme aitler, aynı şekildeler ama tek sıkıntı birbirini tamamlamıyorlar. ruh eşi ise aynı yapbozun birbirini tamamlayan iki parçası gibi. birbirlerini tamamlayınca ortaya çıkan resme bakmaktan gözlerinizi alamıyorsunuz. tüm bu ev süreci bana öğretti ki hanımefendi benim ruh eşim. evi inşa ederken de evden ayrılırken de eksik kaldığım her yerimi tamamladı. beni güzel bir tablo haline getirdi. bunun için musmutluyum. İyi ki diyebildiğim için. bir de arkadaşlarım var. sağolsunlar bugün evi taşırken çok yardımcı oldular. onlar olmasa ben nereye taşıyordum o evi 2 saatte. allah razı olsun hepsinden. neyse ben derse kaçayım da sınavlardan çakmayayım değil mi. umarım hepinize iyi ki diyebileceğiniz bir musmutluk ve dostlar nasip olur dostlarım. hepinize mutlu geceler... :)
ikizler
ikizler
1 ay
mutlu geceler gençler. nasılsınız? yaz okuluna gelenler beri gelin beri. daha doğrusu şu ders programlarını ayarlayanlar. onlar bir beri gelsin. bu nasıl ders programıdır anlamadım gitti. derslerde çakışan çakışana. bir de normalde yoklama almayan adamların yoklama alacam diye diretmesi. ne olacak bilmiyorum. haftaya değişecek diye duydum ama hayırlısı. benim asıl derdim bu değil. daha büyük bir derdim var. okula yine bisikletle gelip gidiyorum. İlk defa yaz okuluna geldiğim için yeni görüyorum sanırım. sahilde 60 yaş üstü dayılar üstsüz bir şekilde koşuyor, spor yapıyor, bisiklet sürüyor. tek sorum neden? kaç gündür ıstakoz gibi yanmış dayı sırtı görmekten ciğerim soldu. samsunu fedonlar bastı sanırım. bir gün birini kenara çekip sorsam mı. dayı neden diye. bilemedim şimdi. neyse. bugün her şey üst üste geldi. tüm kargolarım bugün geldi ve hepsi ben evde yokken geldi. arkadaşla eve gelmiştik. çıktık evden 2 dakika sonra kargocu aradı. kargoları getirdim diye. evde kimse olmadığı için geri gitti kargolar. okul çıkışı bisikletle 2 kitaplık, 1 ütü, 1 erzak kolisi taşıdım. yoruldum ama başardım. artık onları cumadan sonra kuracağım inşallah. çünkü cuma günü odam boyanıyor. bugün evlenen arkadaşım geldi okula. dönmüşler samsuna. hoş beşten sonra evine bir kaç parça eşya baktı. ben de benim aldıklarımı gösterdim. bakarken dedi ki altımızda araba da var hadi tekzene gidelim. gittik ders arası tekzene. o ampul, elektrik bantı gibi sadece babamın elinde gördüğüm şeyleri alırken ben gidip bahçe salıncaklarına oturuyorum. halılara bakıyorum. tam evli-bekar tablosu gibiydik. bizim arkadaş aile babası moduna girmiş. İyi iyi. ailesini önemsemesi muhteşem bir şey. sonuç olarak onlar iki öğrenci değil bir aile. neyse orada baktım boya da var. bulmuşken aldım ve cuma günü de odanın boyanması var. İnşallah bu mavi odam ilerideki mavi kütüphanemin bir hazırlığı olacak. İnşallah hepsinin altından kalkacağız. hepinize mutlu geceler dostlarım. mavi odalarınızda huzurla dalın uykularınıza... :)
ikizler
ikizler
1 ay
mutlu geceler gençler. nasılsınız? geldim samsuna. ama bu sefer kavuştum mu demeliyim yoksa hadi hayırlısı mı bilemedim. eve çıktım. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum. aslında iyi yaptım. ben özgürlüğüne düşkün adamım. gece 11 de yurt kapanıyor ben de 4 duvar arasına mahkum kalıyordum. gece deniz ayrı güzel kokar, yollar ayrı fısıldar insana. bunu kaçamak yaptığım günlerde öğrendim. şimdi ise istediğim vakit görebileceğim denizi. ve hayalimdeki kütüphanenin bir minyatürünü şimdi odamda oluşturacağım. kitaplıkları sipariş ettim. bir kaç gün sonra odam da boyanacak. yavaş yavaş inşa edeceğim. bunu yaparken tek başıma yapmayacak olmak ise en büyük mutluluğum. çünkü odamı hanımefendi ile dekore ediyorum. kitaplıkları, renkleri birlikte kararlaştırdık. daha da yapacağım şeyleri de kararlaştırırız ve hayallerimin minyatürü gerçeklerimin en güzeli ile inşa ederim. aklıma gelmezdi ki ikizler evini dekore ederken gecelerini aydınlatan kadınla dekore edecek. aslında çok iş var. boya, temizliğin dışında daha yatak bulmam lazım. odama uygun bir halı bulmam lazım. okuma köşem için posterleri çerçeveletmem, okuma koltuğu almam lazım. ve tüm bunları en az masrafla yapmam lazım. kötü mü yaptım dediğim ise sessizlik. yurtlarda sırf insan sevgimden 4-5 kişilik odalarda kalırdım. en güzel yurt odam da mecburiyetten dolayı 1 ay kaldığım 10 kişilik odaydı. şimdi ise bu sessizliğe nasıl alışacağım bilmiyorum. ev arkadaşım da var aslında ama odamda tek kalmak canımı sıkar mı diye düşünüyorum. hayırlısı artık. bir yola samimiyetle çıktın mı allah yardım eder değil mi. gerçekten en önemli şey samimiyet. en çok ihtiyacımız olan ve en çok istismar edilen şey. hakeden kişilerle samimi olduğunuz geceleriniz olsun dostlarım. mutlu geceler... :)
ikizler
ikizler
2 ay
genelde sakin bir insanımdır. çevremde de sinirlenmemem ve panik olmamamla bilinirim. çoğu şeyi sinirlenmek için sebep olarak görmem. çünkü sinirlenmektense sinirleneceğim durumu sakince ortadan kaldırmaya çalışırım. ama hani derler ya uysal atın çiftesi pek olur diye. İşte çiftem de pektir. sinirleneceğim çok az şey vardır. sinirlendim mi direk yıkarım her şeyi. o anki tek hedefim sinirlendiğim şeyi yok etmektir. bu gece yine öyle bir şey oldu. sinirimi bir anda zıplatan bir şey oldu ve yıktım bir anda. sinirlenmekte de haklıyım yerden göğe kadar. ama dedim ya normalde sakin biriyim diye. şimdi benim bu çıkışım o anki çevrem tarafından tuhaf görülüyor. yaptığın yanlıştı gibisinden. yaptığım da karşımdakinin dediklerine karşı ettiğim tek bir küfür. ettiğim küfür de ne şahsına ne de başkasına. sadece söylediklerine. 1 tane küfürden dolayı suç bende de var şimdi. sakin biriyim diye sinirlenemezmiyim ben. duygularım arasında çok az da olsa sinir olamaz mı. basmayın kardeşim o zaman damarıma. sonra da benden durumu düzeltmem için bir şey beklemeyin. kalbini kırmış olabilirim ama benim kırılan kalbim, daralan yüreğim yok mu. bu niye önemsiz görülüyor. bilmiyorum. bazen bilinmezliğin kasvetine gömülüyorum...
ikizler
ikizler
2 ay
hafta sonu yine büyük bir olay yaşadık. evlenecek diye bahsettiğim arkadaşım vardı ya. İşte artık o dünya evinde. başardılar. okurken evlenilmez diyenlere inat başardılar. çok şükür. allah daim etsin mutluluklarını. beraber geçirdiğimiz soğuk gecelerin, dinlediğimiz arabesklerin, hüzünlü şarkıların, saatlerce konuştuğumuz hislerin mutlulukla noktalanması muhteşem bir şey. arkadaşın yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. nasıl mutlu olmasın adam. sevdiği ile bir ömür mutlu olacaklar inşallah. gerçekten sevgi insanı güzelleştiriyor. bir adama en çok sevmek yakışıyor. zaten bu yüzden en yakışıklı zamanları düğünlerdir adamların. tüm dünyaya bir haykırıştır o mikrofona söylenen evet sözcüğü. bunu en yakınlarımda görmek de daha da mutlu yapıyor beni. ve daha fazla hayal kurduruyor. onları öyle görünce ben de bir düşündüm. acaba sevdiğim kadınla birlikte ben de bir gün böyle bir arabanın arka koltuğuna biner miyiz diye. sonradan aklıma o geldi ve içimi bir sekinet ve güven kapladı. evet bizi o arka koltukta görebiliyordum. görünce mutluluğum daha da arttı. ve tek bir dua ettim. rabbim nasip et. hani şikayet ediyoruz ya arkadaş düğününe gitmekten ciğerim soldu diye. işte orada kendi ruhunuza bakın. sevdiğiniz, seveceğiniz adamı, kadını hatırlayın. ve hayal edin. o zaman o düğün sizin için daha farklı olacak ve dünyanız daha da güzelleşecek. böyle işte gençler. eskiden bu sitede genelde derbeder bir hava vardı. site yeni sürümüne geçtiğinden beri duygular, hisler, yaşanmışlıklar, hayaller artık dile getirilmiyor sanki. omü eğlence portalı diyordunuz. artık gerçekten bir eğlence portalı oldu :) . olsun canım bu siteyi ve müdavimleri her hali ile seviyoruz. hepinize hayırlı geceler dostlarım. adminin sohbeti açtığı geceler uyanık olmanız dileği ile... :)
ikizler
ikizler
2 ay
az önce dükkanda yaşadığım bir olayı anlatıyorum.
ben kitap okuyorum dükkanda. müşterilerin gelmediği zamanlarımı böyle geçiriyorum. gelen bir müşteri kitabımı gördü sordu.
müşteri:ne okuyorsun?
ben: sırça köşk, sabahattin ali
m: kimlerden bu? (mensup olduğu aileyi soruyor.)
b: bilmem. kavaslardandır herhalde. (burada bir sülale kavaslar.)
müşteri güldü. fotoğrafına baktı bir daha sordu.
m: darbeci,cuntacımıymış bu.
ben şaşırdım tabi ne darbesi ne cuntası.
b: yok abi edebiyatçı bu adam. roman, hikaye falan yazar.
m: abdülhamite karşı darbeci bir paşa var. ona benzettim.
b:nereden benzettin abi.
m: dizisi var ya. orada bir paşa vardı. abdülhamide isyan ediyordu hain.
b:bilmiyorum abi, İzlemiyorum ben o diziyi.
m:peki sen tarih bilir misin?
ben artık gitse de rahatlasam diye
b: az bilirim abi.
m:o zaman abdülhamide isyan eden bilmem kim paşa hain miydi?
b:bilmiyorum abi.
m:e atatürk de böyle böyle yapmış diyorlar doğru mu?
sinirlendim artık.
b:abi sen kafayı böyle şeylere fazla yorma. sonra konuşuruz.
dedim ve gönderdim. niye böyle oluyor. İnsanlar niye tarihi dizilerden, televizyon programlarından öğreniyor. nasıl bir edebiyatçıya sorduğu soru darbeci mi cuntacı mı oluyor. abdülhamid de bizim tarihimiz atatürk de. niye illa bir yarış içerisine sokmaya kalkıyoruz. hepsini geçtim bilmediğimiz, ilgilenmediğimiz konularda ordan burdan duyduğumuz şeylerle niye konuşmaya çalışıyoruz. mazlum. bana mazlumu getirin...
ikizler
ikizler
2 ay
mutlu geceler gençler. nasılsınız? sitemizin yeni tarzında ilk destanımı yazıyorum. heyecandan elim ayağım titriyor bak. sıcaktan da olabilir bak bilemedim şimdi. bu nasıl sıcaktır yav. haberler asfaltta pişen yumurtaları göstereceğine, dükkanda pişen beynimi gösterse olmaz mı. ben yaz mevsimini seven adamdım. ama yandım. allahtan yarın 30 dereceye düşecek sıcaklık da rahatlayacağız biraz. bir de dükkanda daha da tuhaf oluyor bu sıcaklar. İşin yoğun olduğu saatler sıcak olsa da hissetmiyorum. ne zaman durgunlaşıyor, o zaman beni de basıyor bir sıcak. yazın çalışmayı seviyorum. evde yatmaktan sıkılıyorum çünkü. bir gün yine çılgınca far cry oynuyorum. stg-90 ile allah ne verdiyse dalıyorum. bir telefon geldi. 3 sene önce yanında çalıştığım telefoncu abi arıyor, kardeşim bir planın yoksa gel diye. benim de arayıp da bulamadığım şeydi. 3 sene sonra ilçenin çarşısına hızlı bir giriş yaptım. tabi 3 yılda saçlarım da uzadığı için bazı yaşlı müşteriler beni kız zannetmişler. ne yapsınlar gariplerim gözler zaten sıkıntılı, uzaktan da görünce öyle zannetmişler. İyi anlaşıyoruz ama. zaten insanlarla iletişim kurmayı acayip severim. bu da bana fırsat oluyor. her gün çeşit çeşit insanla karşılaşıyorum. bu beni daha fazla ben yapıyor. kendimi daha fazla keşfetmemi sağlıyor. seviyorum çalışmayı. ama fark ettiğim bir şey de var. ben samsunda tamamen istediğim gibi bir dünya kurmuşum ve orada baya mutlu yaşıyormuşum. zaten yaz okulundan bir hafta bir önce geleceğim samsuna. çıkacağımız evin bazı işleri varmış onları halledeceğiz. artım hayalimdeki odanın bir minyatürünü kurabileceğim. bu yüzden o kadar mutluyum ki. şimdiden aacağım eşyaları araştırıyorum. hayat sıcakla, çalışmayla, hayallerle geçiyor. bu seneki tatilimin en güzel kısmı da hayallerim ile gerçekten konuşabiliyor olmam. :) hayat iyi bir şey be. mücadele ve hayaller ile geçen bir hayatın güzelliği. neyse fazla gitmeyeyim. son olarak site gerçekten çok güzel. emeği geçen herkesin eline sağlık ama sitede tek bir şey eksik. bizim @onumarkamsobee eksik sitede. nerede bu kız, hukuk finallerinin altında mı kaldı, denizlinin horozu ile kavgaya mı girdi. sitedeki aradığım tek eksik oas bence. dostum neredesin bilmiyorum ama özlettin kendini. biz buranın eski günlükçüleri gibi bir şeyiz. daha fazla özletme kendini. hakikaten ilk 2014 de üniversiteyi kazandığımda gelmiştim bu siteye. o zamanlar üyelik sistemi falan yok. baya bindik bir alametimsi bir ortam. sonra üyelik geldi. tema değişti. o zaman da çok hoşumuza gitmişti. üyelikleri alırken ikizleri almışım ve iyiki almışım. seviyorum ismimi. şimdi de isimlerimizin altında yazıyor ya 2015, 2016, 2017 girişli diye. 2015 girişli yazdığını görünce içim bir gururla kaplanıyor. gerçekten bu site hayatımda önemli bir yere sahip. ve seviyorum bu siteyi. seviyorum sizi müdavimler. eski olsun, yeni olsun, gidenler olsun, az, çok yazanlar olsun. neyse bitereceğim dediğmin üstünden kaç satır geçti yine. hepinize mutlu geceler dostlarım. rüyanızda sivrisinekler sizi ısırmasın... :)
ikizler
ikizler
2 ay
sevdiğim kadınla konuşurken bile müslüm baba dinliyorum. adam artık içime nasıl işlemişse en mutlu, efkarlı, huzurlu anlarımda kulaklığımda bir numarada. güzelmiş çirkinmiş ne fark eder ki, deli gibi sevmek ruhumuzda var. kadeh kadeh sevgilim, seni kalbime gömdüm. böyle şeyleri söyleyen biri nasıl işlemesin ki değil mi. zaten bir stefan zweig bir de müslüm baba...
ikizler
ikizler
2 ay
siteyi işe başladığım gün güncellenmesi ameriganın bir oyunu değilse ne. yarın işten erken çıkınca ben de gelip eğlenecem burada. girecem siteye, basacam tuşlara :/
ikizler
ikizler
2 ay
neler olmuş böyle...
ikizler
ikizler
2 ay
bizim burada balkon kültürü vardır. avlu kültürünün modern yansıması diyebiliriz. yan apartmandaki dairelerden birinin balkonunda biri gitar çalıyor. diğerleri söylüyor. bayram bayram bildiğin canlı müzik. biz diğer aileler de balkondayız. hem onları dinliyoruz hem muhabbet ediyoruz kendi aramızda. kimse bir şey demiyor. herkes anın tadını çıkarıyor. ege güzel yer. bayram olunca daha da bir güzelleşiyor sanki. seviyorum burayı. hepinize mutlu bayramlar dostlarım :)
ikizler
ikizler
3 ay
İyi geceler gençler. nasılsınız? benim memlekete gelince ayarlarım kaçıyor yav. daha toprağına ayak basar basmaz değişiyorum sanki. bir anda adapte oluyorum buraya. halbuki adapte olacak şu an için ailemden başka ne var bilmiyorum. çünkü arkadaşlarımın daha sınavları bitmedi. normalde en son gelen ben olurdum buraya. bu sene ilk ben geldim ve 1 haftadır evde sıkıntıdan patlıyorum desem yeridir. samsunda yurda girmezdim ben. hiç bir işim olmasa gezginim ile dolaşmaya çıkar sokak sokak dolaşırdım. ama memleket zaten küçük olunca, arkadaşlar da gelmeyince yapacak bir şeyim olmuyor. fark ettim ki ben samsunda kendimi oluşturmuşum. özgür bir birey olarak orada var olmuşum. hayatımı orada kurmuşum. şimdi de diyorum ki iyi ki hazırlık okumuşum. yoksa okulun son senesi olacaktı bu sene. allahtan 2 sene daha var. bir de lys'ye giriyorum hafta sonları. basit geldi bu seneki sınavlar bana. o dersleri görmeyeli 3 sene oldu ve hala yapabiliyorsam daha lise okuyan kardeşler hayli hayli yapabilir diye düşünüyorum. bir de amaçların çok önemli olduğuna inanıyorum ben. geçen lys nin birinden çıktım. gayet iyi geçti sınav. yani benim hedeflerim ve çalışmalarımın karşılığını tam veren bir sınavdı. çıktım mutluyum tabi ben. annem nasıldı dedi. dedim güzeldi, basitti. çevredeki teyzelerden de biri de dedi ki. oğlum herkesin yüzü asık çıkıyor bir seni mutlu gördüm. ona da dedim. ben amaçlarımın ve çalışmalarımın karşılığını içerde tam olarak aldığımı düşünüyorum. o yüzden olması gereken oldu ve iyidi dedim. İnsanlar neden çalıştıklarının daha fazlasını beklerler anlayabilmiş değilim. koca sene yatıp sınav çıkışı üzülenler veya vize, final öncesi işi dalgaya vurup okul bitmiyor diye dert yakınanlar niye üzülürler anlamam. veya gerçekten üzülürler mi? neyse nerden çıktı bu kadar sınav muhabbeti ya. okul bitmiş daha sınav muhabbeti yapıyorum. ayıp ayıp. evin en çok sevdiğim yanı da mutfak. zaten yemek yemeyi seven biriyim. bundan dolayı yapmayı da severim. geldiğimden beri tüm yemeklere karışıyorum. kesme tahtam ve bıçağım elimde olduktan sonra yapamayacağım yok gibi geliyor. hakikaten bir şeyler doğramayı o kadar özlemişim ki, önüme yığsalar sabahtan akşama doğrayabilirim herhalde. tabi egede olmam da yansıyor mutfağa. baharatlar, yaz sebzeleri havada uçuşuyor. ama bu sene yaz okuluna geleceğim. kısa sürecek bu sevincim ama olsun. artık yeni evimde yaparım. onun için de para biriktirmem lazım. artık ramazandan sonra çalışmaya da başlarım. samsundaki ütopyamın her işini kendi emeklerimle yapmak istiyorum. İnşallah nasip olur. şimdi baktım da hakikaten memlekette boş bir hayat yaşıyorum. ama inşallah seneye böyle olmayacak artık. bakalım gerçekleştirebilecekmiyim hedeflerimi. hepinize mutlu geceler dostlarım. puslu gecelerin arasından ay dede gülsün yüzünüze :)
ikizler
ikizler
@ikizler
Bayrak Kalpak Revolver
2015 Girişli